Твій голос здатен захистити наших дітей: Христина Самуляк – жінка в бізнесі та політиці

Христина Самуляк – мама двох маленьких дітей та успішна підприємиця. Жінка - кандидат у депутати до Івано-Франківської міської ради від політичної партії "Голос".

Те, що Христина спробує себе у ролі кандидата у місцеву раду для неї самої виявилось своєрідною несподіванкою. Втім, вона чітко знає пріоритети своєї роботи, як депутата міської ради.

Про це, а також про те, як вберегти майбутнє наших дітей і зробити його щасливішим та як в цьому може допомогти політика – далі в інтерв'ю.


Христино, ви - новачок у політиці. Чому вирішили балотуватися на місцевих виборах і чому саме зараз?


Я – мама двох дітей, і мене, звичайно, зараз найбільше турбують питання малечі у нашому місті. Мені, зрештою як і кожній матері, не байдуже, які умови для навчання, спорту і дозвілля будуть в наших дітей. Мої дочка та син зараз якраз такого віку, що в них усе це попереду, тому я й хочу, щоб для їхнього розвитку та росту, а також їхніх ровесників – все складалось якнайкраще. Тож діяти треба тут і зараз.

А щодо такого рішення, то воно мені далось не дуже легко, якщо відверто. Коли ти мама двох дітей і багато працюєш ще за межами дому, то часу на ще щось практично немає. Але, йдучи сьогодні в депутати, я керуюсь бажанням безпеки, в першу чергу для дітей, і якості їхнього життя. Так мені підказує серце, якщо говорити виключно як мама.


Чому саме "Голос"?


Думаю, це очевидно. "Голос" – молода партія з чистою репутацією та совістю і без мішків з грошима, надбаними невідомо як і де.


Що, на вашу думку, варто змінити в управлінні містом сьогодні?


Насамперед я б більше зосередилась на захисті наших дітей і на максимальній реалізації їхніх умов безпеки в нашому місті. Погодьтесь, зараз почастішали випадки викрадення неповнолітніх, їхнє травмування на вулицях у ДТП. А цьому також передує відсутність спеціально облаштованих місць для проведення вільного часу дітьми, дитячих майданчиків. Тут мова про те, що їх або взагалі немає, або вони у непридатному для експлуатації стані. Одне тягне за собою інше.

І я готова вирішувати ці питання, зокрема, у тому мікрорайоні, де проживаю зі своєю сім’єю.

Ні для кого не секрет, що район Пасічної росте та розбудовується, проте все це відбувається якось хаотично і не завжди правильно – є над чим працювати, щоб людям різної вікової категорії було там комфортно мешкати. І я хочу бути контролем – посередником між владою і нашими людьми, а зокрема дітьми, які ще не вміють самостійно окреслювати межі своїх потреб.


Що "Голос" та його команда можуть дати Івано-Франківську?


Кожен із нашої команди готовий братись за вирішення "найбільш болючих" питань, проблем, на які дотепер усім легше заплющити очі, ніж вирішити. Тому, думаю, в результаті плідної праці наше місто отримає багато позитивних змін.


Давайте трохи детальніше про вас, як про частинку "Голосу". Де ви народились, навчались, чим займаєтесь?


Я народилась 24 травня 1989 року в місті Івано-Франківськ, мені 31 рік, я громадянка України. Коли мені було три місяці, ми з батьками переїхали в Росію (м. Нефтеюганськ, Тюменська область). З першого до п’ятого класу я навчалась у школах міста Нефтеюганськ. Крім того, відвідувала клас фортепіано у музичній школі. У 2004 році я закінчила 9 клас і музичну школу та повернулась жити в Україну, де продовжила навчання в загальноосвітній школі №3 І-ІІІ ступенів міста Івано-Франківська.

У 2006 році я закінчила школу та вступила в ІФНТУНГ на спеціальність "Земельний кадастр". Здобула там червоний диплом і ступінь спеціаліста.

У 2008 році за програмою "Work&Travel USA2" впродовж чотирьох місяців стажувалася в США.

У 2011 році почала вести підприємницьку діяльність, а саме - надання послуг мобільного харчування, ресторанний бізнес.

На цьому моє навчання не завершилось, і з 2011 до 2013 року я навчалась в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника на спеціальності "Готельно-ресторанна справа", де отримала другий диплом  - бакалавра.

