Неймовірна краса Карпат не обмежується лише горами. Тут є й озера, водоспади, заповідники, замки та звичайні села, які зачаровують своєю простотою та мальовничістю.
Походи в гори – це прекрасний спосіб відпочити від роботи та домашніх турбот, підвищити собі настрій, а до того ж – помірне фізичне навантаження. А під час прогулянки в гори, як і при заняттях спортом, виділяються "гормони щастя".
До того ж, ви перебуваєте на природі, дихаєте чистим повітрям та милуєтесь краєвидами, які видно з вершини гори. Здається, це досить переконливі причини, аби вирушити з наплічником в гори?
Милуватися прекрасними горами в Карпатах можна в будь-яку пору року. Восени там дуже гарно, адже палітра кольорів просто вражає! А на деяких вершечках гір вже можна пограти в перші сніжки.
Сайт "24" публікує три простих маршрути в Карпатах, які протестовані на власному досвіді. Здолати їх може навіть початківець!
Читайте також: Чому варто відвідати Карпати восени: 5 переконливих причин
Гора Гемба – 1 491 метр
Далеко не всі гори в Карпатах можна підкорити так легко, як Гембу. Весь секрет у тому, що до підніжжя гори вас може довезти підйомник. Якщо ж ви любите підкорювати вершину лише пішки, то безліч стежок дозволять вам це зробити.
Підйомник на Гембу, до речі, чи не найдовший на Закарпатті: щоб піднятись догори, зазвичай треба 20 хвилин. Але врахуйте, що підйомник не завозить на вершину гори. До неї ще треба пройти пішки 30-40 хвилин.
Підйом на гору Гемба (рання осінь)
Боржавський хребет, або Полонина Боржава, до якої належить Гемба – гірський масив на Закарпатті, протяжністю понад 50 кілометрів. Саме цю Полонину називають однією із найкрасивіших у Карпатах. Влітку – тут майже всі схили гір вкриті чорницею, а взимку – на цих же схилах можна кататись на лижах та сноубордах. Не Буковелем єдиним!
Підйом на гору Гемба (рання осінь)
Поруч із горою розташований один із найвідоміших водоспадів Карпат – Шипіт. Милуватися каскадами можна будь-якого сезону: взимку річка не замерзає повністю. Підійти до водоспаду можна як зверху, так і знизу.
Над водоспадом Шипіт (рання осінь)
Проте найкращий час для зустрічі з Шипотом – осінь або літо. Коли водоспад потопає в яскравих фарбах.
Гора Гемба (рання осінь)
Ще одна родзинка. Будете на Гембі – обов'язково завітайте в "Чайовню". Якщо не за чаєм, то хоча би за краєвидом та незабутньою атмосферою. Адже сам будиночок розташований майже на обриві, а що може бути кращим за вид на маленькі села, які лежать між височенними горами?
Як доїхати:
На Гембу варто підніматись із села Пилипець. Для цього можна доїхати зі Львова до станції Воловець, звідти доїхати до Пилипця можна автобусом (курсує він лише тричі на день, а розклад знають лише місцеві) або маршрутним таксі. Зазвичай, до Пилипця вас погодяться завезти за 50-60 гривень. За бажанням, завезуть до самого водоспаду Шипіт.
Озеро Синевир
Синевир – найбільше гірське озеро України. Воно оточене легендами і загадками. Озеро розташоване серед скель і лісів гірського масиву Внутрішні Ґорґани.
Синевир, або "морське око Карпат", розташоване на висоті близько тисячі метрів над рівнем моря, його максимальна глибина – понад 20 метрів. Через таку глибину озеро не прогрівається навіть влітку.
Озеро Синевир
Вода озера чиста та прозора, а рівень води підтримують гірські потоки. Посеред озера є невеликий острів, саме через цей острів Синевир і називають "морським оком".
Озеро Синевир
На березі острова розташована культова скульптура – юнака на ім’я Вир і дівчину Синь. За легендою, саме від їхніх імен утворилась назва озера. Висота монументу сягає 13 метрів. Легенда про нещасливе кохання говорить, що дівчина Синь "наплакала" це озеро через втрату коханого.
Як доїхати:
Найближча залізнична станція – Воловець. До села Синевирська Поляна автобус ходить лише один раз на добу, тому на нього сподіватись – не дуже радимо. Найзручніше скористатись послугами місцевих таксистів. За 200 гривень вони не тільки завезуть до Синевиру, а ще й влаштують екскурсію. По дорозі на Синевир можна заїхати в "Реабілітаційний центр бурого ведмедя", де живуть ведмеді після цирку.
Поблизу озера Синевир
Водії під’їжджають не до самого озера, вам залишиться лише пройтися близько кілометра.
Зупинятися біля Синевиру з наметом – заборонено. Якщо хочете тут залишитись, то поруч є кілька готелів та садиб, які можна орендувати.
Гора Зворець – 1 223 метрів
На гору Зворець теж можна піднятись підйомником за бажанням. Ця канатна дорога найдовша в Україні! Тож готуйтесь, що підйом буде довгим, але від того не менш приємним. Але врахуйте, що на вершині буде значно прохолодніше. Тож обов'язково візьміть із собою теплий одяг.
Підйом на гору Зворець (літо)
Краєвиди, які можна побачити з канатної дороги, заворожують.
Оскільки гора теж розташована на Полонині Боржава, окрім чарівного краєвиду, ви ще й можете пройтися до гори Великий Верх.
Гора Зворець (літо)
До того ж, саме тут розташований відносно молодий гірськолижний курорт "Захар Беркут". У селі Волосянка є аж 11 гірськолижних трас різного рівня складності.
Вид з гори Зворець (літо)
Як доїхати:
До станції "Сколе" можна доїхати потягом або приміською електричкою. Звідти – до Волосянки – 6 кілометрів. Подолати можна як пішки (дорога займе до 1,5 години) або орендувати маршрутне таксі зі Сколе.