"Ціною запізнення на хвилину-дві може бути чиєсь життя", — речниця ДСНС Івано-Франківщини про те, чи пропускають водії пожежні авто

фото: ілюстративне


На Прикарпатті проводять виховну роботу, щоб навчити водіїв, які не реагують на пожежні авто з проблисковим маячком на дорозі.

Про це журналістці Фіртки розповіла речниця Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христина Перцович.

"Окрім цього, ми відпрацьовуємо такий метод як “Сигнал і маячок” — спецоперації, коли спільно з поліцією виїжджає пожежний автомобіль. Таким чином перевіряють наскільки наші водії поступаються дорогою пожежному автомобілю.

І працівники поліції відпрацьовують уже звичайне притягнення до відповідальності, якщо водії не правильно поводяться. Всі повинні розуміти, що у разі запізнення пожежного автомобіля на хвилину-дві — ціною може бути чиєсь життя. Це дуже важливо", — наголошує Христина Перцович.

Крім того, продовжує речниця ДСНС Івано-Франківщини, сьогодні є проблема з паркуванням автомобілів — часто водії залишають свій транспорт під під’їздами, що унеможливлює під’їзд пожежному автомобілю безпосередньо до місця пожежі.

"Паркуються навіть на пожежних гідрантах.

Зараз у нас є досить таки сучасна техніка. Маємо колінчасті підіймачі — якщо, до прикладу, стається пожежа на 15 чи 16 поверсі, то в нас є техніка, якою ми рятуємо. Ми під’їжджаємо, цей підіймач розкладається і вже за допомогою пульта підйом корегує оператор.

Так можна врятувати людей за допомогою самої конструкції, тобто тієї ж “люльки” підіймача, в яку можна забрати людей, евакуювати їх чи навіть самотужки здійснювати гасіння пожежі.

Але так само для цього підіймача, як і для машини, потрібно мати місце біля прибудинкової території. Щоби машина заїхала та розклався підіймач, не повинно бути ніяких арок, закритих воріт.

До речі, зараз є ще одна проблема — коли діють відключення електроенергії, дуже часто власники, голови ОСББ забувають про те, що потрібно лишати відкритими ворота.

Деякі брами залежать від світла, тому це потрібно так само враховувати. Коли стається якась пожежа, автоматично такі ворота вже не відкриваються.

На період стабілізаційного відключення електроенергії, потрібно ворота все ж таки лишати відкритими, щоб у разі надзвичайної ситуації пожежний автомобіль чи карета швидкої допомоги могли безперешкодно заїхати до будинку.

Але навіть, якщо є такі перепони, підрозділ, хоч і може запізнитися, завжди приїде на виклик. Тому рятувальники реагують швидко, професійно, якісно і рятують людей та їхнє майно", — додає Перцович.

Суми штрафів для водіїв, які не пропускають пожежні авто з проблисковим маячком, встановлюють працівники поліції. Вони ж і притягують до адмінвідповідальності порушників, складають протоколи, уточнює Христина Перцович. 

"За нашими дослідженнями, люди стали "свідоміші". Більшість розуміють: якщо їде пожежний автомобіль і включені проблискові маячки, то це означає, що рятувальники поспішають ліквідовувати надзвичайну ситуацію і також рятувати людей.

Тому найчастіше водії дорогою поступаються", — резюмувала речниця.

Більше читайте у матеріалі: Герої без зброї в руках: як працюють прикарпатські рятувальники під час повномасштабної війни (ФОТО)


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Як рятувальники рятують життя заблукалих туристів у горах


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

619
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3213
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21327
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2108
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2479

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

421

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

277

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

865

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2272
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

567
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1113
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

270
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

890
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

859
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

769
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8348
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

443
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1266 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2291 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003