А у 2014 році я втілила в життя свій найцінніший проєкт – створила сім’ю з чоловіком Іваном. Згодом, у 2016 році у нас народилася донечка Таміла, а у 2019 – синочок Еван. Сім’я і стала моєю найбільшою мотивацією рухатись вперед та підкорювати нові вершини.


Розкажіть, будь ласка, більше про себе як про підприємця. Як вважаєте, чи є щось, що поєднує політику та бізнес?


Я є співвласницею закладів швидкого обслуговування. Для мене ці заклади, як ще одна дитина - це моє дітище, про яке я дбаю і турбуюсь. До нас приходять люди різного віку, з різними вподобаннями й потребами, починаючи від діток, молоді та закінчуючи достатньо зрілими людьми, які проводять у наших закладах бізнес-зустрічі чи просто відпочивають.

Для мене надважливо давати якісний продукт і високий рівень обслуговування кожному з клієнтів. Це мій бізнес, але водночас це робота для людей і на людей, в першу чергу. Так і в політиці – ти можеш мати власні амбіції та бажання, але без врахування потреб інших людей та взаємопідтримки з ними тобі не буде, куди рухатись далі.


Застарілі стереотипи та жорстка гендерна нерівність позаду. Проте жінкам-матерям часто важко працювати на рівні з чоловіками. Чи стикнулись ви з якимись труднощами як жінка на політичному старті?


Я ніколи не маю з цим проблем. Можливо, через те, що вважаю і відчуваю себе сильною жінкою. Я ніколи не ставлю собі конкретно за мету бути на рівні з чоловіками. Я просто багато та наполегливо працюю, щоб отримувати результат і ніколи не відчуваю конкуренції такого формату.

Щоб досягнути чогось, не обов’язково бути чоловіком чи жінкою, важливо, які якості людина в собі виховує, як діє, чим керується щодня.


Отже, з чим конкретно ви націлені боротись та що змінювати, як депутат місцевої влади?


      Мої плани та пріоритети у роботі такі:

  • реалізація програми “Безпечний район”. Програми вуличного і прибудинкового відеонагляду для безпеки дітей;
  • втілення в життя програми енергоефективності та модернізації багатоквартирних будинків у мікрорайоні Галицька-Пасічна;
  • розробка програми системного будівництва дитячих просторів, спортивних майданчиків.

Що перше ставите собі за мету зробити, як депутат місцевої ради?


Перш за все, підтримуватиму в міській раді реалізацію генерального плану міста з будівництва транспортних розв’язок на Пасічній (в тому числі й нового моста), будівництво і запуск нового перинатального центру, капітальний ремонт наявного моста.


Чи є у вас якийсь девіз, яким керуєтесь, йдучи в політику та на місцевих виборах 2020, зокрема?


Так, є: "Твій голос здатен захистити наших дітей".


30.09.2020 17183 3
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2305
08.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

2553
07.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1613
03.03.2025
Вікторія Матіїв

Про адаптацію та реінтеграцію ветеранів, проєкти, спрямовані на підтримку родин загиблих бійців та виклики для дружин полеглих воїнів, журналістка Фіртки поспілкувалася із директоркою комунального закладу "Ветеранський простір", засновницею громадської організації "Дружини Янголів", дружиною загиблого захисника Павла Василіва — Любов'ю Василів.

1941
25.02.2025
Вікторія Косович

Роман Бончук — митець з Івано-Франківська, відомий своїми масштабними полотнами, муралами та концептуальними роботами.  Про саморозвиток, роль філософії, виклики сьогоденного мистецтва та нюанси творчого процесу митець розповів журналістці Фіртки.

5010
23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

3173 1

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

396

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

619

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1045

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1643
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

288
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

497
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1008
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

488
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

693
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7409
10.03.2025

Говорячи про мотивацію відвідування релігійних служб, найчастіше ті мешканці заходу, які беруть у них участь, називають спілкування з Богом (52,9%), участь у молитвах, релігійних обрядах (51%).  

916
22.03.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

32954 1
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1079
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

912 1
17.03.2025

Раніше Зеленський зазначав, якщо буде перемир’я, то протягом 30-денного режиму тиші обговорюватимуть гарантії безпеки для України.

864
13.03.2025

Після закінчення війни буде знятий воєнний стан, і після зняття воєнного стану вибори проходитимуть згідно з українським законодавством.  

1740