Туристам розповіли, чому варто уникати покупок в аеропорту

Багато туристів при подорожі на літаку найчастіше звертають увагу тільки на вартість авіаквитка. Проте, така поїздка нерідко приховує чимало менш очевидних витрат.

Як пише The Telegraph, вартість дороги до аеропорту, плата за в'їзд на його територію, тариф за паркування, харчі, товари duty free і багато інших витрат здатні звести нанівець всю економію на вартості безпосередньо авіаперельоту, передає УНІАН.

Тому пасажирів закликають максимально уникати покупок чогось в аеропорту, якщо в цьому немає крайньої потреби.


Їжа та напої


Меню яскраво освітлених мережевих ресторанів виглядає особливо спокусливим в очах мандрівників на тлі стресу, пов'язаного з проходженням контролю на безпеку та інших обов'язкових процедур в аеропорту. Причому з великою ймовірністю вони б ніколи не харчувалися б в аналогічних закладах в місті, тим більше за завищеними цінами – в аеропорту їжа і напої завжди дорожчі.

І аеропорти прекрасно знають про це – не дарма ж менеджери з маркетингу назвали "золотою годиною" період, коли пасажири вже пройшли перевірку на безпеку, але до оголошення посадки ще багато часу, тому вони просто тиняються терміналами, легко піддаючись на рекламу.


Додаткові послуги


Хтось може захотіти додатково упакувати свій багаж, а комусь в аеропорту різко може знадобитися якась дрібниця на кшталт подушки для подорожей, нових навушників або сонцезахисного крему. Але все це можна взяти з дому або ж придбати дешевше в місті напередодні вильоту. Дещо ж навпаки буде дешевше купити вже по місцю прибуття, як, наприклад, засоби з догляду за собою.

Зрозуміло, в деяких випадках магазини duty free дійсно є справжнім порятунком. Наприклад, якщо вам банально знадобиться пляшка води, яку заборонено проносити через контроль на безпеку, як і всі інші рідини об'ємом понад 100 мл. Також іноді там дійсно бувають вигідні пропозиції на алкоголь або косметику, але більшість витрат там все ж є абсолютно необов'язковими, і їм варто щосили чинити опір.


Чи можна пройти через аеропорт, нічого не витративши?


Щоб дістатися від входу в аеропорт до виходу на посадку, не витративши ні копійки, потрібні серйозне планування і витримка, а також чітке розуміння того, чи вам дійсно необхідні цей товар або ця послуга, або ж це просто річ, від якої можна відмовитися або яку можна замінити чимось, узятим з собою з дому.

Наприклад, вам ніяк не вдасться відмовитися від транспортних витрат до аеропорту. Однак дорогу поїздку на таксі або трансфер від аеропорту/авіакомпанії в більшості випадків можна замінити дешевшим громадським транспортом.

Якщо ви плануєте робити покупки в мережевих магазинах або кафе, в яких діють різноманітні програми лояльності (бали, ваучери тощо), це також буде непоганим способом заощадити в аеропорту.

Порожню пляшку можна наповнити питною водою в спеціальних фонтанчиках в терміналі, проте змушені констатувати, що така розкіш є далеко не у всіх аеропортах. Що стосується їжі, то завжди можна прихопити з собою з дому бутерброд, яблуко, шоколадний батончик або будь-який інший дозволений для провезення в ручній поклажі снек.

До duty free радимо заходити тільки тоді, коли вам дійсно потрібен той чи інший товар. При цьому радимо заздалегідь вивчити, скільки він коштує в магазині за місцем вашого вибуття/прибуття, адже, всупереч розхожій думці, більшість товарів в магазинах в аеропорту насправді не коштують дешевше.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Заборона на авіапольоти до 2029 року: "Украерорух" прокоментував прогноз Eurocontrol


13.08.2023 8369
Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2842
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3344

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

235

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17244
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667