У франківській кав’ярні збирають допомогу для дітей-переселенців

Тут гостинно зустрічають усіх, хто забігає на горнятко гарячого напою. Та просять небайдужих за можливості приносити з собою дитячий одяг та взуття, засоби гігієни, книжки та іграшки. Усього цього нині дуже потребують діти, котрих війна позбавила елементарних радостей. Сотні юних переселенців з Бучі, Маріуполя, Лисичанська та інших обстріляних окупантами міст знайшли прихисток на Прикарпатті. 

Про це пише Фіртка з посиланням на сюжет ТРК ВЕЖА.

Збирати для них допомогу почав місцевий журналіст, а нині волонтер Микола Грабовецький.

“Найперше почали допомагати нашим Збройним силам – фактично з другого дня війни. Потім була точкова допомога Нововоронцовській ТГ та деяким сусіднім громадам на Херсонщині, бо там вже на середину березня була реальна гуманітарна катастрофа. Просто доходило до того, що в людей вже не було, що їсти”, – розповідає Микола Грабовецький про початок своєї волонтерської діяльності.

Зараз допомоги благодійників вкрай потребує малеча з окупованих та обстріляних територій.

“Потім так сталося, що в нас на складах з’явився одяг. Я зібрав і повіз то в Богородчани місцевим волонтерам. І якраз там волонтерка Олена розповіла про дітей, які перебувають в реабілітаційних центрах та санаторіях на Прикарпатті. Їх дуже багато. Це діти з важкими емоціями, з важкою долею. Серед них є і сироти, і ті, які з великою ймовірністю, на жаль, будуть визнані сиротами”, – додає волонтер.

Якщо дорослі ще здатні про себе подбати навіть у непростих життєвих обставинах, то дітям вкрай потрібна чиясь опіка. Тому він і запропонував адміністрації кав’ярні долучитися до ініціативи. Спільно за декілька днів зібрали та передали дітям-переселенцям велику партію гуманітарної допомоги.

“Ініціатива від самого початку мала назву “Подаруй дитині іграшку”. Для того, щоб в цих дітей було дитинство. І це також психологічна розрядка. Кожна дитина повинна мати іграшку. Ми Слава Богу ще не в безвихідній ситуації, ми ще можемо зібрати, купити і привезти їм ці іграшки. І ще хочу додати, що ці діти заслуговують набагато більшого, ніж засоби гігієни, побутові речі і шльопанці. Вони заслуговують на те, щоб їх любили і вони відчували цю любов своїми серденьками, щоб до них приходили і вони відчували увагу суспільства. Щоб вони не були забуті”, – каже Микола Грабовецький.

Відтак, закривши один збір, одразу почали наступний. Тим більше, що коло охочих допомогти, поступово розширюється.

Потреб у дітей чимало. І хоча волонтери розуміють, що ресурси у всіх вичерпуються, просять благодійників не зупинятись. Адже те, що комусь може здатися дрібницею, для малечі з інтернатів може бути першою необхідністю.

“Зараз дітлахам потрібні кепки від сонця. Такого типу, як рожева панамка у Kalush. Такі різнокольорові панамки захистять їх. Деяким центрам потрібні продукти і харчові набори. Майже всім потрібно печиво. Ну і засоби гігієни – ті ж самі зубні щітки, які у дітей псуються, ламаються і просто губляться. Для нас це елементарні речі, а для них це дуже потрібно. В них немає цього в достатній кількості”, – відмічає волонтер.

На такі прості речі нині чекають діти віком від 2 до 16 років.

Проносити допомогу можна у Львівську майстерню шоколаду на Незалежності, 30 щодня до 19:00.

Є ще одна нагальна необхідність – пальне, яке зараз у дефіциті. Тому волонтери просять долучитися коштами на пальне для доставлення допомоги дітям, їх можна перерахувати на рахунок Благодійного Фонду: 5169 3351 0025 4099, *призначення платежу обов’язково вказати: благодійний внесок.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Сім ящиків україномовних книг відправили з Франківська в Естонію для дітей переселенців (ФОТО)

В Івано-Франківську забезпечать житлом тих, хто втратив його через війну (ФОТО)

Відомо, скільки переселенців планують повернутись додому після війни — опитування

Винен не лише путін. 84% українців звинувачують «простих росіян» у війні

Скільки мешканців західних регіонів відвідували церкву на Великдень?

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни


Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

332
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13796 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1575
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

869
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6136
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1720

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

637

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1465

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1276

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1165
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

519
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

657
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1578
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

599
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

878
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5923
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13640
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

248
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

546
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

484
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

791 2