Туристам розповіли, чому варто уникати покупок в аеропорту

Багато туристів при подорожі на літаку найчастіше звертають увагу тільки на вартість авіаквитка. Проте, така поїздка нерідко приховує чимало менш очевидних витрат.

Як пише The Telegraph, вартість дороги до аеропорту, плата за в'їзд на його територію, тариф за паркування, харчі, товари duty free і багато інших витрат здатні звести нанівець всю економію на вартості безпосередньо авіаперельоту, передає УНІАН.

Тому пасажирів закликають максимально уникати покупок чогось в аеропорту, якщо в цьому немає крайньої потреби.


Їжа та напої


Меню яскраво освітлених мережевих ресторанів виглядає особливо спокусливим в очах мандрівників на тлі стресу, пов'язаного з проходженням контролю на безпеку та інших обов'язкових процедур в аеропорту. Причому з великою ймовірністю вони б ніколи не харчувалися б в аналогічних закладах в місті, тим більше за завищеними цінами – в аеропорту їжа і напої завжди дорожчі.

І аеропорти прекрасно знають про це – не дарма ж менеджери з маркетингу назвали "золотою годиною" період, коли пасажири вже пройшли перевірку на безпеку, але до оголошення посадки ще багато часу, тому вони просто тиняються терміналами, легко піддаючись на рекламу.


Додаткові послуги


Хтось може захотіти додатково упакувати свій багаж, а комусь в аеропорту різко може знадобитися якась дрібниця на кшталт подушки для подорожей, нових навушників або сонцезахисного крему. Але все це можна взяти з дому або ж придбати дешевше в місті напередодні вильоту. Дещо ж навпаки буде дешевше купити вже по місцю прибуття, як, наприклад, засоби з догляду за собою.

Зрозуміло, в деяких випадках магазини duty free дійсно є справжнім порятунком. Наприклад, якщо вам банально знадобиться пляшка води, яку заборонено проносити через контроль на безпеку, як і всі інші рідини об'ємом понад 100 мл. Також іноді там дійсно бувають вигідні пропозиції на алкоголь або косметику, але більшість витрат там все ж є абсолютно необов'язковими, і їм варто щосили чинити опір.


Чи можна пройти через аеропорт, нічого не витративши?


Щоб дістатися від входу в аеропорт до виходу на посадку, не витративши ні копійки, потрібні серйозне планування і витримка, а також чітке розуміння того, чи вам дійсно необхідні цей товар або ця послуга, або ж це просто річ, від якої можна відмовитися або яку можна замінити чимось, узятим з собою з дому.

Наприклад, вам ніяк не вдасться відмовитися від транспортних витрат до аеропорту. Однак дорогу поїздку на таксі або трансфер від аеропорту/авіакомпанії в більшості випадків можна замінити дешевшим громадським транспортом.

Якщо ви плануєте робити покупки в мережевих магазинах або кафе, в яких діють різноманітні програми лояльності (бали, ваучери тощо), це також буде непоганим способом заощадити в аеропорту.

Порожню пляшку можна наповнити питною водою в спеціальних фонтанчиках в терміналі, проте змушені констатувати, що така розкіш є далеко не у всіх аеропортах. Що стосується їжі, то завжди можна прихопити з собою з дому бутерброд, яблуко, шоколадний батончик або будь-який інший дозволений для провезення в ручній поклажі снек.

До duty free радимо заходити тільки тоді, коли вам дійсно потрібен той чи інший товар. При цьому радимо заздалегідь вивчити, скільки він коштує в магазині за місцем вашого вибуття/прибуття, адже, всупереч розхожій думці, більшість товарів в магазинах в аеропорту насправді не коштують дешевше.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Заборона на авіапольоти до 2029 року: "Украерорух" прокоментував прогноз Eurocontrol


13.08.2023 8476
Коментарі ()

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1003
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2023 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

940
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2874
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1973
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3256

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

741

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

916

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1330

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1937
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26160 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

627
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

832
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2762
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1096
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

816
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1069
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1059
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3956
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

932
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1507
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1290 1