У болоті і лісі також відбулися вибори… (оновлена версія)

 

 

Перша версія байки була написана акурат перед виборами 27 жовтня і називалася «У болоті і лісі нещодавно відбулися вибори…» Час, і післявиборчі події внесли до тексту багато поправок і доповнень.

 

Нещодавно, в одному дуже великому болоті, жаби в черговий раз вибирали собі головну жабу болота. Після підрахунку голосів головною жабою болота було обрано… крокодила. Зрештою у цьому немає нічого дивного, бо хто може краще знати проблеми жаб, ніж представник еліти болота, крокодил? (Еліта - невід'ємна частина болота, вибрані, найкращі жаби, їх панівна верства). Як кажуть болотознавці, не має нікого, хто може бути чеснішим, потужнішим і сміливішим за цю «елітну жабу» у відстоюванні прав мешканців водойми? А що залишається робити жабам? –Мріяти, бо яка жаба не мріє стати крокодилом?

 

Тоді, у своєму вітальному слові, крокодил подякував за висловлену йому довіру і зобов’язався керувати жорстко, але справедливо і з ще більшим завзяттям захищати права жаб перед крокодилами. Як кажуть у народі, поставили крокодила права жаб стерегти.

 

Аж ось тепер настав час болотянам обрати представника від даного болота в асоціацію боліт. За даними останніх екзит полів в асоціацію боліт, представляти інтереси жаб, буде делеговано журавля. На думку очевидців саме красень журавель, який високо літає і поважно ходить, і відверто кажучи, на фоні бридких жаб має привабливий імідж, зможе донести до світової жаб’ячої громадськості погляди і переконання жаб, і бути виразником жаб’ячих інтересів. (Імідж - мислене уявлення про тварину, що спрямовано формується у масовій свідомості за допомогою засобів масової інформації). Деякі провокатори, які діють проти інтересів жаб, кажуть, що жаби є основною їжею для журавлів, що вони, журавлі, не криючись поїдають масу жаб. Так ось, це не відповідає дійсності, це наклеп, даний журавель не такий, про що він може надати довідку з мокрою печаткою від крокодила...

 

У цей же час у сусідньому з болотом лісі, який офіційно називається «Заячий ліс» (оскільки зайці становлять близько 80% мешканців цього лісу) відбувалося опитування для визначення переможця у номінації «Найвизначніший заєць Заячого лісу». Оскільки журі так і не змогло дійти до спільної думки при визначенні критеріїв, хто може вважатися зайцем, то висуватися на дану номінацію дозволили всім тваринам, які мають документи про реєстрацію у даному лісі. Важливо наголосити, що журі зібралося дуже авторитетне, до його складу, як і годиться, ввійшла еліта, найзаможніші мешканці «Заячого лісу»: ведмідь, кабан, вовк, лисиця, гадюка, ворона і кріт. Еліта - невід'ємна частина лісу, вибрані, найкращі зайці, їх панівна верства

 

Отож, претендентами на звання «Найвизначніший заєць Заячого лісу» мешканцями лісу було названо 50 зайців, 3 лисиці, 2 вовки, 2 бобра, 2 їжаки і 1 ведмідь і т.д. На підставі «SMS» голосування найвизначнішим зайцем (з великим відривом) був обраний вовк, друге місце посів ведмідь, а на третьому опинився бобер.

 

Мабуть мешканці лісу у своєму виборі передусім керувалися діловими якостями та характером вовка, і тим що він робить для «Заячого лісу», а вже потім усім решта. І як належить у сучасному лісовому суспільстві, найменше усіх цікавила, та дрібниця, що вовк, то не заєць. Так, може він по крові і не заєць, (і про це дуже не коректно йому щоразу нагадувати), але він усім вовкам уже неодноразово довів, що саме він справжній патріот «Заячого лісу», і що вовкам за його правління тут живеться навіть краще, ніж якби вони жили у «Вовчому лісі».

 

Погодьтеся, тепер у наш час, коли ліс піднявся на цілий щабель у своєму розвитку, факт фіксації у документах того, хто ти є заєць чи ні, не має ніякого значення. Відтепер кожен хто на законних підставах проживає у «Заячому лісі» вважається зайцем, - так каже закон лісу.

 

Аналогічна ситуація у «Заячому лісі» складається з заячою мовою. Нині вже майже 40% зайців не спілкуються нею. «А навіщо нам заяча мова?», - кажуть зайці. Більше того, близько 15% зайців, вважають своєю рідною мовою не заячу, а більш поширену вовчу, яка є офіційною у сусідньому «Вовчому лісі». Ці зайці так і заявляють: «Справжня рідна мова зайців – вовча. Ми маємо право вибору. Нам насильно накидають заячу мову». У цивілізованому лісовому співтоваристві ця деталь, ця невідповідність, яку можна описати як, «у заячому тілі вовчий дух», сучасними лісовими соціологами і політологами, не вважається якоюсь аномальною чи протиприродною, а тому, як вони кажуть, є не суттєвою. Бо якщо не можуть серед мешканців «Заячого лісу» встановити кого можна вважати зайцем, то прискіпуватися до такої дрібниці, як хто якою мовою говорить, (чи у кого яка рідна мова і чому), направду втрачає будь-який сенс.

 

До речі, нещодавно у газеті «Вовче лігво» у редакційній статті під назвою «Вовк – відомий прихильник лісової демократії» було процитовано слова вовка про те, що всі звірі «Заячого лісу» (у тому числі вовки і зайці) рівні перед законом, тому всі вовки мають право і зобов’язані володіти вовчою мовою. (Бо що то за вовк, що не виє по-вовчому? І як тоді спілкуватися між вовками, у вовчому товаристві, як не по-вовчому? І хто ж таких вовків, що не виють по-вовчому буде поважати і боятися?)

