У 2016 році "Прикарпаттяобленерго" планує впровадити стимулююче тарифоутворення

 

У січні 2016 року у компанії ПАТ "Прикарпаттяобленерго» є можливість перейти на стимулююче регулювання тарифів, що дасть змогу залучити нові інвестиції, які в свою чергу допоможуть значно покращити якість надання послуг електропостачання.

 

Про це повідомляють в енергокомпанії.


Енергетичною стратегією України на виконання європейських галузевих директив передбачено перехід природних монополій на стимулюючі методи регулювання. В рамках реалізації цієї стратегії Верховною Радою внесені відповідні зміни до Закону України "Про природні монополії". Зважаючи на це, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прийнято цілий ряд постанов щодо стимулюючого регулювання для компаній, які здійснюють діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та постачання електроенергії за регульованим тарифом. З січня 2016 року планується реалізація цього проекту. 

 

Стимулююче регулювання – загальноприйнятий у міжнародній практиці інструмент, що забезпечує можливість реконструкції мереж та розвиток енергетичної інфраструктури. Більшість країн світу, і зокрема всі країни ЄС, перейшли від витратних методів регулювання в енергетиці до стимулюючих. Це означає – забезпечення зацікавленості компаній до залучення інвестицій, скорочення неефективних витрат та якісного постачання електроенергії, що досягається через встановлення норми доходності на залучений капітал для оновлення основних фондів компаній, застосування показників ефективності до скорочення неефективних операційних витрат та встановлення показників якості для недопущення погіршення якості послуг.

 

"На сьогоднішній день зношеність мереж нашої компанії становить близько 70%, енергопостачальна компанія має недостатньо ресурсів, щоб забезпечувати безперебійне, якісне та надійне електропостачання для споживачів електричної енергії, – зазначила на зустрічі зі споживачами начальник відділу з регуляторних питань Оксана Семеген. – Тож впровадження стимулюючого тарифоутворення сприятиме залученню додаткових інвестицій, що дасть можливість покращити показники надійності електропостачання. А саме, тривалість перерв в електропостачанні за 8 років для міської території зменшиться з 394 хвилин до 150 хвилин, для сільської території з 1074 хвилин до 300 хвилин". 

 

Для переходу на стимулюючий тариф має бути здійснена переоцінка активів компаній, що надасть можливість визначити для всіх компаній справедливу регуляторну базу, на яку буде нараховуватися норма доходності. Оцінка активів ПАТ "Прикарпаттяобленерго" буде проводитися представниками однієї з чотирьох провідних аудиторських компаній Deloitte відповідно до Методики, затвердженої наказом Фонду державного майна України. 

 

Наразі ПАТ "Прикарпаттяобленерго" проводить підготовку до переходу Товариства на стимулююче регулювання. Створено Комісію з питань переходу до стимулюючого регулювання та розроблено план заходів з його впровадження. Передбачається проведення навчальних семінарів для працівників компанії, а також інформування громадськості та місцевих органів влади через ЗМІ та сайт Товариства. 


Переваги від запровадження стимулюючого регулювання для економіки України:
• створення привабливого інвестиційного клімату для залучення приватних інвестицій з метою модернізації інфраструктури електроенергетичної галузі;
• зниження інфляційного впливу галузі;
• підвищення енергетичної безпеки держави за рахунок підвищення ефективності витрат, збільшення інвестицій та зниження технологічних витрат електроенергії в мережах.
Переваги для споживачів електроенергії:
• підвищення якості (надійності) послуг з енергопостачання;
• зниження темпів зростання тарифів на електричну енергію.
Переваги для інвесторів енергетичних компаній
• прогнозованість доходу, що забезпечує можливість залучення довгострокових інвестицій, у т. ч. на міжнародних ринках капіталу;
• можливість розпорядження економією від скорочення операційних витрат;
• збільшення ринкової вартості компанії.



Довідка. Стимулююче регулювання (RAB-регулювання) – це система тарифоутворення на основі довгострокового регулювання тарифів, спрямованого на залучення інвестицій для будівництва та модернізації інфраструктури електричних мереж та стимулювання ефективності витрат електророзподільних компаній. 
Досвід розвинених країн свідчить про високу ефективність стимулюючого регулювання. 
Наприклад, Великобританії вдалося у 2 рази скоротити витрати розподільчих компаній та тарифи на передачу електроенергії за 15 років. У Румунії знос активів зменшився з 75% до 48% протягом 2004-2011 років.


14.09.2015 410 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1005
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

811
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1929
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3286
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2575
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2564

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

272

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

753

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

713

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1642
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

392
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

748
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

637
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

374
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

405
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27065
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

863
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19701
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

453
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

416
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

750
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1398 4