У Білорусі в житловій зоні впав військовий літак: є загиблі (ФОТО)

У Білорусі розбився військовий літак, двоє пілотів змогли катапультуватися, але обоє загинули.

Як повідомляє Міністерство оборони Білорусі, льотчики намагалися відвести літак від житлової зони, пише Фіртка з посиланням на BBC NEWS Україна.

Але на фото і відео з місця падіння видно, що машина впала серед житлових будинків й осколками пошкодило двоповерхівку. Інформації про жертви серед цивільних не надходила.


Вироблений в Росії літак Як-130

Як-130 вважається новим типом навчальних літаків


Катастрофа сталася біля міста Барановичі на заході Білорусі. Розбився літак Як-130 Лідської штурмової авіабази.

Це нові російські учбово-бойові літаки, які взяли на озброєння російської армії у 2010 році та експортували до Білорусі у 2015-2016 роках.

"Двомісний навчально-бойовий літак Як-130, розроблений ОКБ ім. А.С.Яковлева і призначений для основної та підвищеної підготовки льотчиків фронтової авіації", - повідомляло Міноборони Білорусі у 2015 році під час передачі цих літаків 116-й штурмовій авіаційній базі.

Ці машини можуть нести 3 тис. кг бойового навантаження - керовані та некеровані ракети, бомби та гармати.

"При виконанні навчально-тренувального польоту екіпаж виявив технічну несправність. Проявивши мужність і героїзм, пілоти прагнули відвести літак від населеного пункту", - повідомляють у Міноборони Білорусі про нинішню аварію.

"Переконавшись, що траєкторія падіння літака перебуває поза зоною житлових будинків, льотчики катапультувалися", - відзначають там.

Місце падіння


В оборонному відомстві також додають, що обидва льотчики після катапультування загинули, але точних причин цього не називають.

Оглядачі припускають, що причиною смерті могло стати те, що пілоти катапультувалися з надто малої висоти й літак при цьому був нахилений.

У березні через помилку механізму катапультування так загинули троє російських пілотів, яких викинуло з літака на землі і яким не вистачило висоти для парашутів.

Точні причини загибелі білоруських льотчиків має назвати слідство.

Загинули командир ланки учбово-бойової ескадрильї у званні майора та лейтенант.

"Інших жертв та руйнувань немає", - кажуть у Міноборони Білорусі.


"Втратив керування і пішов униз"

На фото та відео з місця події видно, що літак упав все ж серед житлових будинків.

Незначні пошкодження, судячи з медіа, отримала двоповерхівка біля місця падіння.

"Льотчики до останнього відводили літак від житлової забудови. Катапультувалися на низькій висоті. На двоповерховому будинку досі висить парашут", - цитує видання TUT.by очевидця.

За його словами, в небі летіла ланка з чотирьох літаків, а потім почувся хлопок та з'явився дим з району приватної забудови.

Пізніше місце аварії облітав вертоліт.

"Якби не самопожертва пілотів, жертв на землі могло б бути набагато більше - район дуже густо забудований. Пілотам вдалося відвести літак буквально в єдину незабудовану ділянку", - пише Telegram-канал Nexta.

"Літаки летіли спочатку четвірками, потім двійками, потім на моїх очах літак втратив керування і пішов вниз", - цитує іншого очевидця "Наша нива".

Очевидці також кажуть, що далі по маршруту посадки на авіабазу розташована нафтобаза, тож льотчики могли вирішити направити машину у порівняно незабудований район.

Білоруські медіа пишуть, що демонстраційні польоти літаків планувалися на майбутньому святкуванні 150-річчя Барановичів.

Згодом всі святкові заходи скасували.


Читайте також:

Катастрофа літака Ан-26 на Харківщині: шістьох осіб притягнули до кримінальної відповідальності (ВІДЕО)


19.05.2021 1791
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

1776
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18851
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1692
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1179
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2224
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3801

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1910

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

652

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1269

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1423
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

337
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

850
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24363
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

579
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

585
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

721
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1611
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7954
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

367
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

742
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1999 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

707