Тридцять тисяч для військових. Рада може ухвалити закон про виплати в середині червня — депутати

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.

Про це народний депутат від фракції “Слуга Народу” Павло Фролов розповів в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

За словами Фролова, у 2023 році вже двічі збільшували державний бюджет, вносили зміни. Останнього разу йшлося про пів трильйона гривень саме на сектор оборони та безпеки. Це безпрецедентна сума в історії України, сказав депутат.

За його словами, найболючіша тема — доплати 30 тисяч військовим.

“Тут ми проголосували в першому читанні від 30 до 100 тисяч (грн. — ред.) — саме дослухались до військових.

Тому, що 30 тисяч платити усім, тим, хто сидить в Закарпатській області, наприклад, несправедливо, — так кажуть військові”, — сказав Фролов.

Тому, як пояснив Фролов, саме ті, хто виконують спеціальні завдання, перебуває близько до першої, другої ліній, то цим людям буде і більше, ніж 30 тисяч — до 100 тисяч грн. За його словами, це визначить уряд — за рекомендацією військового командування.

“Безумовно всі там дослухатимуться до військових, тому що вони більше розуміють, саме яким людям треба давати і які доплати. Ті, хто ризикуючи своїм життям, захищає нас усіх, тим будуть і більші суми.

Якщо потрібно, то незабаром ми збільшимо видаткову частину державного бюджету, найближчим часом внести зміни до Закону (про держбюджет — ред.)”, — сказав депутат.

Він додав, що впевнений, що цей законопроєкт до середини червня буде ухвалений в цілому. Тому що” його всі пропонували в цілому, він був напрацьований, але особливості роботи Верховної рад, що буквально одна людина або одна фракція може заблокувати ухвалення в цілому відповідно до процедури”, сказав Фролов.

“На сьогодні в пояснювальній записці зафіксовано, що не потребує додаткових виплат. Але якщо після обрахувань з’ясується, що недостатньо в бюджеті, Верховна рада одразу збільшить ці видатки”, — пояснив депутат.

Як розповів в ефірі телемарафону “Єдині новини” народний депутат із фракції “Європейської Солідарності” Ростислав Павленко, найголовніше до другого читання, щоб представники виконавчої влади пропрацювали всі механізми, щоб законопроєкт став законом і невдовзі почав працювати.Він зазначив, що навіть з трибуни було сказано, що була певна домовленість і в робочій групі, і під час обговорення на Погоджувальній раді, що  проголосувати за основу і в цілому.
“Якщо щось треба доопрацювати, то робоча група, яка була ініційована військовим командуванням, вона продовжує працювати. І можна було б додати все, що необхідно. А так ухвалили лише за основу”, — розповів депутат.
За його словами, найголовніше зберегти те, на чому наполягає робоча група, щоб підтримали представники всіх фракцій.

“Ми бачили, що цей законопроєкт об’єднав зал, зберегти те, що заслужили наші захисники, всі доплати, які цим законом повернуті, а умови, способи, джерела і таке інше Кабінет міністрів може визначити”, — сказав Павленко.

Також, за його словами, йдеться про підтримку поранених.
“Особливо тих, які потребують реабілітації, зараз поза межами виплат. Зробили перший крок — принаймні, мінімальну зарплату їм будуть платити.
Так само щодо строковиків і курсантів відповідні речі зроблені, щодо відпусток для військових — не 10, а 30 днів”, — сказав депутат.
Він додав, що йдеться про комплексний проєкт, який напрацьовували кілька тижнів.

Що відомо про додаткові 30 тисяч грн для військових?


8 березня 2022 року уряд ухвалив постанову, яка передбачає додаткову винагороду військовим. Згідно з нею, додаткові 30 тисяч гривень на місяць отримують військові Збройних сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби.
З 1 лютого 2023 року порядок виплат премій військовим було змінено.
За новим порядком, виплати залежать від районів перебування воїнів, складності та специфіки виконання ними бойових чи спеціальних завдань. Анонсовані зміни торкнулися військовослужбовців та співробітників системи МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковиків і курсантів ВВНЗ, офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій. Зокрема, бойові виплати у 100 тисяч гривень виплачуватимуть усім, хто виконує завдання на передовій, сім'ям полонених та зниклих безвісти, а 30 тисяч отримуватимуть ті, хто працює на фронті, але не бере участі в боях.
10 квітня Верховна рада ухвалила законопроєкт №8312 з відповідною поправкою, яка повернула військовим доплату у розмірі 30 тисяч гривень.За поправку депутатського об’єднання Дмитра Разумкова "Розумна політика" про "повернення виплат у 30 000 військовим, службі цивільного захисту, поліцейським шляхом обмеження зарплат топпосадовцям", проголосували 254 нардепи.
Як повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк, поправка повертає надбавку захисникам шляхом економії на скороченні зарплат для держслужбовців та менеджменту держпідприємств (до 10 мінімальних зарплат). Він зазначив, що обмеження на зарплати до 10 мінімальних – це дуже мала економія.
Тим часом голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев вважає, що виплати військовим повернуть, якщо знайдуть, де взяти гроші.
11 квітня в парламенті зареєстрували проєкт постанови про скасування рішення Верховної ради від 10.04.2023 про прийняття в другому читанні та в цілому проєкту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання питань, пов'язаних зі здійсненням заходів правового режиму воєнного стану (реєстр. № 8312 від 27.12.2022). Ця постанова блокує підписання головою ВРУ документа, ухваленого 10 квітня.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок


31.05.2023 2089
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

777
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3196

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

195

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

935
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6237
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699