Цьогоріч прикарпатці накрали електроенергії на півтора мільйона гривень

Від початку 2019 року на Прикарпатті  викрито 381 випадок розкрадання споживачами електроенергії.

Обсяги викраденої електрики складають близько півтора мільйона кВт·год, а тим, хто хотів зекономити обдурюючи лічильник, довелось сплатити штрафів на загальну суму 3,9 мільйона гривень, повідомили Фіртці у пресслужбу ПАТ "Прикарпаттяобленерго".

В чотирьох випадках крадіжок електрики, окрім фінансової, винуватцям загрожує ще й кримінальна відповідальність.

Усі можливі способи втручання в роботу приладів обліку електричної енергії , а також способи їх виявлення, відомі інспекторам АТ «Прикарпаттяобленерго».

За даними фахівців компанії найпопулярнішими серед споживачів способами крадіжки електричної енергії є приховане встановлення так званих «лівих» відпайок кабелів, які постачають електроенергію в будинок поза його обліком, а також застосування різного роду магнітів для втручання в роботу електролічильника. Також почастішали випадки явної фальсифікації та порушення пломб енергонагляду. Крім того, щороку значно збільшується кількість встановлених індикаторів магнітного поля, які оперативно сигналізують про застосування споживачами магнітів, тощо. 

Серед «новинок» у незаконній економії - виведення лічильника із ладу за допомогою високочастотних випромінювачів, відомих в народі як «радіочастотна пушка». Такий спосіб крадіжок набув популярності переважно серед косівчан. Для ефективнішого виявлення використання таких приладів, АТ «Прикарпаттяобленерго» співпрацює із ДП «Український державний центр радіочастот». Співпраця уже  дала свої плоди – за рік спільними зусиллями виявлено більше ніж 40 випадків використання «пушок», 20 з яких виявили у Косівському районі.

В компанії розповідають, що найбільше на електроенергії намагаються зекономити не найбідніші люди. Як правило – це власники торгових центрів, відпочинкових комплексів, виробничих цехів. Серед лідерів у крадіжках – Івано-Франківськ (89 виявлених крадіжок на мільйон грн від початку року), Долинський (43 крадіжки на 721 тисячу грн) та Косівський райони (39 крадіжок на 420 тисяч грн). На думку експертів, нова методика визначення вартості безоблікової електроенергії мала б відбити у клієнтів бажання «прикрутити» лічильник, адже суми, які доведеться сплатити за новим тарифом, захмарні – від десятків до сотень тисяч гривень.

«Кожен споживач повинен для себе усвідомити, що для нього економічно вигідніше: щомісячно чесно сплачувати обсяг реально спожитої електричної енергії чи одноразово понести значні додаткові фінансові витрати на оплату вартості нових приладів обліку, погашення заборгованості за необліковану електричну енергію за вдвічі більшим тарифом, - розповідають в АТ «Прикарпаттяобленерго». -  Не слід забувати також, що штрафні санкції у випадку виявлення у споживача фактів крадіжки електричної енергії можуть сягати десятків та навіть сотень тисяч гривень». Щороку недобросовісне споживання електроенергії обходиться крадіям в кругленьку суму - 2017 році «штрафи» перевищили 9 мільйонів грн, у 2018 – 13 мільйонів грн. Та не зважаючи на попередження від енергетиків, щороку знаходяться ті, хто самовпевнено намагається платити менше або ж не платити взагалі. Наприклад, нещодавно в одному із торгових центрів м. Долина енергетики викрили факт безоблікового споживання електроенергії на суму більше ніж 300 тисяч гривень. І хоча адміністрація понад півтори доби створювала перешкоди в доступі до приладів обліку, з допомогою поліції факт обкрадання таки вдалось підтвердити.

Енергетики наголошують, що встановлення споживачами приладів та конструкцій, що дозволяють споживати електроенергію без її обліку, є грубим порушенням чинного законодавства України. В компанії закликають використовувати електроенергію без крадіжок і цим вберегти себе від зайвих витрат, адже для інспекторів виявлення недобросовісного споживання - це лише питання часу.


08.10.2019 1090
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3463
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1300
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1213
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2430
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3843
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2886 9

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

227

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1068

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

921

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

866
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

166
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10545
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

171
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

482
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5550
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1268
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

667
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

483 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

918
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

803
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

859