Через атаки росіян на критичну інфраструктуру України, значна частина мереж та електрообладнання пошкоджена.
Внаслідок цього в енергосистемі вже декілька тижнів зберігається дефіцит, через який застосовують графіки погодинних вимкнень.
Про це розповів директор з управління активами «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник в етері радіо «На часі», пише Фіртка.
«Вимкнення будуть до кінця літа — і ймовірно взимку. Вимкнення будуть ще тривалий час. Найімовірніше, що до кінця війни.
Щось ремонтуватимуть, а щось бомбитимуть. Якихось дуже великих покращень, найімовірніше, не буде», — каже Сеник.
Олег Сеник також додав, що вимкнення діють переважно в нічний час, бо вдень дуже допомагає сонячна електрогенерація, яку корелюють згідно з навантаженнями.
«Якщо сонячний день, то в денний період проходимо без лімітів. Коли похмуро, обмеження є й вдень.
В "Укренерго" є інформація про прогнозні величини споживання та генерації світла на добу різними видами станцій. Згідно з прогнозами, складають певний баланс, коли в конкретні години потрібні відключення.
Оскільки на кожну годину є обмеження, то визначаємо скільки часу треба вимикати світло, складаємо графік й оприлюднюємо.
Ще раз — обмеження залежать від обладнання, погоди, сонячних станцій, їхніх достатностей. Тобто, залежать від багатьох факторів», — пояснив директор.
Нагадаємо, у «Прикарпаттяобленерго» раніше повідомляли, що наразі вистачає ресурсу, аби не перевищувати тригодинні знеструмлення для споживачів з Івано-Франківщини.
Втім, з графіками вимкнень електроенергії доведеться жити тривалий час, стверджував Олег Сеник.
«Наприклад, вночі достатньо було на дві години вимикати, а ввечері — на три.
Ми зараз не вимикатимемо довше, ніж на три години — стає ресурсу цього графіка. Цього дотримуватимося», — наголошував Сеник.
Водночас енергетик радив прикарпатцям звикнути до графіків. Адже відключення, вважає Сеник, триватимуть не тиждень-два, а довше.
Сеник також додав, якщо прикарпатці обмежуватимуть споживання електроенергії у побуті самостійно, час вимкнень можна буде значно скоротити.
«Ми для кожної години рахуємо, якої величини нам треба обмежитися. Якби на цю величину люди обмежилися самі, ми б не вимикали нікого.
Ну, якби нікого — це ідеальний випадок. Але могли б, наприклад, вдвічі менше вимикати. Це факт. Тому ввечері та вранці треба економити електроенергію».
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Вимкнення світла: що прогнозують енергетики та чому прикарпатцям радять звикнути до графіків