Три лайфхаки для складання договору на розробку програмного забезпечення від IT-юристів Stalirov&Co

При укладенні договору на програмне забезпечення виникає безліч питань і нюансів, не врахування яких призводить до проблем на проєктах та фінансових втрат. Щоб уникнути негараздів, ІТ-юристи Starilov&Co діляться мастхевами розробки договорів про надання послуг з програмного забезпечення.

1.Простій

Перший лайфхак, який допоможе зберегти кошти та час компанії, стосується розробки розділу “Простій” у контракті. За загальним правилом, простій виникає протягом часу, коли команда не може надавати послуги з розробки ПЗ у зв’язку із затримками з боку замовника. До таких затримок відносять ситуації, коли:

  • замовник не надає доступ, матеріали та інформацію, необхідні для реалізації проєкту;
  • замовник не відповідає на запити та листи команди проєкту;
  • замовник не ставить та не оновлює завдань, тощо.

У таких випадках, компанія не несе відповідальності за порушення дедлайнів. Термін закінчення проєкту автоматично продовжується, а час простою оплачується за ставкою проєктної команди, передбаченої в ТЗ.

2. Процедура виправлення помилок

Ще одним завданням юриста під час створення кастомізованого авторського договору на розробку програмного забезпечення є встановлення у ньому гарантійного терміну, протягом якого компанія виправляє помилки. Окрім того, важливо розмежувати поняття помилок та додаткових змін.

Зокрема, якщо замовник виявить помилки у створених об’єктах протягом 45 днів з моменту повної оплати наданих послуг, інша сторона зобов’язана виправити їх власними ресурсами . Строк тестувального періода, для кожного проєкта, встановлюється індивідуально.

Якщо помилки та баги у програмному коді виникли після внесення додаткових змін третіми особами, наприклад розробником або програмістом компанії-замовника, IT-компанія не зобов’язана безкоштовно усувати дефекти.

До помилок, які мають бути виправлені, відносять ті, які не були й не могли бути виявлені на момент прийняття результатів та оплати наданих послуг, а також ті, що виникли внаслідок явної помилки програмістів, що призвела до невідповідності ПЗ технічним характеристикам, визначеним у попередньо погодженим ТЗ.

Якщо проблеми виникли внаслідок дефектів у вихідних матеріалах клієнта, втручання до програмного коду третіх осіб або взагалі є додатковими вимогами замовника, це не буде кваліфікуватися як помилка. Такі виправлення чи зміни повинні бути додатково оплачені замовником.

3. Політика змін

Під час реалізації проєктів, ІТ-компаніям доводиться оновлювати та переглядати ТЗ за ініціативою клієнтів, тому важливо заздалегідь встановити процедуру для внесення змін, яка включає наступні кроки:

  1. Подання запиту на внесення змін та визначення його змісту. Звертаючись із запитом, клієнт повинен надати детальний опис додаткових робіт та їх технічну специфікацію, очікувані терміни виконання, референси тощо.
  2. Оцінка запиту. Компанія здійснює оцінку запиту, в результаті чого погоджує або відмовляє в подальшому внесенні змін. Якщо інформації для здійснення оцінки недостатньо, виконавець може просити додаткові матеріали, які, в свою чергу, замовник зобов’язується надати.
  3. Встановлення результатів оцінки. Виконавець надає свій висновок щодо можливості внесення змін у вигляді оцінювальної таблиці з зазначенням відомостей про додаткову оплату та дедлайни. Замовник може вносити додаткові пропозиції чи зауваження протягом встановленого сторонами терміну.
  4. Підготовка документації. Якщо обидві сторони погоджують внесення змін, створюється нове ТЗ або ж вносяться зміни до вже існуючого.

Така процедура забезпечує прозорість співпраці та уникнення непорозумінь між сторонами договору.

Автор: Валерій Сталіров, CEO компанії IT-юристів Stalirov&Co

Партнерський матеріал


19.05.2023 377
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

585
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1784 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1100 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

530
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6877 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11331 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

308

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1039

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1091

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1084
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

250
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1056
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

822
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

701
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2919
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4416
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18414
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

278
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

330
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

640
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

742