
«Антикорупційна платформа» дослідила дев'ять комунальних підприємств Івано-Франківської обласної ради та 13 комунальних підприємств Івано-Франківської міської ради на тему «Яку інформацію приховують комунальні підприємства міста і області?».
Так, згідно з результатами 7 з 9 комунальних підприємств області не виконують жодну норму, щодо публічності та підзвітності на виконання законодавства, інформує Фіртка.
І лише два підприємства створили кабінет і регулярно звітують на державному сайті spending. gov. ua.
Також, жодне підприємство Івано-Франківської обласної ради не оприлюднює інформацію про: структуру, принципи формування та розмір винагороди керівника КП, проведення зовнішнього незалежного аудиту, консолідованої фінансової звітності за минулий рік, реєстр боргових зобов'язань.
За словами експерта Інституту Політичної Освіти, консультанта муніципального компонента Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні Тараса Случика, набагато краща ситуація в міській раді.
Так, 6 з 13 комунальних підприємств міської ради оприлюднили копії фінансових звітів за минулий рік. Лише чотири підприємства створили кабінет та регулярно звітують на spending.gov.ua. Проте, жодне з комунальних підприємств Івано-Франківська не оприлюднюють боргових зобов'язань.
«Склалася критична ситуація з оприлюдненням інформації комунальних підприємств обласної ради. Жодне підприємство не виконує законодавчі норми», - наголошує Т.Случик.
За словами голови правління «Антикорупційної Платформи» Христини Зелінської, не зважаючи на те, що депутати міської ради прийняли рішення про обов'язкове проведення закупівель на суму понад 50 тисяч гривень через систему "Прозоро", комунальне підприємство «Водоекотехпром» саботує це рішення і не проводить закупівлі, які іноді сягають кількох мільйонів, через систему "Прозоро".
Також, за словами Христини Зелінської надзвичайно важко знайти інформацію щодо планування закупівель комунальних підприємств області. Усі комунальні підприємства області порушують процедуру планування закупівель.