
Насправді й православні, і католики святкують Різдво Христове в один день – 25 грудня. Хоча ця дата народження Ісуса Христа – умовна.
Ні в Біблії, ані в жодному документі її не знайти. Традиція святкувати Різдво Христове 25 грудня в католиків та православних залишилася й досі, пише Фіртка.
Традиція святкувати Різдво Христове 25 грудня в католиків та православних залишилася й досі. Однак роблять вони це, у значній своїй частині, за різними календарями.
На Заході – здебільшого за григоріанським календарем, а, наприклад, в росії, Грузії, Сербії та Україні велика кількість вірян відзначає його за юліанським календарем.
В програмі "Запитай у влади" очільник міста Руслан Марцінків, каже, що дату святкування повинні обирати в церкві.
"Моя особиста думка - це мають вирішувати церкви й приймати відповідне рішення. Не питання тільки в Різдві, а справа в усьому календарному році, тому що одразу зміщаються всі свята.
Я вважаю неправильною позицією, коли "хочете святкуєте 25, хочете 7 січня".
Є певна компетенція, тобто церква, собор має визначати, коли святкувати релігійні свята. А ми миряни повинні прислухатися", ділиться міський голова.
Також Руслан Марцінків називає дискусію навколо дати святкування Різдва дуже небезпечною, адже, на його думку, вона може розколоти суспільство. Адже, люди золотого віку можуть бути прихильниками 7 січня, а молодь хотітиме святкувати 25 грудня.
До слова, у ПЦУ заявили, що не проти проведення Різдва 25 грудня.