 

І відповідно, за словами вовка, всі зайці мають право вільно вибирати вовчу мову за рідну. Як наголосив вовк, він подбає, щоб колись у кожного зайця була своя нора і було достатньо капусти. А для здійснення цієї мрії зайцям треба не про мову чи походження  дискутувати, а працювати на городі. Питання ж походження зайців, їх відмінностей від інших тварин, питання їх рідної мови повинні бути у зайців «Заячого лісу», як кажуть, на 35 місці.

 

Зі слів вовка, згідно демократичних принципів, на паритетних засадах, кожен заєць якого би він походження не був, живучи у «Вовчому лісі», може себе вважати вовком... Та, нажаль, у житті вовки так не вважають. Як стало відомо з достовірних джерел, вовки зайців відверто зневажають та, попри все, розглядають їх як м’ясний продукт…

 

Стовно вибору мови у «Вовчому лісі», то тут дискусії не доречні, бо все вже вибрали до нас і без нас, тому і ситуація однозначна, - вовчу мову, і тільки вовчу мову, у «Вовчому лісі» мусять знати і використовувати всі. Як каже народна мудрість: «хочеш серед вовків жити, мусиш по-вовчому вити».

 

Безумовно, міжнародна лісова громадськість занепокоєна, вона не сидить склавши руки, а фіксує і аналізує всі вище викладені факти, навіть розробила перспективну програму до 4000 року по перевихованню вовків і вже не раз зверталася до вовків з вимогами забезпечити зайцям як у «Заячому лісі», так і у «Вовчому лісі» права на рівні з вовками, кабанами, лисицями…

 

Зрештою, ситуація нині є дуже обнадійливою, бо вовк, беручи до лап нагороду у формі золотого вовка у заячій шкурі з написом «Найвизначніший заєць Заячого лісу», заявив, що йому дуже близькі проблеми зайців і саме «Заячий ліс» він вважає своєю батьківщиною, хоча народився у «Вовчому лісі». Крім того вовк розповів, що ще з пелюшок він дуже любить зайців та милозвучну заячу мову, при цьому він, за свідченнями очевидців, ґречно облизувався і надзвичайно приємно усміхався. На завершення своєї короткої промови вовк зобов’язався докласти всіх зусиль щоб поступово стати зайцем і з часом вивчити заячу мову. Ця заява була зустрінута бурхливими оплесками усієї лісової громади, тобто усіх вовків, лисиць, ведмедів, їжаків і т.д. Нажаль, зайців на цій церемонії не було, бо більша половина з них була зайнята буденними клопотами, а решта, як годиться, поховалася, - хто у нору, а хто під кущ. І правильно, бо кожен у лісі повинен знати своє місце і займатися своїми справами, і не пхатися туди куди не слід.

 

Як зазначили експерти, нічого дивного у тому, що титулом «Найвизначніший заєць Заячого лісу» буде володіти вовк, немає, бо за кордоном, вже не у якомусь там дикому лісі, а у цивілізованому суспільстві, - у курнику, у номінації «Найвидатніша курка» весь час поперемінно перемагає або лисиця або койот (вовк).

 

Більшість вчених погоджується, що кури (жаби, зайці) не здатні собою керувати, або представляти інтереси своїх спільнот у лісовому світі, бо мають так звані курячі мозги, а лисиці (крокодили, журавлі, вовки) у такому випадку підходять найкраще.

 

 

P.S. Головне, щоб кури (жаби, зайці) не запитували:

1. Чому у їхньому середовищі курнику (болоті, лісі) ними керують лисиці (крокодили, журавлі, вовки)?;

2. Чому лисиці (крокодили, журавлі, вовки) у курнику (болоті, лісі) такі багаті і знатні, а вони, кури (жаби, зайці) такі бідні і нещасні?

 

Стефанко С.Л. 

 


Коментарі (6)

Чуха 2012.11.18, 16:03
В тій ділянці Заячого лісу, що зветься Зайчина панують та урядують самі лише зайці. Усюди, куди не кинеш оком - стирчать суто заячі вуха. Жодної лисиці, жодного вовка. Чому ж так бридко, корумповано й безвихідно на Зайчині, зайчику?
лісник 2012.11.18, 20:32
Корумповано, вовченятку? Порівняно з чим? Бридко тобі? Тоді не мучся від безвиході - вихід на перон постійно відкритий, а у Вовчій педерації діють програми сприяння поверненню до омріяних висот демократії та соціальної справедливості для зарюмсаних вовчиків, ображених зайцями чи баранчиками. От тільки не видно у тих поїздах вовчиків, товчуть капусту за обидві щоки і лише відригують злостиво в бік знахабнілих зайців.
Чуха 2012.11.19, 11:48
Не лише капусту, зайчику. Не сподівайся.
Володимир 2012.11.19, 14:15
Вже майже 2 роки пройшло,як обіцяли,провести гласну і прозору інвентаризацію державного і громадського (комунального) майна на території області, а у випадку виявлення порушень чинного законодавства під час його приватизації повернути майно у державну чи громадську (комунальну) власність. Може пора про це написати а не байочки псевдоінтелектуальні.
лісник 2012.11.19, 22:14
І ти, чушка, не обнадіюйся капусткою. Носив вовк, понесли й вовка...
Чуха 2012.11.19, 22:54
Вовка понесли а лісника не знайшли.
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1586
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1021
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1281 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3746 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33875
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2838

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

360

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

755

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1702

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1071
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

636
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

513
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

890
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1988
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12206
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1501
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1284
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

543
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

257
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

326
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

373
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1264