Тріщину на мості у Франківську залатали подарованим матеріалом

В листопаді 2019 року в Івано-Франківську на вулиці Незалежності виявили тріщину на мості. На шляхопроводі з'явилась тріщина через усе дорожнє полотно. Це неабияк налякало містян. А місцеві дорожники отримали завдання усунути даний дефект.

Як розповів Фіртці, очільник комунального підприємства "Муніципальна дорожня компанія" Віталій Бурко, два роки тому після виявлення тріщин спеціалісти провели обстеження, вимірювали міцність бетону, залізних елементів, опор.

Тоді прийняли рішення залити тріщини бітумною емульсією, спеціальною мастикою.

"Ми навіть не купували матеріал, нам її як експеримент подарувала фірма. Залили тріщини, деякі ділянки переасфальтували, поміняли плити на тротуарі та пофарбували огородження", - розповів Віталій Бурко.

Він наголосив, що тріснув не сам міст, а шар асфальтного покриття.

"Та тріщина була й до того, просто коли там не було нормального покриття воно просто не так впадало в очі. А була вона завжди. На таких конструкціях, от поїдьте у Галич, там така сама конструкція, як і наші, на всіх таких мостах по деформаційних швах є тріщини й ніхто нічого з тим не може зробити", - каже Бурко.

Необхідно було б виготовити проєкт на капітальний ремонт, а тоді його робити. Але, за словами комунальника, такий ремонт дороговартісний, а грошей у казні на це немає.

"Зараз міст на Незалежності працювати може, але бажано, щоб по ньому не їздили фури. Тому виконком приймав рішення, щоб по цих шляхопроводах не їздив великогабаритний транспорт. Поліція має доручення зупиняти на в’їзді в місто фури та перевіряти їх, якщо везуть продукцію у магазин, до прикладу «Арсен», то це так, а якщо їде транзитом, то не пускати", - зазначив Бурко.

читайте також: «Міст впаде, а потім будемо бідкатися»: очільник Франківська пропонує зробити в’їзд для фур платним

Нагадаємо, у звіті обстеження від спеціалізованої організації експерти зазначали, що міст не є аварійним. А конструктивні елементи мосту, які перебувають в найгіршому стані, мають запас працездатності ще 10 років.

Довідково:

Відкрили найбільший в області залізобетонний шляхопровід через залізницю на вул. Радянській (нині — Незалежності) у грудні 1980 року. Попередній старий міст (тоді його називали віадук) знаходився не в тому ж місці, що тепер новий, а збоку від головної магістралі на 100 метрів. На сьогодні збереглися його кам’яні опори. Зведений він був у 1895 році за проєктом архітектора Максиміліана Шльоса.


Читайте також:

Ігор Влізло про міст на Незалежності: Причин для паніки немає

Комунальники розповіли, у якому стані міст на вулиці Незалежності


25.05.2021 7899
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

643
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

724
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1392
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2351 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1199
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3124

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

950

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1086

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1519

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2119
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

417
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26452 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

816
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3072
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1316
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

993
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1250
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3394
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

478
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4352
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1123
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1691