У Галичині, зокрема і в нашому місті, давні туристичні традиції. Знання історії свого краю має великий вплив на формування майбутніх поколінь.
Недаремно так багато відомих вчених і навіть геніальних особистостей творили туристичну галузь, свідомо знаючи , що вона може стати не тільки економічною складовою, а й індустрією творення душі української нації.
На початку 1925 р. за редакцією І. Крип'якевича вперше вийшло українське друковане туристичне видання - часопис "Туристика і краєзнавство", де публікувалися матеріали, присвячені окремим місцевостям Галичини, а також нариси з історії туристики та краєзнавства.
Часопис висвітлював хроніку краєзнавчого життя Галичини.
Після того як, з фінансових причин, часопис "Туристика і краєзнавство" перестав виходити, краєзнавчі матеріали публікувались у "Ділі" та "Новому часі", в останній — під рубрикою "З мандрівок по рідному краю".
Знайомство з будь-яким містом зазвичай починається з екскурсу в минуле. Це найкоротший шлях до того, аби відчути дух міста, зрозуміти, чому воно виникло, навіщо було потрібне на цій землі.
Історія населеного пункту – як людська біографія, але із суттєвою різницею: у своє колишнє людина може повернутися лише подумки, а місто живе сьогоденням і якоюсь своєю частиною - в минулому.