У болоті і лісі також відбулися вибори… (оновлена версія)

 

 

Перша версія байки була написана акурат перед виборами 27 жовтня і називалася «У болоті і лісі нещодавно відбулися вибори…» Час, і післявиборчі події внесли до тексту багато поправок і доповнень.

 

Нещодавно, в одному дуже великому болоті, жаби в черговий раз вибирали собі головну жабу болота. Після підрахунку голосів головною жабою болота було обрано… крокодила. Зрештою у цьому немає нічого дивного, бо хто може краще знати проблеми жаб, ніж представник еліти болота, крокодил? (Еліта - невід'ємна частина болота, вибрані, найкращі жаби, їх панівна верства). Як кажуть болотознавці, не має нікого, хто може бути чеснішим, потужнішим і сміливішим за цю «елітну жабу» у відстоюванні прав мешканців водойми? А що залишається робити жабам? –Мріяти, бо яка жаба не мріє стати крокодилом?

 

Тоді, у своєму вітальному слові, крокодил подякував за висловлену йому довіру і зобов’язався керувати жорстко, але справедливо і з ще більшим завзяттям захищати права жаб перед крокодилами. Як кажуть у народі, поставили крокодила права жаб стерегти.

 

Аж ось тепер настав час болотянам обрати представника від даного болота в асоціацію боліт. За даними останніх екзит полів в асоціацію боліт, представляти інтереси жаб, буде делеговано журавля. На думку очевидців саме красень журавель, який високо літає і поважно ходить, і відверто кажучи, на фоні бридких жаб має привабливий імідж, зможе донести до світової жаб’ячої громадськості погляди і переконання жаб, і бути виразником жаб’ячих інтересів. (Імідж - мислене уявлення про тварину, що спрямовано формується у масовій свідомості за допомогою засобів масової інформації). Деякі провокатори, які діють проти інтересів жаб, кажуть, що жаби є основною їжею для журавлів, що вони, журавлі, не криючись поїдають масу жаб. Так ось, це не відповідає дійсності, це наклеп, даний журавель не такий, про що він може надати довідку з мокрою печаткою від крокодила...

 

У цей же час у сусідньому з болотом лісі, який офіційно називається «Заячий ліс» (оскільки зайці становлять близько 80% мешканців цього лісу) відбувалося опитування для визначення переможця у номінації «Найвизначніший заєць Заячого лісу». Оскільки журі так і не змогло дійти до спільної думки при визначенні критеріїв, хто може вважатися зайцем, то висуватися на дану номінацію дозволили всім тваринам, які мають документи про реєстрацію у даному лісі. Важливо наголосити, що журі зібралося дуже авторитетне, до його складу, як і годиться, ввійшла еліта, найзаможніші мешканці «Заячого лісу»: ведмідь, кабан, вовк, лисиця, гадюка, ворона і кріт. Еліта - невід'ємна частина лісу, вибрані, найкращі зайці, їх панівна верства

 

Отож, претендентами на звання «Найвизначніший заєць Заячого лісу» мешканцями лісу було названо 50 зайців, 3 лисиці, 2 вовки, 2 бобра, 2 їжаки і 1 ведмідь і т.д. На підставі «SMS» голосування найвизначнішим зайцем (з великим відривом) був обраний вовк, друге місце посів ведмідь, а на третьому опинився бобер.

 

Мабуть мешканці лісу у своєму виборі передусім керувалися діловими якостями та характером вовка, і тим що він робить для «Заячого лісу», а вже потім усім решта. І як належить у сучасному лісовому суспільстві, найменше усіх цікавила, та дрібниця, що вовк, то не заєць. Так, може він по крові і не заєць, (і про це дуже не коректно йому щоразу нагадувати), але він усім вовкам уже неодноразово довів, що саме він справжній патріот «Заячого лісу», і що вовкам за його правління тут живеться навіть краще, ніж якби вони жили у «Вовчому лісі».

 

Погодьтеся, тепер у наш час, коли ліс піднявся на цілий щабель у своєму розвитку, факт фіксації у документах того, хто ти є заєць чи ні, не має ніякого значення. Відтепер кожен хто на законних підставах проживає у «Заячому лісі» вважається зайцем, - так каже закон лісу.

 

Аналогічна ситуація у «Заячому лісі» складається з заячою мовою. Нині вже майже 40% зайців не спілкуються нею. «А навіщо нам заяча мова?», - кажуть зайці. Більше того, близько 15% зайців, вважають своєю рідною мовою не заячу, а більш поширену вовчу, яка є офіційною у сусідньому «Вовчому лісі». Ці зайці так і заявляють: «Справжня рідна мова зайців – вовча. Ми маємо право вибору. Нам насильно накидають заячу мову». У цивілізованому лісовому співтоваристві ця деталь, ця невідповідність, яку можна описати як, «у заячому тілі вовчий дух», сучасними лісовими соціологами і політологами, не вважається якоюсь аномальною чи протиприродною, а тому, як вони кажуть, є не суттєвою. Бо якщо не можуть серед мешканців «Заячого лісу» встановити кого можна вважати зайцем, то прискіпуватися до такої дрібниці, як хто якою мовою говорить, (чи у кого яка рідна мова і чому), направду втрачає будь-який сенс.

 

До речі, нещодавно у газеті «Вовче лігво» у редакційній статті під назвою «Вовк – відомий прихильник лісової демократії» було процитовано слова вовка про те, що всі звірі «Заячого лісу» (у тому числі вовки і зайці) рівні перед законом, тому всі вовки мають право і зобов’язані володіти вовчою мовою. (Бо що то за вовк, що не виє по-вовчому? І як тоді спілкуватися між вовками, у вовчому товаристві, як не по-вовчому? І хто ж таких вовків, що не виють по-вовчому буде поважати і боятися?)

