Твій голос здатен захистити наших дітей: Христина Самуляк – жінка в бізнесі та політиці

Христина Самуляк – мама двох маленьких дітей та успішна підприємиця. Жінка - кандидат у депутати до Івано-Франківської міської ради від політичної партії "Голос".

Те, що Христина спробує себе у ролі кандидата у місцеву раду для неї самої виявилось своєрідною несподіванкою. Втім, вона чітко знає пріоритети своєї роботи, як депутата міської ради.

Про це, а також про те, як вберегти майбутнє наших дітей і зробити його щасливішим та як в цьому може допомогти політика – далі в інтерв'ю.


Христино, ви - новачок у політиці. Чому вирішили балотуватися на місцевих виборах і чому саме зараз?


Я – мама двох дітей, і мене, звичайно, зараз найбільше турбують питання малечі у нашому місті. Мені, зрештою як і кожній матері, не байдуже, які умови для навчання, спорту і дозвілля будуть в наших дітей. Мої дочка та син зараз якраз такого віку, що в них усе це попереду, тому я й хочу, щоб для їхнього розвитку та росту, а також їхніх ровесників – все складалось якнайкраще. Тож діяти треба тут і зараз.

А щодо такого рішення, то воно мені далось не дуже легко, якщо відверто. Коли ти мама двох дітей і багато працюєш ще за межами дому, то часу на ще щось практично немає. Але, йдучи сьогодні в депутати, я керуюсь бажанням безпеки, в першу чергу для дітей, і якості їхнього життя. Так мені підказує серце, якщо говорити виключно як мама.


Чому саме "Голос"?


Думаю, це очевидно. "Голос" – молода партія з чистою репутацією та совістю і без мішків з грошима, надбаними невідомо як і де.


Що, на вашу думку, варто змінити в управлінні містом сьогодні?


Насамперед я б більше зосередилась на захисті наших дітей і на максимальній реалізації їхніх умов безпеки в нашому місті. Погодьтесь, зараз почастішали випадки викрадення неповнолітніх, їхнє травмування на вулицях у ДТП. А цьому також передує відсутність спеціально облаштованих місць для проведення вільного часу дітьми, дитячих майданчиків. Тут мова про те, що їх або взагалі немає, або вони у непридатному для експлуатації стані. Одне тягне за собою інше.

І я готова вирішувати ці питання, зокрема, у тому мікрорайоні, де проживаю зі своєю сім’єю.

Ні для кого не секрет, що район Пасічної росте та розбудовується, проте все це відбувається якось хаотично і не завжди правильно – є над чим працювати, щоб людям різної вікової категорії було там комфортно мешкати. І я хочу бути контролем – посередником між владою і нашими людьми, а зокрема дітьми, які ще не вміють самостійно окреслювати межі своїх потреб.


Що "Голос" та його команда можуть дати Івано-Франківську?


Кожен із нашої команди готовий братись за вирішення "найбільш болючих" питань, проблем, на які дотепер усім легше заплющити очі, ніж вирішити. Тому, думаю, в результаті плідної праці наше місто отримає багато позитивних змін.


Давайте трохи детальніше про вас, як про частинку "Голосу". Де ви народились, навчались, чим займаєтесь?


Я народилась 24 травня 1989 року в місті Івано-Франківськ, мені 31 рік, я громадянка України. Коли мені було три місяці, ми з батьками переїхали в Росію (м. Нефтеюганськ, Тюменська область). З першого до п’ятого класу я навчалась у школах міста Нефтеюганськ. Крім того, відвідувала клас фортепіано у музичній школі. У 2004 році я закінчила 9 клас і музичну школу та повернулась жити в Україну, де продовжила навчання в загальноосвітній школі №3 І-ІІІ ступенів міста Івано-Франківська.

У 2006 році я закінчила школу та вступила в ІФНТУНГ на спеціальність "Земельний кадастр". Здобула там червоний диплом і ступінь спеціаліста.

У 2008 році за програмою "Work&Travel USA2" впродовж чотирьох місяців стажувалася в США.

У 2011 році почала вести підприємницьку діяльність, а саме - надання послуг мобільного харчування, ресторанний бізнес.

На цьому моє навчання не завершилось, і з 2011 до 2013 року я навчалась в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника на спеціальності "Готельно-ресторанна справа", де отримала другий диплом  - бакалавра.

А у 2014 році я втілила в життя свій найцінніший проєкт – створила сім’ю з чоловіком Іваном. Згодом, у 2016 році у нас народилася донечка Таміла, а у 2019 – синочок Еван. Сім’я і стала моєю найбільшою мотивацією рухатись вперед та підкорювати нові вершини.


Розкажіть, будь ласка, більше про себе як про підприємця. Як вважаєте, чи є щось, що поєднує політику та бізнес?


Я є співвласницею закладів швидкого обслуговування. Для мене ці заклади, як ще одна дитина - це моє дітище, про яке я дбаю і турбуюсь. До нас приходять люди різного віку, з різними вподобаннями й потребами, починаючи від діток, молоді та закінчуючи достатньо зрілими людьми, які проводять у наших закладах бізнес-зустрічі чи просто відпочивають.

Для мене надважливо давати якісний продукт і високий рівень обслуговування кожному з клієнтів. Це мій бізнес, але водночас це робота для людей і на людей, в першу чергу. Так і в політиці – ти можеш мати власні амбіції та бажання, але без врахування потреб інших людей та взаємопідтримки з ними тобі не буде, куди рухатись далі.


Застарілі стереотипи та жорстка гендерна нерівність позаду. Проте жінкам-матерям часто важко працювати на рівні з чоловіками. Чи стикнулись ви з якимись труднощами як жінка на політичному старті?


Я ніколи не маю з цим проблем. Можливо, через те, що вважаю і відчуваю себе сильною жінкою. Я ніколи не ставлю собі конкретно за мету бути на рівні з чоловіками. Я просто багато та наполегливо працюю, щоб отримувати результат і ніколи не відчуваю конкуренції такого формату.

Щоб досягнути чогось, не обов’язково бути чоловіком чи жінкою, важливо, які якості людина в собі виховує, як діє, чим керується щодня.


Отже, з чим конкретно ви націлені боротись та що змінювати, як депутат місцевої влади?


      Мої плани та пріоритети у роботі такі:

  • реалізація програми “Безпечний район”. Програми вуличного і прибудинкового відеонагляду для безпеки дітей;
  • втілення в життя програми енергоефективності та модернізації багатоквартирних будинків у мікрорайоні Галицька-Пасічна;
  • розробка програми системного будівництва дитячих просторів, спортивних майданчиків.

Що перше ставите собі за мету зробити, як депутат місцевої ради?


Перш за все, підтримуватиму в міській раді реалізацію генерального плану міста з будівництва транспортних розв’язок на Пасічній (в тому числі й нового моста), будівництво і запуск нового перинатального центру, капітальний ремонт наявного моста.


Чи є у вас якийсь девіз, яким керуєтесь, йдучи в політику та на місцевих виборах 2020, зокрема?


Так, є: "Твій голос здатен захистити наших дітей".


30.09.2020 17042 3
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1047 3
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1346
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5881 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2164
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2025
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3204

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

692

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1856

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2597

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3353
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

367
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

491
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1061
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33890
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

807
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

954
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16445
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

653
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

642
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

634
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

421