Три коломийські медзаклади - на межі закриття

Три медзаклади у Коломиї можуть не встигнути укласти договори із Національною службою охорони здоров’я України, щоб стати комунальними некомерційними підприємствами, а отже – опинитися на межі закриття.

Про це сьогодні на апаратній нараді у голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля повідомила керівниця департаменту охорони здоров’я Ірина Кобельська, пише Фіртка з посиланням на Suspilne.media.

Мова йде про коломийські фтизіопульмонологічний, онкологічний, дерматовенерологічний диспансери. Крім того, у цей список потрапив ще й Калуський протитуберкульозний диспансер.

"Особливу увагу хочу звернути на коломийський шкірвендиспансер. Це заклад, по якому не ухвалено жодного рішення на сьогодні - ні про передачу у власність області, ні про реорганізацію. Відповідно, якщо місцева влада не ухвалить рішення про реорганізацію диспансеру зараз, то 1 квітня заклад не стане комунальним некомерційним підприємством і не зможе отримувати фінансування від Національної служби охорони здоров’я. Відповідно, видатки цього закладу ляжуть на місцевий бюджет Коломиї", - поінформувала директорка департаменту.

Міський голова Коломиї Ігор Слюзар повідомив, що ці заклади перебувають під керівництвом обласної ради, тому міська влада не ухвалюватиме жодного рішення щодо шкірвендиспансеру:

"Ми з чотирьох закладів три заклади віддали обласній раді. Шкірвендиспансер знаходиться в історичній будівлі, яка належить римо-католицькому костелу. Депутати категорично відмовляються віддавати у власність обласної ради це приміщення. І вони не віддають. Скажіть, будь ласка, чому департамент охорони здоров’я перекладає свою відповідальність на нас. Якщо треба було закрити заклад, то вони мали всі повноваження його закрити, об’єднати. Варіанти місцеві лікарі пропонували".

Заступник голови ОДА Віталій Федорів сказав, що цей медзаклад фінансувався із бюджету області, проте власником диспансеру є Коломийська міська рада. Тому, якщо рішення не ухвалять, то усі видатки цього закладу ляжуть на бюджет Коломиї.

До слова, з 1 квітня 2020 року розпочне діяти програма медичних гарантій. З цього дня гроші за лікування будуть надходити не у місцеві бюджети, а в заклади охорони здоров’я, які укладуть угоди із Національною службою охорони здоров’я України.


Читайте також:

Шмигаль: Один госпітальний округ в Івано-Франківській області – найбільш ефективна форма управління медичною галуззю


03.12.2019 2731 1
Коментарі (1)

God 2019.12.03, 19:11

Крім 10 хірургів , 20 тeрапeвтів в стаціонарі ЦРЛ по кількості насeлeння нe трeба. В роддомі таксамо. В поліклініці можуть всі пeнціонeри ставки закрити.

За високоспeціалізовані опeраціі , за рeзультати яких ніхто нe відповідає, вони бeруться заради грошeй. Половину рeзультатів статистики придумано. Атeстацію проходять бeз адeкватного оцінювання, відділи пусті, в журналах мeртві душі. А апаратура сама хворих ні нe обстeжує, ні нe лікує. Думайтe пановe...

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

552
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3118
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21223
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2063
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1558 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2431

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

285

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

217

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

816

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2227
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

243
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

516
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1068
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

233
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

847
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

810
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

735
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8298
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

366
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1049 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2238 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

941