Туристична атракція Івано-Франківська перетворюється на хаотичний паркувальний майданчик

Туристична прикраса міста Івано-Франківська – вулиця Шевченка – поступово перетворюється на майданчик для паркування автомобілів, вважає Руслана Василюк, директорка КП «Центр розвитку міста та рекреації».

Своїми думками з цього приводу керівниця комунального підприємства поділилася на щотижневій оперативній нараді у міського голови, інформує Фіртка.

«У нас така гарна центральна пішохідна вулиця туристична перетворилася останнім часом, на жаль, на майданчик для транспортних засобів…», - розповіла Руслана Василюк.

Найбільше проблем комунальникам така ситуація створює взимку, після снігопадів, оскільки масово припарковані просто на вулиці автомобілі заважають прибиранню снігу та нальодів, перешкоджають руху дорожньої техніки.

«Автомобілі, котрі минулої зими просто так стояли там тиждень, два, місяць і більше, спецтехнікою ми просто не можемо проїхати. І сніг, який там лежить довший час, доводиться вручну вигрібати, тому що техніка жодна його не бере. Це справді велика проблема, яку ми, на жаль, вирішити не можемо», - зазначила директорка комунального підприємства.

Водночас і з естетичної точки зору захаращена припаркованим автотранспортом вулиця виглядає непривабливо ні для місцевих мешканців, які звикли гуляти зеленою старовинною вуличкою, ні для туристів.

«Це туристична вулиця і вона перетворюється на… Прогулятися по ній у будь-який сезон неможливо, тому що усі ці транспортні засоби – вони захаращують з двох боків. По-перше – це проблема для техніки, а по-друге – це зовнішній вигляд туристичної локації», - з сумом констатує Руслана Василюк.

Вихід із ситуації директорка КП «Центр розвитку міста та рекреації вбачає в обмеженні заїзду автотранспорту на вулицю Шевченка, зокрема, на бруковану її пішохідну частину. З даного приводу посадовиця вже консультувалась з директором Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайлом Смушаком і тепер звернулася до міського голови Руслана Марцінківа.

Своєю чергою, очільник міста не знає, як завадити проблемі. Зауважив, що на початку вулиці – на ділянці між вулицями Січових Стрільців та Гординського проблему хаотичного паркування автотранспорту частково вирішить заплановане введення там платного паркування.

«На початку – то ми прийняли рішення – там обмежено, там платне паркування і буде стояти шлагбаум», - зазначив міський голова.

Що ж до решти вулиці, то, зі слів Руслана Марцінків, там треба думати, як обмежити заїзд автомобілів. Як варіант розглядається встановлення додаткових загороджень, болардів тощо.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також: 

Захистити тротуари: в Івано-Франківську встановили вже понад пів тисячі антипаркувальних пристроїв

Відомо, на яких локаціях в Івано-Франківській територіальній громаді облаштують додаткові острівці безпеки та світлофори 

Додали третю смугу та місця для паркування: в Івано-Франківську реалізують нову схему дорожнього руху (ФОТО) 

В Івано-Франківській ТГ вперше затвердили диференційовані тарифи: відомо, скільки коштуватиме проїзд в громадському транспорті


18.11.2021 Сергій Білий 4786 1
Коментарі (1)

Олександр 2021.11.29, 17:39

 Все Ви дуже гарно і солодко говорите/пишете....

Дайте відповідь як мають заїзджати до своїх домівок мешканці вулиці Шевченка.. перелітати...??? те що пішохідна зона це добре зробили але спочатку потрібно зробити заїзди з вул.Мезепи попри магазини Два Капітана і Фаріна в даний момент там болото по самі коліна після дощу то взагалі...вибоїна на вибоїні..дорога гірша ніж в самому забитому селі де їздять трактори і т.п.... 

Спершу цю проблемку треба вирішити ну а потім можна і Перекривати Шевченка і робити тільки для пішоходів...???? 

 

 

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1877
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1816
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1812
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5348 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2111 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1474

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

680

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

737

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

928

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

965
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1714
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3630
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10211
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26083
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10137 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7674
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

857
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1359
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

344
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1232
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

829
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1037