
Станом на 1 січня 2018 року в дитячого гематолога Івано-Франківської ОДКЛ під спостереженням знаходиться 93 дитини з онкогематологічною патологією.
Про це йшлося на прес-конференції, присвяченій міжнародному дню дитини хворої на рак, передає кореспондент Фіртки.
Станом на 1 січня 2018 року в дитячого гематолога Івано-Франківської ОДКЛ під спостереженням знаходиться 93 дитини з онкогематологічною патологією.
З них 77 дітей в клініко-лабораторній ремісії, 12 вперше захворіли у 2017 році і в даний час проходять активну хіміотерапію та 1 дитина зі злоякісним гістіоцитозом, який має агресивний перебіг.
В дитячого онколога під спостереженням знаходиться 138 дітей. З них 106 зі злоякісним захворюваннями і 32 дітей з доброякісними пухлинами, які можуть потребувати хіміотерапії.
22 дитини з діагнозом рак різних органів і систем.
Лікарі наголошують, що генетичний фактор має велике значення. Медициною доведено, якщо дитині обстежити генетику, то часто виявляються поломки хромосом, які ускладнюють лікування.
За минулий рік лікарня додатково, окрім цільових програм, ОДКЛ отримала препаратів на 600 тисяч гривень за допомогою перерозподілу з інших областей. Також допомагають дітям у лікуванні благодійні фонди.
До прикладу обласна дитяча лікарня працює із фондом "Ти-Ангел", за допомогою якого за минулий рік вдалось отримати ліки на 350 тисяч гривень.
Серед причин смертності серед дітей та підлітків онкологічні захворювання посідають друге місце. Проте більше 70% всіх онкологічних захворювань дітей є виліковними, якщо діагностуються і лікуються на ранній стадії.
Відтак медики наголошують, що батькам необхідно звертати увагу на симтоми, особливо на поведінкові реакції - коли дитина стає кволою, має болі в кінцівках, втрачає апетит, має синці, видимі пухлини, збільшені лімфовузли.
"Цю мікросимптоматику батьки не повинні ігнорувати, адже рання діагностика збільшує шанси на успішне лікування", - переконана заступник головного лікаря ОДКЛ Лідія Матвіїв.
Довідка Фіртки:
Сьогодні - Міжнародний день дітей, хворих на рак, який відзначається з 2003 року у понад 40 країнах світу під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів (SIOP).
У вересні 2001 року у Люксембурзі на черговій зустрічі Міжнародної конфедерації батьків, чиї діти хворі на онкологічні захворювання, було ухвалено рішення про проведення Міжнародного дня дитини, хворої на рак. Основна мета – інформування суспільства щодо проблем дитячої онкології.
За рівнем захворюваності дітей на рак Україна посідає одне з останніх рангових місць у світі, проте рівень смертності перевищує аналогічні світові показники, що свідчить про суттєві проблеми у виявленні, обліку та наданні медичної допомоги дітям зі злоякісними пухлинами.
В Україні протягом останніх років рівень захворюваності дітей віком до 14 років на злоякісні новоутворення утримується на рівні 11-12 випадків на 100 тис. дитячого населення; у розвинутих європейських країнах – 14-15 випадків.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook і Twitter, щоб першими дізнаватися про ключові події дня