Тріщини, грибок і мокрі стіни: житло франківців затоплює через несправну дощову каналізацію (ФОТО/ВІДЕО)

Квартиру франківки Валентини Середюк затопило після зливи, що пройшла 2 липня. Усе — через старий дах і несправну дощову каналізацію. Жінка разом із чотирма дітьми живе на дев’ятому поверсі на вулиці Бандери.

Вона розповіла Суспільному, що ремонти у квартирі доводиться робити за свої гроші, передає Фіртка.

Ось так виглядав дах багатоповерхівки після грози минулої п’ятниці.

Тріщини, грибок і мокрі стіни: житло франківців затоплює через несправну дощову каналізацію
Кадри відзняв мешканець будинку на вулиці Бандери, 62/2 Олександр Заславський. Дощова вода затримується на даху будинку, стікає уздовж стін і сходовою кліткою до під’їзду та квартир.

А це вже — світлини за 5 липня. Мокрі стіни та підлога, пошкоджене тинькування, тріщини й плями уздовж стін – такі наслідки підтоплення.

Тріщини, грибок і мокрі стіни: житло франківців затоплює через несправну дощову каналізацію

Про це розповідає мешканка будинку Валентина Середюк. Говорить, що у квартирі постійно грибок, а через воду можуть замкнутися електропроводи. Тому, каже, в коридорах під’їзду та квартири світло не вмикає. З такою ситуацією доводиться жити роками. А за останні тижні підтоплює вдруге.

"Тільки увечері, приблизно о 22-й, аварійна приїхала. І вони таки змогли пробити цю трубу. Але воно дуже довго, аж до ранку, скапувало, скапувало, скапувало. Там стіни обвалився шматок, тут у мене все обвалюється, там відвалюється", — показує жінка.

Валентина Середюк розповіла, що постійно доводиться робити ремонти у квартирі. Окрім того, за власні гроші ремонтували дах і дощову каналізацію:

"Ми вже просто змучені. В мене четверо дітей, я їх виховую сама. Ну як я можу постійно робити ці ремонти".

Будинок обслуговує балансоутримувач – КП "Комфортний дім". За словами директора підприємства Василя Скиданчука, причиною цього підтоплення є стара засмічена дощова каналізація. Керівник каже, що комунальники вже її прочистили. Далі планують повністю замінити.

"Проводимо закупівлю матеріалу, відповідно — це трошки в часі, на жаль. Такі процедури. Буде замінено на пластикову трубу з ревізіями, з хорошим доступом, щоб було легко, комфортно обслуговувати дану мережу", — розповідає Скиданчук.

Тріщини, грибок і мокрі стіни: житло франківців затоплює через несправну дощову каналізацію

Зі слів директора, така проблема поширена у Франківську. Каже, стається це через те, що люди ходять на дах будівлі й засмічують мережі:

"Треба стежити за горищем, стежити за закриттям входу на горище. Ми проводимо огляди таких входів як підвалу, так і на горище, закриваємо. Але, на превеликий жаль, ми не можемо заборонити мешканцям зірвати колодку і вийти на покрівлю. Це їхнє майно".

Що потрібно робити мешканцям, аби отримати компенсації за пошкоджене майно, розповідає юрист Олексій Сливінський.

  • Якщо будинок на момент підтоплення перебував на балансі комунального підприємства, то це — його відповідальність як балансоутримувача. Але тут є певні нюанси.
  • Якщо після підтоплення у присутності представника КП складали акт, у якому зафіксували дату такого підтоплення, то на його підставі можна звернутися в підприємство про відшкодування завданих підтопленням збитків. У випадку відмови необхідно звертатися до суду.
  • Окрім того, у випадку виникнення питань зі сторони КП щодо вартості відшкодування чи у випадку звернення до суду, також необхідно буде провести експертизу для встановлення причин такого підтоплення та вартості завданих збитків.

Мешканка багатоповерхівки Валентина Середюк каже, якщо проблему не вирішать і її квартиру знову затоплюватиме, буде звертатися до суду.


Читайте також:

Ускладнений проїзд та загроза для обійсть. На Франківщині внаслідок негоди сталися зсуви ґрунту

Неподалік Франківська після сильних дощів річка вийшла з берегів і затопила дорогу 


06.07.2021 1141
Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1041
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6769
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14867 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1789
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1046
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6509

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

848

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1643

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1442

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1318
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

411
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

674
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

835
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

633
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1736
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

762
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1059
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34890 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

232
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

418
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

726
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

641