Тварини переживають емоції подібно до людей

За твердженням дослідників, тварини переживають емоції подібно до людей - виявляють позитивні настрої, коли "перемагають"', і песимізм, коли "програють".
Тварини виявляють позитивні настрої, коли вони "перемагають", і песимізм, коли вони "програють" - припускаючи, що вони переживають емоції, як і ми, стверджує дослідження.
В оглядовому дослідженні експерти з Белфаста спостерігаючи за змаганнями тварин зробили висновки, що емоції впливають на поведінку тварин.
Вчені, які вивчають поведінку тварин, традиційно не розглядали роль емоцій, які важко точно визначити у тварини.
Однак команда дійшла висновку, що тварини поводяться по-різному після результатів змагань - у тих, хто програв, наприклад, розвивається негативний емоційний стан.
Це, своєю чергою, змушує їх оцінювати свої шанси на виграш у майбутніх поєдинках більш песимістично - і може вплинути на поведінку.
З іншого боку, у переможців формуються позитивні настрої, які мають зворотний ефект.
Емоції можуть також керувати нерефлексивними діями тварин в інших контекстах поза змаганнями - від сигналізації до вибору пари та батьківського піклування.
"Людські емоції впливають на не пов'язані між собою пізнання та поведінку. Наприклад, люди оцінюють своє загальне задоволення життям у сонячні дні, аніж у дощові дні", - сказав автор статті та біхевіоріст тварин Ендрю Крамп з університету королеви в Белфасті.
Подібні явища можна спостерігати й у тварин.
"Ми виявили, що емоції тварин також впливають на не пов'язані між собою пізнання та поведінку. Наприклад, тварини, які виграли змагання, відчували більш позитивний настрій і очікували, що в їх оточенні буде менше хижаків.
Так само тварини, які програли змагання, зазнавали негативних емоцій і брали участь у менш перспективних змаганнях. Ці ефекти перенесення можуть призвести до дезадаптаційної поведінки.
Стимули або події, що викликають емоційні реакції, можуть вплинути практично на будь-яке рішення - потенційно із наслідками життя чи смерті", - продовжив доктор Крамп.
Наприклад, шелестіння листя - це хижак чи вітер? Стурбовані тварини, ймовірно, сприймуть шелест як хижака і втечуть.
Цей настрій є адаптивним, коли тривога актуальна, наприклад, якщо вона була викликана попереднім досвідом нападу хижаків.
"Але настрій неадаптивний, якщо його викликало щось інше - скажімо, коли тварина програла змагання", - додав він.
"За цих обставин, коли емоційна основа рішення не пов'язана з самим рішенням, ми прогнозуємо неадаптивне прийняття рішення".
В оглядовому дослідженні експерти з Белфаста на прикладі змагань з тваринами - через обмежені ресурси або партнерів - стверджували, що емоції впливають на поведінку тварин. На зображенні два самці крабів-скрипалів б’ються. Згідно з новим дослідженням, переможець розвине кращий настрій і тим вище оцінить свої шанси на успіх у майбутніх змаганнях  

"Зараз дослідники поведінки тварин зазвичай не враховують емоції тварин у своїй роботі", - сказав автор статті та експерт з поведінки тварин Гарет Арнотт з університету королеви в Белфасті.
Результати цього дослідження показують, що, можливо, це слід враховувати та продовжити досліджувати, оскільки роль емоцій тварин є вирішальною у розумінні їх подальшої поведінки.
Розуміння цих емоцій також має практичні переваги для майбутнього добробуту тварин. Хороший добробут вимагає від тварин мало негативних емоцій і багато можливостей для позитивного досвіду.
"Розуміння емоцій тварин та причини їх розвитку допоможуть нам виміряти та покращити емоційний стан та добробут тварин".
Повні висновки дослідження були опубліковані в журналі Proceedings of the Royal Society B.
за матеріалами DailyMail


29.11.2020 3127
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1079
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2798
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

973
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1033
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1038 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3099 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

891

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

771

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1085
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

142
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2335
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1144
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

446
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15064
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7380
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

812
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

376
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

286
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

376
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

656
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1107