У Франківську алергологи висадили дуби, щоб привернути увагу до боротьби з бронхіальною астмою (фото)

 
 
 
4 травня працівники алергологічного відділення обласної клінічної лікарні долучились до загальноукраїнської акції під назвою «Всесвітній день боротьби з бронхіальною астмою», який за медичним календарем відзначається 30 травня.
 
 
У цей день алергологи висадили 8 дубів на території медичного закладу, інформує прес-служба ІФ ОДА.
 

Такий вибір щодо виду дерева став невипадковим, адже за словами лікарів, саме дуб вважається найменш шкідливим для пацієнтів з бронхіальною астмою.

 

«Цим заходом ми хочемо привернути увагу громадськості до проблем з екологією та її вплив на здоров’я жителів, - говорить позаштатний алерголог департаменту охорони здоров’я ОДА Маріанна Деркач. – А також вкотре наголосити на проблемі алергічних захворювань, а саме бронхіальній астмі». Як повідомила фахівець, згідно статистики, більше 40% населення мають ті чи інші ознаки алергії, кожна третя людина хвора на алергічний риніт. У світі близько 300 мільйонів людей страждають на бронхіальну астму. Поширеність захворювання у дітей різних країн коливається від 10% до 15%. В Україні діагноз «бронхіальна астма» має кожна сота людина. В Івано-Франківській області поширеність цієї патології – 465,1 на 100 тисяч населення. На сьогодні цей показник склав 5115 осіб серед дорослого населення.

 

Існує ряд факторів ризику, які сприяють виникненню і розвитку бронхіальної астми. Серед них обласний алерголог називає спадковість, професійні, екологічні фактори, харчування та алергени (домашній пил, шерсть та лупа тварин, забруднене повітря, квітковий пил, тютюновий дим, хімічні подразники, лікарські препарати тощо).

 

«З огляду на той факт, що алергією найбільше страждає молоде, працездатного віку населення, алергічні недуги приводять до великих працевтрат, соціально-економічних збитків, значного зниження рівня здоров’я мешканців як області, так і нації в цілому», - додає Маріанна Деркач.

 

Лікар повідомляє, що існуючий показник захворюваності в дійсності набагато вищий, адже хворі часто займаються самолікування та не звертаються за допомогою до спеціалістів. В Україні існує державна програма «Доступні ліки» для безкоштовного базового лікування бронхіальної астми тих пацієнтів, які знаходяться під диспансерним наглядом.

 

Для більш детальної інформації про дану програму мешканці області можуть звертатися до свого сімейного лікаря, центри первинної медико-санітарної допомоги та міські поліклініки. При потребі для отримання високоспеціалізованої консультативної допомоги такі пацієнти можуть скеровуватись до алерголога в профкабінет обласної клінічної лікарні.

 

Слід зазначити, що в області діє спеціальний проект «Астма Школа». Дана освітня програма розроблена для осіб та їх родичів, які страждають на бронхіальну астму. Вона покликана для того, щоб в доступній формі надати інформацію пацієнту про захворювання, допомогти опанувати необхідні навички самоконтролю при недузі та інформує про багато інших важливих аспектів захворювання. 

 

 


06.05.2017 604 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

317
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1626 3
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1837 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2663
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2393 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7629

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

402

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1108

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1180

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1967
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

343
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

720
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

963
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43468
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3155
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

995
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2013
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35215 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

341
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

553
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

694
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1020