У франківській кав’ярні збирають допомогу для дітей-переселенців

Тут гостинно зустрічають усіх, хто забігає на горнятко гарячого напою. Та просять небайдужих за можливості приносити з собою дитячий одяг та взуття, засоби гігієни, книжки та іграшки. Усього цього нині дуже потребують діти, котрих війна позбавила елементарних радостей. Сотні юних переселенців з Бучі, Маріуполя, Лисичанська та інших обстріляних окупантами міст знайшли прихисток на Прикарпатті. 

Про це пише Фіртка з посиланням на сюжет ТРК ВЕЖА.

Збирати для них допомогу почав місцевий журналіст, а нині волонтер Микола Грабовецький.

“Найперше почали допомагати нашим Збройним силам – фактично з другого дня війни. Потім була точкова допомога Нововоронцовській ТГ та деяким сусіднім громадам на Херсонщині, бо там вже на середину березня була реальна гуманітарна катастрофа. Просто доходило до того, що в людей вже не було, що їсти”, – розповідає Микола Грабовецький про початок своєї волонтерської діяльності.

Зараз допомоги благодійників вкрай потребує малеча з окупованих та обстріляних територій.

“Потім так сталося, що в нас на складах з’явився одяг. Я зібрав і повіз то в Богородчани місцевим волонтерам. І якраз там волонтерка Олена розповіла про дітей, які перебувають в реабілітаційних центрах та санаторіях на Прикарпатті. Їх дуже багато. Це діти з важкими емоціями, з важкою долею. Серед них є і сироти, і ті, які з великою ймовірністю, на жаль, будуть визнані сиротами”, – додає волонтер.

Якщо дорослі ще здатні про себе подбати навіть у непростих життєвих обставинах, то дітям вкрай потрібна чиясь опіка. Тому він і запропонував адміністрації кав’ярні долучитися до ініціативи. Спільно за декілька днів зібрали та передали дітям-переселенцям велику партію гуманітарної допомоги.

“Ініціатива від самого початку мала назву “Подаруй дитині іграшку”. Для того, щоб в цих дітей було дитинство. І це також психологічна розрядка. Кожна дитина повинна мати іграшку. Ми Слава Богу ще не в безвихідній ситуації, ми ще можемо зібрати, купити і привезти їм ці іграшки. І ще хочу додати, що ці діти заслуговують набагато більшого, ніж засоби гігієни, побутові речі і шльопанці. Вони заслуговують на те, щоб їх любили і вони відчували цю любов своїми серденьками, щоб до них приходили і вони відчували увагу суспільства. Щоб вони не були забуті”, – каже Микола Грабовецький.

Відтак, закривши один збір, одразу почали наступний. Тим більше, що коло охочих допомогти, поступово розширюється.

Потреб у дітей чимало. І хоча волонтери розуміють, що ресурси у всіх вичерпуються, просять благодійників не зупинятись. Адже те, що комусь може здатися дрібницею, для малечі з інтернатів може бути першою необхідністю.

“Зараз дітлахам потрібні кепки від сонця. Такого типу, як рожева панамка у Kalush. Такі різнокольорові панамки захистять їх. Деяким центрам потрібні продукти і харчові набори. Майже всім потрібно печиво. Ну і засоби гігієни – ті ж самі зубні щітки, які у дітей псуються, ламаються і просто губляться. Для нас це елементарні речі, а для них це дуже потрібно. В них немає цього в достатній кількості”, – відмічає волонтер.

На такі прості речі нині чекають діти віком від 2 до 16 років.

Проносити допомогу можна у Львівську майстерню шоколаду на Незалежності, 30 щодня до 19:00.

Є ще одна нагальна необхідність – пальне, яке зараз у дефіциті. Тому волонтери просять долучитися коштами на пальне для доставлення допомоги дітям, їх можна перерахувати на рахунок Благодійного Фонду: 5169 3351 0025 4099, *призначення платежу обов’язково вказати: благодійний внесок.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Сім ящиків україномовних книг відправили з Франківська в Естонію для дітей переселенців (ФОТО)

В Івано-Франківську забезпечать житлом тих, хто втратив його через війну (ФОТО)

Відомо, скільки переселенців планують повернутись додому після війни — опитування

Винен не лише путін. 84% українців звинувачують «простих росіян» у війні

Скільки мешканців західних регіонів відвідували церкву на Великдень?

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2824
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20966
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1923
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1308 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2331
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3996

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

634

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2104

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

784

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1378
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

53
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

438
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

967
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

55
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

710
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

709
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8151
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

720 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

847
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2128 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

795