Анотаційні дошки, фільми, книги пам’яті та Алея слави у середмісті Івано-Франківська — у такі способи Івано-Франківська громада вшановує чин полеглих на війні захисників.
Так, відкриття анотаційних дошок полеглим Героям — частина великої програми пам’яті «Івано-Франківськ — місто Героїв».
Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, передає Фіртка.
Пам’ятні знаки відкривають на фасадах навчальних закладів, підприємств або будинків, де вчилися чи працювали загиблі бійці. У межах програми місто готує також фільми про оборонців.
Разом з тим, наприкінці цього року Івано-Франківськ зустріне перший том «Книги пам’яті» з інформацією, спогадами та фотографіями про кожного загиблого військовослужбовця з Івано-Франківської громади з початку війни.
«Ми перший том випустимо, адже, на жаль, звістки про загибель надходять майже щодня, і тому неможливо подати всі історії одночасно.
Втім, ми прийняли рішення, що перший том вийде, це буде 180 історій бійців, які загинули протягом війни. Вкрай складно цю книгу робити, тому що це є спогади, біль дуже жива.
Шукаємо побратимів, шукаємо рідних, фотографії, світлини. Це колосальна робота. Наше завдання — зберегти пам’ять.
Не тільки в анотаційних дошках, в книжці, у різних уроках для наших дітей. Тому дуже важливо, що в Івано-Франківську реалізовується програма «Івано-Франківськ – місто Героїв», — поділився Марцінків
Станом натепер від початку 2014 року вже понад три сотні іванофранківців віддали життя за незалежність України.
Ще майже 60 захисників вважаються безвісти зниклими.
Редакція Фіртки висловлює щирі співчуття сім’ї, родичам, близьким та друзям з приводу непоправної втрати. Світла пам'ять Героям України!
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Війна: як пережити смерть рідних
Пошуки зниклих безвісти українських бійців: що варто знати прикарпатцям, аби не нашкодити