У Франківську алергологи висадили дуби, щоб привернути увагу до боротьби з бронхіальною астмою (фото)

 
 
 
4 травня працівники алергологічного відділення обласної клінічної лікарні долучились до загальноукраїнської акції під назвою «Всесвітній день боротьби з бронхіальною астмою», який за медичним календарем відзначається 30 травня.
 
 
У цей день алергологи висадили 8 дубів на території медичного закладу, інформує прес-служба ІФ ОДА.
 

Такий вибір щодо виду дерева став невипадковим, адже за словами лікарів, саме дуб вважається найменш шкідливим для пацієнтів з бронхіальною астмою.

 

«Цим заходом ми хочемо привернути увагу громадськості до проблем з екологією та її вплив на здоров’я жителів, - говорить позаштатний алерголог департаменту охорони здоров’я ОДА Маріанна Деркач. – А також вкотре наголосити на проблемі алергічних захворювань, а саме бронхіальній астмі». Як повідомила фахівець, згідно статистики, більше 40% населення мають ті чи інші ознаки алергії, кожна третя людина хвора на алергічний риніт. У світі близько 300 мільйонів людей страждають на бронхіальну астму. Поширеність захворювання у дітей різних країн коливається від 10% до 15%. В Україні діагноз «бронхіальна астма» має кожна сота людина. В Івано-Франківській області поширеність цієї патології – 465,1 на 100 тисяч населення. На сьогодні цей показник склав 5115 осіб серед дорослого населення.

 

Існує ряд факторів ризику, які сприяють виникненню і розвитку бронхіальної астми. Серед них обласний алерголог називає спадковість, професійні, екологічні фактори, харчування та алергени (домашній пил, шерсть та лупа тварин, забруднене повітря, квітковий пил, тютюновий дим, хімічні подразники, лікарські препарати тощо).

 

«З огляду на той факт, що алергією найбільше страждає молоде, працездатного віку населення, алергічні недуги приводять до великих працевтрат, соціально-економічних збитків, значного зниження рівня здоров’я мешканців як області, так і нації в цілому», - додає Маріанна Деркач.

 

Лікар повідомляє, що існуючий показник захворюваності в дійсності набагато вищий, адже хворі часто займаються самолікування та не звертаються за допомогою до спеціалістів. В Україні існує державна програма «Доступні ліки» для безкоштовного базового лікування бронхіальної астми тих пацієнтів, які знаходяться під диспансерним наглядом.

 

Для більш детальної інформації про дану програму мешканці області можуть звертатися до свого сімейного лікаря, центри первинної медико-санітарної допомоги та міські поліклініки. При потребі для отримання високоспеціалізованої консультативної допомоги такі пацієнти можуть скеровуватись до алерголога в профкабінет обласної клінічної лікарні.

 

Слід зазначити, що в області діє спеціальний проект «Астма Школа». Дана освітня програма розроблена для осіб та їх родичів, які страждають на бронхіальну астму. Вона покликана для того, щоб в доступній формі надати інформацію пацієнту про захворювання, допомогти опанувати необхідні навички самоконтролю при недузі та інформує про багато інших важливих аспектів захворювання. 

 

 


06.05.2017 620 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2050
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18989
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1696
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1180
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2233
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3808

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1935

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

654

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1274

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1431
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

343
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

858
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24365
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

588
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

588
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

724
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1616
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7983
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

390
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

744
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2007 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

711