Туристам розповіли, чому варто уникати покупок в аеропорту

Багато туристів при подорожі на літаку найчастіше звертають увагу тільки на вартість авіаквитка. Проте, така поїздка нерідко приховує чимало менш очевидних витрат.

Як пише The Telegraph, вартість дороги до аеропорту, плата за в'їзд на його територію, тариф за паркування, харчі, товари duty free і багато інших витрат здатні звести нанівець всю економію на вартості безпосередньо авіаперельоту, передає УНІАН.

Тому пасажирів закликають максимально уникати покупок чогось в аеропорту, якщо в цьому немає крайньої потреби.


Їжа та напої


Меню яскраво освітлених мережевих ресторанів виглядає особливо спокусливим в очах мандрівників на тлі стресу, пов'язаного з проходженням контролю на безпеку та інших обов'язкових процедур в аеропорту. Причому з великою ймовірністю вони б ніколи не харчувалися б в аналогічних закладах в місті, тим більше за завищеними цінами – в аеропорту їжа і напої завжди дорожчі.

І аеропорти прекрасно знають про це – не дарма ж менеджери з маркетингу назвали "золотою годиною" період, коли пасажири вже пройшли перевірку на безпеку, але до оголошення посадки ще багато часу, тому вони просто тиняються терміналами, легко піддаючись на рекламу.


Додаткові послуги


Хтось може захотіти додатково упакувати свій багаж, а комусь в аеропорту різко може знадобитися якась дрібниця на кшталт подушки для подорожей, нових навушників або сонцезахисного крему. Але все це можна взяти з дому або ж придбати дешевше в місті напередодні вильоту. Дещо ж навпаки буде дешевше купити вже по місцю прибуття, як, наприклад, засоби з догляду за собою.

Зрозуміло, в деяких випадках магазини duty free дійсно є справжнім порятунком. Наприклад, якщо вам банально знадобиться пляшка води, яку заборонено проносити через контроль на безпеку, як і всі інші рідини об'ємом понад 100 мл. Також іноді там дійсно бувають вигідні пропозиції на алкоголь або косметику, але більшість витрат там все ж є абсолютно необов'язковими, і їм варто щосили чинити опір.


Чи можна пройти через аеропорт, нічого не витративши?


Щоб дістатися від входу в аеропорт до виходу на посадку, не витративши ні копійки, потрібні серйозне планування і витримка, а також чітке розуміння того, чи вам дійсно необхідні цей товар або ця послуга, або ж це просто річ, від якої можна відмовитися або яку можна замінити чимось, узятим з собою з дому.

Наприклад, вам ніяк не вдасться відмовитися від транспортних витрат до аеропорту. Однак дорогу поїздку на таксі або трансфер від аеропорту/авіакомпанії в більшості випадків можна замінити дешевшим громадським транспортом.

Якщо ви плануєте робити покупки в мережевих магазинах або кафе, в яких діють різноманітні програми лояльності (бали, ваучери тощо), це також буде непоганим способом заощадити в аеропорту.

Порожню пляшку можна наповнити питною водою в спеціальних фонтанчиках в терміналі, проте змушені констатувати, що така розкіш є далеко не у всіх аеропортах. Що стосується їжі, то завжди можна прихопити з собою з дому бутерброд, яблуко, шоколадний батончик або будь-який інший дозволений для провезення в ручній поклажі снек.

До duty free радимо заходити тільки тоді, коли вам дійсно потрібен той чи інший товар. При цьому радимо заздалегідь вивчити, скільки він коштує в магазині за місцем вашого вибуття/прибуття, адже, всупереч розхожій думці, більшість товарів в магазинах в аеропорту насправді не коштують дешевше.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Заборона на авіапольоти до 2029 року: "Украерорух" прокоментував прогноз Eurocontrol


13.08.2023 8398
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

190
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1326
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2422 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3578
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2902
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2110

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

579

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

427

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1601

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1759
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

251
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

472
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

767
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4921
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

328
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

842
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10089
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

465
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

219
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

342
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

370
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

688