
В Івано-Франківську з 2 по 5 травня пройде вже традиційний, XVII Міжнародний фестиваль «Свято ковалів».
Фестиваль ковальського мистецтва відбуватиметься з 10.00 до 18.00 години на площі Бастіону, передає кореспондент Фіртки.
Також, 4 травня з 20.00 до 23.45 год у центрі міста відбудеться «Нічне кування» (вул. Лесі Українки, позаду медуніверситету).
На Свято ковалів завітають майстри з Австрії, Нідерландів, Британії, Росії, Румунії, Туреччини, США та інших країн. Вперше приїдуть поедставники з Китаю. Загалом будуть представники з понад 20 країн світу.
У цьому році організатори вирішили привернути увагу до проблеми екології, а саме зниклих рік.
Відтак, ковалі куватимуть якорі, котрі доповнять концепцію інсталяції Валеріана Федоряка "Зниклі ріки", що розміщена у галереї "Арт на Мур".
"Свято ковалів - це візитівка Івано-Франківська. Цього року ми прийматимемо ковалів двічі. У вересні буде ще Асоціація Ковальських міст. Певні видатки ми беремо на себе, бо фестиваль важливий для міста", - каже міський голова Руслан Марцінків.
Вперше на фестивалі відбудеться Міжародна наукова-практична конференція "Художній метал. Візії майбутнього".
"Ми намагаємося зробити фестиваль більш привабливим. Зараз відбувається процес відродження фестивалю, хоча у моді нові тренди і ковальство не на часі. Але ковалі шукають своє місце під сонцем і цьому буде присвячена конференція ковалів", - відзначив голова Спілки майстрів художнього ковальства та засновник Міжнародного фестивалю "Свято ковалів" Сергій Полуботько.
«Свято ковалів» - одна з найбільших культурно-мистецьких подій і значна туристична принада міста, один з найбільших ковальських фестів у Східній Європі.
"Цей фестиваль буде експериментальним у багатьох речах. Ми намагаємося зробити різні перформанси, які показуватимуть важливість цього ремесла, яке треба зберегти. Тому важливою є фахова розмова тих фахівців, які приїдуть", - додав співорганізатор фестивалю «Свято ковалів» Віктор Вінтоняк.
Також цього року вперше відбудеться Міжнародна виставка сучасної сталевої скульптури "Vox.Ferrum".
"Якорі будуть маленькими і декоративними. Є ідея зробити такі скульптурні знаки на тих мостах, які залишилися від зниклих річок Івано-Франківська. Є ідея зробити перформанс із містами-партнерами Франківська", - поділився Сергій Полуботько.