Христина Самуляк – мама двох маленьких дітей та успішна підприємиця. Жінка - кандидат у депутати до Івано-Франківської міської ради від політичної партії "Голос".
Те, що Христина спробує себе у ролі кандидата у місцеву раду для неї самої виявилось своєрідною несподіванкою. Втім, вона чітко знає пріоритети своєї роботи, як депутата міської ради.
Про це, а також про те, як вберегти майбутнє наших дітей і зробити його щасливішим та як в цьому може допомогти політика – далі в інтерв'ю.
Христино, ви - новачок у політиці. Чому вирішили балотуватися на місцевих виборах і чому саме зараз?
Я – мама двох дітей, і мене, звичайно, зараз найбільше турбують питання малечі у нашому місті. Мені, зрештою як і кожній матері, не байдуже, які умови для навчання, спорту і дозвілля будуть в наших дітей. Мої дочка та син зараз якраз такого віку, що в них усе це попереду, тому я й хочу, щоб для їхнього розвитку та росту, а також їхніх ровесників – все складалось якнайкраще. Тож діяти треба тут і зараз.
А щодо такого рішення, то воно мені далось не дуже легко, якщо відверто. Коли ти мама двох дітей і багато працюєш ще за межами дому, то часу на ще щось практично немає. Але, йдучи сьогодні в депутати, я керуюсь бажанням безпеки, в першу чергу для дітей, і якості їхнього життя. Так мені підказує серце, якщо говорити виключно як мама.
Чому саме "Голос"?
Думаю, це очевидно. "Голос" – молода партія з чистою репутацією та совістю і без мішків з грошима, надбаними невідомо як і де.
Що, на вашу думку, варто змінити в управлінні містом сьогодні?
Насамперед я б більше зосередилась на захисті наших дітей і на максимальній реалізації їхніх умов безпеки в нашому місті. Погодьтесь, зараз почастішали випадки викрадення неповнолітніх, їхнє травмування на вулицях у ДТП. А цьому також передує відсутність спеціально облаштованих місць для проведення вільного часу дітьми, дитячих майданчиків. Тут мова про те, що їх або взагалі немає, або вони у непридатному для експлуатації стані. Одне тягне за собою інше.
І я готова вирішувати ці питання, зокрема, у тому мікрорайоні, де проживаю зі своєю сім’єю.
Ні для кого не секрет, що район Пасічної росте та розбудовується, проте все це відбувається якось хаотично і не завжди правильно – є над чим працювати, щоб людям різної вікової категорії було там комфортно мешкати. І я хочу бути контролем – посередником між владою і нашими людьми, а зокрема дітьми, які ще не вміють самостійно окреслювати межі своїх потреб.
Що "Голос" та його команда можуть дати Івано-Франківську?
Кожен із нашої команди готовий братись за вирішення "найбільш болючих" питань, проблем, на які дотепер усім легше заплющити очі, ніж вирішити. Тому, думаю, в результаті плідної праці наше місто отримає багато позитивних змін.
Давайте трохи детальніше про вас, як про частинку "Голосу". Де ви народились, навчались, чим займаєтесь?
Я народилась 24 травня 1989 року в місті Івано-Франківськ, мені 31 рік, я громадянка України. Коли мені було три місяці, ми з батьками переїхали в Росію (м. Нефтеюганськ, Тюменська область). З першого до п’ятого класу я навчалась у школах міста Нефтеюганськ. Крім того, відвідувала клас фортепіано у музичній школі. У 2004 році я закінчила 9 клас і музичну школу та повернулась жити в Україну, де продовжила навчання в загальноосвітній школі №3 І-ІІІ ступенів міста Івано-Франківська.
У 2006 році я закінчила школу та вступила в ІФНТУНГ на спеціальність "Земельний кадастр". Здобула там червоний диплом і ступінь спеціаліста.
У 2008 році за програмою "Work&Travel USA2" впродовж чотирьох місяців стажувалася в США.
У 2011 році почала вести підприємницьку діяльність, а саме - надання послуг мобільного харчування, ресторанний бізнес.
На цьому моє навчання не завершилось, і з 2011 до 2013 року я навчалась в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника на спеціальності "Готельно-ресторанна справа", де отримала другий диплом - бакалавра.
А у 2014 році я втілила в життя свій найцінніший проєкт – створила сім’ю з чоловіком Іваном. Згодом, у 2016 році у нас народилася донечка Таміла, а у 2019 – синочок Еван. Сім’я і стала моєю найбільшою мотивацією рухатись вперед та підкорювати нові вершини.
Розкажіть, будь ласка, більше про себе як про підприємця. Як вважаєте, чи є щось, що поєднує політику та бізнес?
Я є співвласницею закладів швидкого обслуговування. Для мене ці заклади, як ще одна дитина - це моє дітище, про яке я дбаю і турбуюсь. До нас приходять люди різного віку, з різними вподобаннями й потребами, починаючи від діток, молоді та закінчуючи достатньо зрілими людьми, які проводять у наших закладах бізнес-зустрічі чи просто відпочивають.
Для мене надважливо давати якісний продукт і високий рівень обслуговування кожному з клієнтів. Це мій бізнес, але водночас це робота для людей і на людей, в першу чергу. Так і в політиці – ти можеш мати власні амбіції та бажання, але без врахування потреб інших людей та взаємопідтримки з ними тобі не буде, куди рухатись далі.
Застарілі стереотипи та жорстка гендерна нерівність позаду. Проте жінкам-матерям часто важко працювати на рівні з чоловіками. Чи стикнулись ви з якимись труднощами як жінка на політичному старті?
Я ніколи не маю з цим проблем. Можливо, через те, що вважаю і відчуваю себе сильною жінкою. Я ніколи не ставлю собі конкретно за мету бути на рівні з чоловіками. Я просто багато та наполегливо працюю, щоб отримувати результат і ніколи не відчуваю конкуренції такого формату.
Щоб досягнути чогось, не обов’язково бути чоловіком чи жінкою, важливо, які якості людина в собі виховує, як діє, чим керується щодня.
Отже, з чим конкретно ви націлені боротись та що змінювати, як депутат місцевої влади?
Мої плани та пріоритети у роботі такі:
- реалізація програми “Безпечний район”. Програми вуличного і прибудинкового відеонагляду для безпеки дітей;
- втілення в життя програми енергоефективності та модернізації багатоквартирних будинків у мікрорайоні Галицька-Пасічна;
- розробка програми системного будівництва дитячих просторів, спортивних майданчиків.
Що перше ставите собі за мету зробити, як депутат місцевої ради?
Перш за все, підтримуватиму в міській раді реалізацію генерального плану міста з будівництва транспортних розв’язок на Пасічній (в тому числі й нового моста), будівництво і запуск нового перинатального центру, капітальний ремонт наявного моста.
Чи є у вас якийсь девіз, яким керуєтесь, йдучи в політику та на місцевих виборах 2020, зокрема?
Так, є: "Твій голос здатен захистити наших дітей".