Цікаві постаті та захопливий сюжет: про що нова частина популярної гри "Франківський Пан 2"

Перша частина "Франківського Пана" – це настільна гра на кшталт монополії, у якій використали десятки історичних, соціальних, економічних, фінансових та культурних фактів Станіславова.

Гра популярна не тільки у нашому місті, а й по всій Україні. Імовірно через вдалу реалізацію версії монополії, команда вирішила створити нову частину - «Франківський Пан-2».

То які вікові обмеження у новоствореній частині, сюжет, формат, а також нові цікаві історії розвинені у грі?

На всі ці питання Фіртці  дадуть відповідь члени команди - Сергій Матусов та Владислав Пендорак.


Гра «Франківський Пан» вдало реалізувалася?

Наша команда вважає, що ми змогли вдало реалізувати першу частину гри, продавши близько 1000 примірників, як і планувалось з самого початку. Ми провели низку тематичних турнірів серед школярів та студентів з призовими фондами від наших партнерів, ознайомили з грою практично усе керівництво міста, близько 100 примірників відправили за кордон - це доводить, що наш проєкт у Франківську є успішним.


Через вдале втілення першої частини вирішили створити «Франківський Пан-2»?

Про нашу першу гру ми чули багато дуже позитивних відгуків - стосовно якості її виконання, матеріалів ручної роботи та найважливіше, що й сам процес гри надзвичайно захопливий. Але все ж таки будемо чесні - це була монополія, а ми прагнули створити дійсно унікальний продукт. Тому ми й взялись за розробку другої частини.

Так, успіх першої на це звісно повпливав, тому й назву залишили "Франківський Пан", бо серед містян це вже знайомий бренд, який асоціюється з якістю та крафтовістю, то ж чому цим не скористатись і хочемо завірити, що друга частина ще більш преміальна.

Ми покращили упакування, зробивши його на магнітах, додали ще декілька декоративних елементів, але найважливіше - запровадили повноцінно нову ігрову механіку, яку розробила наша команда, де на чолі розробників стояв Андрій Носенко, і згідно з першими 100 відгуками гравців - вона неймовірно цікава, і з першою частиною її просто не варто порівнювати.


Чи сюжет другої частини пов’язаний з першою, чи все ж відрізняється?

Друга та перша частина - кардинально різні, якщо оцінювати їх зі сторони ігрового процесу. Перша - вдосконалена механіка монополії, друга - це абсолютно новий формат, гра з логічним завершенням та з великою кількістю комбінацій з ігрових карток, що робить кожен її сеанс "свіжим" та невідомим для гравця.


Які особливості сюжету?

Сюжет гри розгортається на теренах міста, де гравці візьмуть на себе ролі визначних історичних або сучасних відомих постатей міста, отримають у своє розпорядження по декілька працівників, які виконуватимуть роль фішок та впродовж 7-ми робочих днів будуть боротись за владу у місті, викуповуючи сучасні підприємства, що виконують муніципальні контракти та банально - заробляють гроші.


Чим доповнили «Франківського Пана-2»?

Мапа - це ізометрична проєкція міста, яку виконала художниця Марина Олійник. Мисткиня настільки постаралась, що на деяких балконах міста вона зобразила столики - так, наша команда любить деталі та розуміє їхню важливість!

Фігурки тепер кольорові - це не тьмяні силуети з дерева, а повноцінні - Станіслав Ревєра Потоцький та Адам Міцкевич - вони виконуватимуть роль "наглядачів" гри.

Зробили ігрові купюри більш реалістичними, на дотик вони схожі до реальних, покращили дизайн та ергономічні властивості коробки - вона стала набагато елегантнішою та компактнішою, меншою.


Які цікаві історії з’являться, бо у першій частині їх було чимало?

У грі понад 150 ігрових карток, на яких вказані як і сучасні події, так й події з історії. Тепер можна більше дізнатись про архітектурні пам'ятки у місті, на відповідних картках вказана коротка інформація.

Якщо перейти до сучасності - то в базовому комплекті є доповнення "Франківські реалії", в яких на гравців "повпливає" як карантин, так і падіння ціни на нафту (ці картки є необов'язковими до використання під час гри).


Як відомо, у першій грі вісім персонажів, чи побільшало їх у другій частині?

Тепер їх 12 і всі мають розширені здібності та свої портрети. Це реальні історичні та сучасні постаті, такі як Євген Желехівський, Анджей Шептицький, Пан Василь зі стометрівки та навіть мер нашого міста.


Перша частина мала вікову орієнтацію 14+, чи будуть такі ж обмеження у другій частині?

Ми рекомендуємо грати у нашу гру з восьми років, як першу, так і другу частини.


Скільки екземплярів плануєте випустити, беручи до уваги те, що перша частина досить популярна?

Наша команда планує випустити 1000 подарункових наборів та окремо "студентську" версію гри, поширену на громадські осередки та школи, проте у вільному продажі її не буде. Робимо такий хід, оскільки не хочемо втратити потенціал ігрової механіки, над якою наша команда разом з розробником гри Андрієм Носенком працювали впродовж майже восьми місяців.


Чи буде відрізнятися ціна цих двох частин?

Подарунковий набір другої частини коштуватиме 1200 грн.


Де можна придбати або замовити «Франківський Пан-2»?

На офіційному сайті grandpan.ua або на сторінках в Instagram (@grand.pan) та Facebook (grandpan.ua).


29.01.2021 Соломія Когут 13366 10
Коментарі (10)

Ірина 2021.01.29, 16:18

Круте виконання, де її можна придбати?

 
Анатолій 2021.01.29, 17:27
В статті можете знайти детальну інформацію
олег 2021.01.29, 19:34

Перша гра хароша була, пацани красавци ????????

Алина Корчий 2021.01.31, 18:45

Браво браво !!

Кривун Сергій 2021.02.03, 14:19

Коли буде бюджетна версія для шкіл, повідомте будь-ласка школу #15, що у м. І-Франківськ

Соломія Вишенька 2021.02.06, 18:13

Маємо "вінницького пана" в себе, гра цікава молодці . Також чекаємо на друку частину про Вінницю  

gfjgfj 2021.03.12, 21:48

 потоцький і міцкевич - це представники польської окупаційної влади. палац потоцьких - зрівняти з землею і збудувати музей ІЯ Франкові. памятник міцкевичу знести і поставити памятник ТГ Шевченко(якого немає в місті)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2433
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19545
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1223 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3876

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

141

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2012

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

909
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24405
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1644
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8055
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2058 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740