
Постановку "Мене звати…" презентували учні "Дитячої театральної майстерні" в Івано-Франківському національному академічному драматичному театрі. Актори-початківці показали історії та сюжети із життя сучасних підлітків, щоб розповісти про психологічні травми мовою театру.
Вистава складається із 18 монологів, чотири із них вихованці написали самостійно. Кожен із монологів починається словами: "Мене звати…", пише Фіртка з посиланням на Суспільне.
Ірина Шегда - одна із 18 акторів, які брали участь у виставі. Дівчина обрала монолог про булінг у школах.
"Важко було його прожити, тому що ця проблема зараз актуальна. І коли в школі бачиш, як з дітей знущаються, то це торкає до глибини душі. Я вибрала його одразу, бо завжди шукала такий монолог. Я знайшла його, він запав мені у душу. Його важко було зіграти. У кожному монолозі є свій меседж. Це для того, щоб люди були добрішими один до одного, щоб у людей в серці було милосердя, щоб вони допомагали один одному, щоб вони не знущались з підлітків" , - розповіла учениця "Дитячої театральної майстерні" Ірина Шегда.
Викладачка "Дитячої театральної майстерності" Тетяна Шевко розповідає, що процес підготовки був неважким:
"Вся ініціатива йшла від дітей. Нам було цікаво, щоб вони самі проявили ініціативу, тому що тоді вони розкриваються. Вони шукали теми, які їм близькі, ми їм нічого не нав’язували. У кожного різні монологи, але в кожного про ту проблему, яка болить особисто його".
Над постановкою почали працювали у листопаді, а виставу цілком вдалося поставити за місяць, каже режисер Олексій Лейб’юк.
"Це ті проблеми, які вони тримають у собі: нещасливе підліткове кохання, про нелюбов батьків, про смерть когось із рідних, про дитяче самогубство через нелюбов когось. Це ті проблеми, які вони можуть розповісти самі собі. Я зробив драматургію, монологи поєднані між собою. Такий прийом виник на репетиції у нас, спочатку мав бути просто показ монологів. Але коли вони сіли в коло, то мені це нагадало "Клуб анонімних алкоголіків". Вони сиділи в колі, і я подумав, що це буде "Клуб підлітків", де кожен про свої проблеми розповідає", - розповів режисер Олексій Лейбюк.