
Вибіркове статистичне обстеження стану умов праці станом на31 грудня 2013 року проведено на 392 підприємствах промисловості, сільського, лісового та рибного господарства, будівництва, транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності.
Як інформує ГУ статистики в області, більше ніж у половини з них (52,3%) було зафіксовано наявність шкідливих та небезпечних факторів виробництва, піднегативним впливом яких працювало 16,8 тис. осіб, або кожний четвертий працівник. Серед них 3,2 тисячі – жінки (14,1% їх облікової кількості).
Найвища питома вага працівників, які зайняті в умовах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам, відзначається на підприємствах промислових видів діяльності, зокрема із добувної промисловості і розроблення кар’єрів (62,5% облікової кількості штатних працівників даного виду діяльності), виробництва коксу та продуктів нафтоперероблення (65,5%), виробництві хімічних речовин і хімічної продукції (37,5%), постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (33,8%) і, звісно, у тих районах, де у структурі зайнятості переважають зазначені види діяльності– Галицькому (60,1%), Надвірнянському (57,9%), Долинському (47,1%).
За результатами атестації робочих місць, найбільш розповсюдженими серед небезпечних факторів виробничого середовища, під дією яких працювали кожний сьомий–десятий працівник, були підвищена напруженість праці та робочої пози, підвищений рівень шуму, інфразвуку, ультразвуку, перевищення в повітрі робочої зони гранично допустимих концентрацій шкідливих хімічних речовин.
У 2013 році від нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, на підприємствах та в організаціях області потерпіли 90 осіб (без урахування працівників, зайнятих у фізичних осіб-підприємців), що на 19 осіб (на 17,4%) менше, ніж у 2012 році. Кількість загиблих залишилась на рівні попереднього року і склала 10 осіб або 11,2% загальної кількості потерпілих від травм на виробництві.
Із загальної кількості потерпілих 26,7% становили жінки, 3,3% – особи у стані алкогольного сп’яніння.
Рівень травматизму, пов’язаного з виробництвом, в середньому по області становив 0,5 потерпілого у розрахунку на 1000 працюючих. Найвищим він був у Коломийському (1,4) та Калуському (1,2) районах.Жодного випадку травматизму, пов’язаного з виробництвом, не зафіксовано на підприємствах, в організаціях Богородчанського, Косівського районів та м.Болехова.
У 2013 році за роботу в шкідливих і важких умовах праці, а також за особливий характер роботи, майже третині працівників встановлено пільги та компенсації. Доплати за умови праці отримували 17,9% облікової кількості працівників, 7,7% – безкоштовно надавались молоко або інші рівноцінні продукти, 7,2 % – мали право на пенсію на пільгових умовах..
Потерпілим від травматизму на виробництві, членам сімей та утриманцям померлих підприємствами та організаціями виплачено упродовж 2013 року 78,9 тис.грн., що у 2,6 раза менше, ніж у 2012 році.