 

І відповідно, за словами вовка, всі зайці мають право вільно вибирати вовчу мову за рідну. Як наголосив вовк, він подбає, щоб колись у кожного зайця була своя нора і було достатньо капусти. А для здійснення цієї мрії зайцям треба не про мову чи походження  дискутувати, а працювати на городі. Питання ж походження зайців, їх відмінностей від інших тварин, питання їх рідної мови повинні бути у зайців «Заячого лісу», як кажуть, на 35 місці.

 

Зі слів вовка, згідно демократичних принципів, на паритетних засадах, кожен заєць якого би він походження не був, живучи у «Вовчому лісі», може себе вважати вовком... Та, нажаль, у житті вовки так не вважають. Як стало відомо з достовірних джерел, вовки зайців відверто зневажають та, попри все, розглядають їх як м’ясний продукт…

 

Стовно вибору мови у «Вовчому лісі», то тут дискусії не доречні, бо все вже вибрали до нас і без нас, тому і ситуація однозначна, - вовчу мову, і тільки вовчу мову, у «Вовчому лісі» мусять знати і використовувати всі. Як каже народна мудрість: «хочеш серед вовків жити, мусиш по-вовчому вити».

 

Безумовно, міжнародна лісова громадськість занепокоєна, вона не сидить склавши руки, а фіксує і аналізує всі вище викладені факти, навіть розробила перспективну програму до 4000 року по перевихованню вовків і вже не раз зверталася до вовків з вимогами забезпечити зайцям як у «Заячому лісі», так і у «Вовчому лісі» права на рівні з вовками, кабанами, лисицями…

 

Зрештою, ситуація нині є дуже обнадійливою, бо вовк, беручи до лап нагороду у формі золотого вовка у заячій шкурі з написом «Найвизначніший заєць Заячого лісу», заявив, що йому дуже близькі проблеми зайців і саме «Заячий ліс» він вважає своєю батьківщиною, хоча народився у «Вовчому лісі». Крім того вовк розповів, що ще з пелюшок він дуже любить зайців та милозвучну заячу мову, при цьому він, за свідченнями очевидців, ґречно облизувався і надзвичайно приємно усміхався. На завершення своєї короткої промови вовк зобов’язався докласти всіх зусиль щоб поступово стати зайцем і з часом вивчити заячу мову. Ця заява була зустрінута бурхливими оплесками усієї лісової громади, тобто усіх вовків, лисиць, ведмедів, їжаків і т.д. Нажаль, зайців на цій церемонії не було, бо більша половина з них була зайнята буденними клопотами, а решта, як годиться, поховалася, - хто у нору, а хто під кущ. І правильно, бо кожен у лісі повинен знати своє місце і займатися своїми справами, і не пхатися туди куди не слід.

 

Як зазначили експерти, нічого дивного у тому, що титулом «Найвизначніший заєць Заячого лісу» буде володіти вовк, немає, бо за кордоном, вже не у якомусь там дикому лісі, а у цивілізованому суспільстві, - у курнику, у номінації «Найвидатніша курка» весь час поперемінно перемагає або лисиця або койот (вовк).

 

Більшість вчених погоджується, що кури (жаби, зайці) не здатні собою керувати, або представляти інтереси своїх спільнот у лісовому світі, бо мають так звані курячі мозги, а лисиці (крокодили, журавлі, вовки) у такому випадку підходять найкраще.

 

 

P.S. Головне, щоб кури (жаби, зайці) не запитували:

1. Чому у їхньому середовищі курнику (болоті, лісі) ними керують лисиці (крокодили, журавлі, вовки)?;

2. Чому лисиці (крокодили, журавлі, вовки) у курнику (болоті, лісі) такі багаті і знатні, а вони, кури (жаби, зайці) такі бідні і нещасні?

 

Стефанко С.Л. 

 


Коментарі (6)

Чуха 2012.11.18, 16:03
В тій ділянці Заячого лісу, що зветься Зайчина панують та урядують самі лише зайці. Усюди, куди не кинеш оком - стирчать суто заячі вуха. Жодної лисиці, жодного вовка. Чому ж так бридко, корумповано й безвихідно на Зайчині, зайчику?
лісник 2012.11.18, 20:32
Корумповано, вовченятку? Порівняно з чим? Бридко тобі? Тоді не мучся від безвиході - вихід на перон постійно відкритий, а у Вовчій педерації діють програми сприяння поверненню до омріяних висот демократії та соціальної справедливості для зарюмсаних вовчиків, ображених зайцями чи баранчиками. От тільки не видно у тих поїздах вовчиків, товчуть капусту за обидві щоки і лише відригують злостиво в бік знахабнілих зайців.
Чуха 2012.11.19, 11:48
Не лише капусту, зайчику. Не сподівайся.
Володимир 2012.11.19, 14:15
Вже майже 2 роки пройшло,як обіцяли,провести гласну і прозору інвентаризацію державного і громадського (комунального) майна на території області, а у випадку виявлення порушень чинного законодавства під час його приватизації повернути майно у державну чи громадську (комунальну) власність. Може пора про це написати а не байочки псевдоінтелектуальні.
лісник 2012.11.19, 22:14
І ти, чушка, не обнадіюйся капусткою. Носив вовк, понесли й вовка...
Чуха 2012.11.19, 22:54
Вовка понесли а лісника не знайшли.
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2436
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1551 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3633
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5401
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1663
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2049

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

127

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

169

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

867
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

457
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

757
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2453 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

472
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

852
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4905
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

722
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

631
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

567
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

387
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

709
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

871 2