
26 червня у м. Бурштин відбулося спільна виїзна нарада з представниками постійних комісій обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій і розвитку туризму.
Цей захід відбувся за участю народних депутатів України Михайла Довбенка, Олега Березюка, керівника апарату облдержадміністрації Романа Маланія, депутатів обласної ради, керівників структурних підрозділів ОДА, представників місцевої влади та громадськості.
«Сьогодні ми беремо участь у робочий нараді, де підняли досить актуальну тему та активізували зусилля двох поважних комісій обласної ради. У 2015 році з метою максимального залучення туристичних потоків у нашу область для соціально-економічного розвитку краю обласною державною адміністрацією була започаткована єврокарпатська ініціатива. Однак, ми бачимо, що зараз є дуже багато ризиків та викликів з якими ми повинні працювати. Одним з них є екологічна ситуація». – зауважив Михайло Довбенко.
«Ми подумаємо, яким чином вдосконалити законодавство для забезпечення більш справедливого перерозподілу екологічних надходжень до бюджетів, які сьогодні є досить значними та попрацюємо над тим, щоб децентралізація, яку ми розвиваємо в Україні, дала можливість ефективно займатися цими питаннями місцевим громадам і швидше вирішувати проблеми, які торкаються життя та добробуту Прикарпатців», - підкреслив народний обранець.
Модератором цього засідання був голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Андрій Левкович, який зазначив, що сьогодні ми розглядаємо два важливі блоки питань, зокрема, екологія та туризм. На цьому засіданні проаналізовано екологічну ситуацію в області, зокрема, Галицькому районі, роботу ДТЕК Буршинська ТЕС та загальний стан захворюваності населення в регіоні. Обговорили здійснення комплексу взаємопов'язаних економічних, технічних, організаційних та правових заходів екологічної безпеки. Йшлося й про устаткування, пристрої для очищення викидів, їх знешкодження та зменшення впливу шкідливих факторів.
Обговорили й питання популяризації туристичного потенціалу Івано-Франківщини. Як зауважували доповідачі: «Туризм – це один з десяти драйверів української економіки. Наша область займає четверте місце на туристичному ринку України». У контексті цього розглянули виконання основних напрямків Комплексної регіональної цільової програми розвитку туризму в області на 2016-2020 роки, розвиток туризму у Бурштині та Галицькому районі і проаналізували світові, національні, регіональні, місцеві туристичні потоки та потенціал м. Бурштин.
За результатами засідання напрацьовані пропозиції з розвитку туризму та поліпшення екологічної ситуації на Прикарпатті.