Туристичні маршрути Карпат, які зможе підкорити навіть початківець

 

 

Неймовірна краса Карпат не обмежується лише горами. Тут є й озера, водоспади, заповідники, замки та звичайні села, які зачаровують своєю простотою та мальовничістю.

 

Походи в гори – це прекрасний спосіб відпочити від роботи та домашніх турбот, підвищити собі настрій, а до того ж – помірне фізичне навантаження. А під час прогулянки в гори, як і при заняттях спортом, виділяються "гормони щастя".

 

До того ж, ви перебуваєте на природі, дихаєте чистим повітрям та милуєтесь краєвидами, які видно з вершини гори. Здається, це досить переконливі причини, аби вирушити з наплічником в гори?

 

Милуватися прекрасними горами в Карпатах можна в будь-яку пору року. Восени там дуже гарно, адже палітра кольорів просто вражає! А на деяких вершечках гір вже можна пограти в перші сніжки.

 

Сайт "24" публікує три простих маршрути в Карпатах, які протестовані на власному досвіді. Здолати їх може навіть початківець!

 

Читайте також: Чому варто відвідати Карпати восени: 5 переконливих причин

 

Гора Гемба – 1 491 метр

 

Далеко не всі гори в Карпатах можна підкорити так легко, як Гембу. Весь секрет у тому, що до підніжжя гори вас може довезти підйомник. Якщо ж ви любите підкорювати вершину лише пішки, то безліч стежок дозволять вам це зробити.

 

Підйомник на Гембу, до речі, чи не найдовший на Закарпатті: щоб піднятись догори, зазвичай треба 20 хвилин. Але врахуйте, що підйомник не завозить на вершину гори. До неї ще треба пройти пішки 30-40 хвилин.

 

Підйом на гору Гемба, (рання осінь)
Підйом на гору Гемба (рання осінь)

 

Боржавський хребет, або Полонина Боржава, до якої належить Гемба – гірський масив на Закарпатті, протяжністю понад 50 кілометрів. Саме цю Полонину називають однією із найкрасивіших у Карпатах. Влітку – тут майже всі схили гір вкриті чорницею, а взимку – на цих же схилах можна кататись на лижах та сноубордах. Не Буковелем єдиним!

 

Підйом на гору Гембе, (рання осінь)
Підйом на гору Гемба (рання осінь)

 

Поруч із горою розташований один із найвідоміших водоспадів Карпат – Шипіт. Милуватися каскадами можна будь-якого сезону: взимку річка не замерзає повністю. Підійти до водоспаду можна як зверху, так і знизу.

 

Над водоспадом Шипіт, (рання осінь)
Над водоспадом Шипіт (рання осінь)

 

Проте найкращий час для зустрічі з Шипотом – осінь або літо. Коли водоспад потопає в яскравих фарбах.

 

Гора Гемба, (рання осінь)
Гора Гемба (рання осінь)

 

Ще одна родзинка. Будете на Гембі – обов'язково завітайте в "Чайовню". Якщо не за чаєм, то хоча би за краєвидом та незабутньою атмосферою. Адже сам будиночок розташований майже на обриві, а що може бути кращим за вид на маленькі села, які лежать між височенними горами?

 

 

 

 

 

Як доїхати:

 

На Гембу варто підніматись із села Пилипець. Для цього можна доїхати зі Львова до станції Воловець, звідти доїхати до Пилипця можна автобусом (курсує він лише тричі на день, а розклад знають лише місцеві) або маршрутним таксі. Зазвичай, до Пилипця вас погодяться завезти за 50-60 гривень. За бажанням, завезуть до самого водоспаду Шипіт.

 

Озеро Синевир

 

Синевир – найбільше гірське озеро України. Воно оточене легендами і загадками. Озеро розташоване серед скель і лісів гірського масиву Внутрішні Ґорґани.

 

Синевир, або "морське око Карпат", розташоване на висоті близько тисячі метрів над рівнем моря, його максимальна глибина – понад 20 метрів. Через таку глибину озеро не прогрівається навіть влітку.

 

Озеро Синевир
Озеро Синевир

 

Вода озера чиста та прозора, а рівень води підтримують гірські потоки. Посеред озера є невеликий острів, саме через цей острів Синевир і називають "морським оком".

 

Озеро Синевир
Озеро Синевир

 

На березі острова розташована культова скульптура – юнака на ім’я Вир і дівчину Синь. За легендою, саме від їхніх імен утворилась назва озера. Висота монументу сягає 13 метрів. Легенда про нещасливе кохання говорить, що дівчина Синь "наплакала" це озеро через втрату коханого.

 

 

 

 

 

Як доїхати:

 

Найближча залізнична станція – Воловець. До села Синевирська Поляна автобус ходить лише один раз на добу, тому на нього сподіватись – не дуже радимо. Найзручніше скористатись послугами місцевих таксистів. За 200 гривень вони не тільки завезуть до Синевиру, а ще й влаштують екскурсію. По дорозі на Синевир можна заїхати в "Реабілітаційний центр бурого ведмедя", де живуть ведмеді після цирку.

 

Поблизу озера Синевир
Поблизу озера Синевир

 

Водії під’їжджають не до самого озера, вам залишиться лише пройтися близько кілометра.

 

Зупинятися біля Синевиру з наметом – заборонено. Якщо хочете тут залишитись, то поруч є кілька готелів та садиб, які можна орендувати.

 

Гора Зворець – 1 223 метрів

 

На гору Зворець теж можна піднятись підйомником за бажанням. Ця канатна дорога найдовша в Україні! Тож готуйтесь, що підйом буде довгим, але від того не менш приємним. Але врахуйте, що на вершині буде значно прохолодніше. Тож обов'язково візьміть із собою теплий одяг.

 

Підйом на горе Зворець (літо)
Підйом на гору Зворець (літо)

 

Краєвиди, які можна побачити з канатної дороги, заворожують.

 

Оскільки гора теж розташована на Полонині Боржава, окрім чарівного краєвиду, ви ще й можете пройтися до гори Великий Верх.

 

Гора Зворець (літо)
Гора Зворець (літо)

 

До того ж, саме тут розташований відносно молодий гірськолижний курорт "Захар Беркут". У селі Волосянка є аж 11 гірськолижних трас різного рівня складності.

 

Вид з гори Зворець (літо)
Вид з гори Зворець (літо)

 

Як доїхати:

 

До станції "Сколе" можна доїхати потягом або приміською електричкою. Звідти – до Волосянки – 6 кілометрів. Подолати можна як пішки (дорога займе до 1,5 години) або орендувати маршрутне таксі зі Сколе.

 

24tv.ua


03.10.2017 5102 0
Коментарі (0)

08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

169
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

525
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5388
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1439
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1316
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2597

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

363

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1204

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1039

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

956
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

269
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10642
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

346
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

616
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5660
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1435
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

325
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

226
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

580 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1017
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

883