Центр слуху ІФНМУ працює в трьох напрямках: медичному, освітньому та гуманітарному.
Щодо першого спрямування, то передбачається, що вже найближчим часом перелік послуг суттєво розшириться: від скринінгу слуху до лікування та реабілітації пацієнтів після операції на вусі.
Наразі в Івано-Франківську, та й у західному регіоні загалом, лише в Центрі є обладнання для скринінгу слуху, яке виконується за потребою і безкоштовно.
«Таку процедуру мали б робити у пологовому будинку для всіх немовлят одразу після народження, – пояснює керівник Центру слуху Роман Фіщук. – Однак це обстеження спершу має бути внесене до національної програми, чого зараз немає. На відміну від багатьох розвинених країн, де скринінг слуху є обов’язковим».
Обстеження слуху в новонароджених є надзвичайно важливим. Чим раніше виявлено вади слуху, тим ефективніше можна втрутитися і допомогти дитині. Надалі, якщо за результатами скринінгу рекомендується дообстеження, то тоді вже необхідна більш точна діагностика, чи відповідають структури стовбуру мозку і слуховий нерв на звукові подразники.
Потрібного для цього приладу поки в Центрі слуху ще немає, однак з цією метою туди регулярно приїжджає фахівець зі столичної приватної клініки та здійснює необхідну діагностику за попереднім записом.
Окрім цього, в Центрі слуху є прилади, щоб комплексно оцінити стан слухового аналізатора і в дітей, старших 5-6 років, і в дорослих. Сюди належить визначення функції середнього вуха та аудіометрія. Всі ці діагностики дають можливість комплексно оцінити стан слуху людини, точно визначити причину і надати правильні та дієві рекомендації.
Іншим унікальним приладом, яким мають можливість безкоштовно скористатися пацієнти Центру слуху, є відеоотоскоп, за допомогою якого можна зробити фотографію внутрішнього стану вуха.
Більшість наявного в Центрі обладнання отримали від іноземних благодійників та волонтерів.
В освітньому напрямку Центр слуху теж функціонує доволі активно. Тут регулярно проводяться навчальні тренінги для людей із вадами слуху, а також для їхніх родичів.
«Доведено, що одним із дієвих методів допомоги є не лише лікування, але й надання пацієнту всієї необхідної інформації про його недугу та, як до неї адаптуватися в щоденному житті. Наприклад, однією із найчастіших скарг наших пацієнтів є постійний шум у вусі, який у 95% випадків є суб’єктивним, – розповідає Роман Фіщук. – А це дуже пригнічує психологічний стан хворого – він починає думати, що сходить з розуму. Мало того, науково доведено, що такий шум у вухах може підштовхувати людину до самогубства».
Також у Центрі часто проводяться майстер-класи за участю іноземних фахівців, проходять навчання сучасним методам діагностики слуху студенти ІФНМУ та лікарі. Усі анонси подій можна відслідковувати на сторінці Центру в Facebook.