У бюджетних установах Івано-Франківська запроваджують енергоощадливі технології

 

Економно та дієво — Івано-Франківська влада планує втілити в життя черговий проект з енергоефективності. Цього разу він стосуватиметься заміни у бюджетних установах так званих «ламочок Ілліча».

 

Передусім новації торкнуться дитячих садочків — №№10, 12, 14 та 28. Тут понад 1200 застарілих ламп розжарювання змінять сучасні — світлодіодні. Вони, навідміну від звичайних жарівок, споживають у десяток разів менше електроенергії.

 

Позбудеться жарівок і Центральна міська клінічна лікарня. Такій модернізації місцеві медики лише радіють. І підраховують скільки дозволять зекономити нові, стійкі до перепаду напруги, лампи.

 

Економні лампи в місцевих ДНЗ почнуть світити не раніше 2013-го. Загалом реалізація даного проекту вартуватиме понад 300 тисяч гривень. Утім, запевняють в профільному управлінні, ця сума повністю окупиться уже за 2 роки, інформує радіо «Західний полюс».


03.09.2012 2268 3
Коментарі (3)

ОМ 2012.09.03, 15:55
Увага! Переважна частина «енергозберігаючих» ламп, наявних у продажу, містять недостовірні дані на упаковці, і навіть шкідливі для здоров'я. Ознайомившись з матеріалами на різних сайтах , Ви зможетезахиститися від контрафакта і дізнаєтеся, як не купити собі в магазині разом з лампою набір хвороб. У масовому продажі по відносно прийнятною ціною знаходяться компактні люмінесцентні лампи (КЛЛ) низької якості, середній термін служби яких, як правило, не відповідає заявленому- му виробниками і зіставимо з терміном служби ламп розжарювання, а ціна значно вища. Умови для витіснення з ринку неякісної світлотехнічної продукції не створені. Не вирішена проблема утилізації ртутьвмісних КЛЛ, замінюють лампи розжарювання загального призначення, відповідна держпрограма не прийнята. На думку фахівців в даний час економічно недоцільно застосування світлодіодів для освітлення житлових приміщень при вартості електроенергії близько 0,70коп за кВт • год, громадських будівель при освітленості 300-500 лк, магістралей і вулиць з інтенсивним автомобільним рухом. Ситуація покращиться лише в міру зниження вартості світлодіодів і підвищення їх світлової віддачі. Під заборону обороту потрапили також галогенні лампи розжарювання та інші лампи спеціального призначення. Це створює серйозні проблеми для споживачів в різних галузях економіки, включаючи оборонно-промисловий комплекс.Прінімая до уваги вищевикладене, вважали б за необхідне продовжити термін обороту електричних ламп розжарювання потужністю нижче 100 Вт до вирішення перерахованих вище питань, у тому числі шляхом вжиття заходів для розвитку власного масового виробництва.
Щукар 2012.09.03, 15:59
Як світодіодні,так і люмінісцентні лампи шкідливі для очей,тому що вони випромінюють світло тільки однієї частоти,на відміну від широкого спектру ламп розжарювання.Бідним діткам не позаздриш.
О.В.С. 2012.09.04, 00:06
На даний час світлодіодних світильників для якісного освітлення приміщень не існує навіть у СВІТІ. Всі вони дешеві китайські розробки. У світлодіодних світильників є ряд суттєвих недоліків, які НЕ ПРИПУСКАЮТЬ використання в навчальних і дошкільних закладах. В першу чергу невідповідність Кривої сили світла і Класу світлорозподілу (у світлодіодів занадто концентроване випромінювання). По друге для навчальних закладів ставляться особливі вимоги до спектру випромінювання і колірної температури ( світлодіоди дають холодно-біле світло, що неприпустимо для освітлення приміщень, а китайські ще й неповний спектр твипромінювання - біля 50%). По третє їх схеми живлення чутливі до перепадів напруги і тому часто виходять з ладу. По четверте їх вартість у 1000 разів вища за лампу розжарення і у 100 раз за люмінесцентну. По п'яте - у садіках світло світиться максимум 3 години на добу, тому термін окупності складе понад 20 років, а не 2 роки. По шосте , на даний час найкращими для освітлення навчальних закладів є звичайні Трубчасті люмінесцентні лампи. Їх світловіддача близька до світлодіодів, а ціна і якість значно кращі.
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

625
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

838
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

572
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5500
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1469
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1348

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

407

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1229

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1068

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

979
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

299
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10671
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

376
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

642
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5693
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1462
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

357
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

258
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

606 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1047
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

908