Тварини переживають емоції подібно до людей

За твердженням дослідників, тварини переживають емоції подібно до людей - виявляють позитивні настрої, коли "перемагають"', і песимізм, коли "програють".
Тварини виявляють позитивні настрої, коли вони "перемагають", і песимізм, коли вони "програють" - припускаючи, що вони переживають емоції, як і ми, стверджує дослідження.
В оглядовому дослідженні експерти з Белфаста спостерігаючи за змаганнями тварин зробили висновки, що емоції впливають на поведінку тварин.
Вчені, які вивчають поведінку тварин, традиційно не розглядали роль емоцій, які важко точно визначити у тварини.
Однак команда дійшла висновку, що тварини поводяться по-різному після результатів змагань - у тих, хто програв, наприклад, розвивається негативний емоційний стан.
Це, своєю чергою, змушує їх оцінювати свої шанси на виграш у майбутніх поєдинках більш песимістично - і може вплинути на поведінку.
З іншого боку, у переможців формуються позитивні настрої, які мають зворотний ефект.
Емоції можуть також керувати нерефлексивними діями тварин в інших контекстах поза змаганнями - від сигналізації до вибору пари та батьківського піклування.
"Людські емоції впливають на не пов'язані між собою пізнання та поведінку. Наприклад, люди оцінюють своє загальне задоволення життям у сонячні дні, аніж у дощові дні", - сказав автор статті та біхевіоріст тварин Ендрю Крамп з університету королеви в Белфасті.
Подібні явища можна спостерігати й у тварин.
"Ми виявили, що емоції тварин також впливають на не пов'язані між собою пізнання та поведінку. Наприклад, тварини, які виграли змагання, відчували більш позитивний настрій і очікували, що в їх оточенні буде менше хижаків.
Так само тварини, які програли змагання, зазнавали негативних емоцій і брали участь у менш перспективних змаганнях. Ці ефекти перенесення можуть призвести до дезадаптаційної поведінки.
Стимули або події, що викликають емоційні реакції, можуть вплинути практично на будь-яке рішення - потенційно із наслідками життя чи смерті", - продовжив доктор Крамп.
Наприклад, шелестіння листя - це хижак чи вітер? Стурбовані тварини, ймовірно, сприймуть шелест як хижака і втечуть.
Цей настрій є адаптивним, коли тривога актуальна, наприклад, якщо вона була викликана попереднім досвідом нападу хижаків.
"Але настрій неадаптивний, якщо його викликало щось інше - скажімо, коли тварина програла змагання", - додав він.
"За цих обставин, коли емоційна основа рішення не пов'язана з самим рішенням, ми прогнозуємо неадаптивне прийняття рішення".
В оглядовому дослідженні експерти з Белфаста на прикладі змагань з тваринами - через обмежені ресурси або партнерів - стверджували, що емоції впливають на поведінку тварин. На зображенні два самці крабів-скрипалів б’ються. Згідно з новим дослідженням, переможець розвине кращий настрій і тим вище оцінить свої шанси на успіх у майбутніх змаганнях  

"Зараз дослідники поведінки тварин зазвичай не враховують емоції тварин у своїй роботі", - сказав автор статті та експерт з поведінки тварин Гарет Арнотт з університету королеви в Белфасті.
Результати цього дослідження показують, що, можливо, це слід враховувати та продовжити досліджувати, оскільки роль емоцій тварин є вирішальною у розумінні їх подальшої поведінки.
Розуміння цих емоцій також має практичні переваги для майбутнього добробуту тварин. Хороший добробут вимагає від тварин мало негативних емоцій і багато можливостей для позитивного досвіду.
"Розуміння емоцій тварин та причини їх розвитку допоможуть нам виміряти та покращити емоційний стан та добробут тварин".
Повні висновки дослідження були опубліковані в журналі Proceedings of the Royal Society B.
за матеріалами DailyMail


29.11.2020 3045
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1729
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

857
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

942
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2030
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3527
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2436 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

767

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

670

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

643

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

661
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10308
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1156
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5228
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

969
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2766
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1152
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

365
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

680
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

587
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

632
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

986 2