Три ймовірні причини, чому у деяких людей симптоми COVID-19 можуть тривати декілька місяців

Про довгострокові наслідки COVID-19 досі відомо ще не так багато. Але тривожні дзвіночки вже є.

У кожного п'ятого COVID-пацієнта пізніше діагностували психічні захворювання, пише Фіртка з посиланням УП Життя.

Відомо, що через COVID-19 втрачають запах і смак, у декого погіршується слух. 

Лікарі вважають, що коронавірус може викликати проблеми в ротовій порожнині й псувати зуби. 

Коронавірус впливає також на репродуктивну систему людини й в чоловіків наслідком може бути навіть імпотенція.

Деякі науковці обережно заявляють, що COVID-19 – це аутоімунне захворювання, саме через це уражаються такі різні органи людини. 

Ще один аспект, який викликає стурбованість - це тривалість симптомів COVID-19, пише The Independent.

Дані з Управління британської статистики показали, що кожна десята людина, інфікована коронавірусом, має симптоми, які тривають три місяці або довше.

Такі тривалі симптоми мають назву Long COVID.

Long COVID не є офіційним медичним терміном. Його використовують стосовно людей, які страждають симптомами вірусу довше, ніж передбачені на те два тижні.

Хворі повідомляють про величезний спектр проблем, крім трьох основних (постійний кашель, лихоманка і втрата смаку або запаху). 

До них належать утома, утруднене дихання, болі у м’язах, в суглобах, втрата пам'яті, відсутність концентрації та депресія. 


Чому у деяких людей симптоми COVID-19 тривають довше? 

Поки що у лікарів немає остаточних даних про те, чому деякі люди страждають довше. Але є декілька припущень.

У звіті Королівського коледжу лікарів загальної практики вказують, що зростає кількість даних про те, що деякі люди, у яких вдома були відносно легкі симптоми, також можуть мати Long COVID".

"Хоча ми знаємо, що тривала втома іноді може бути наслідком інших вірусних інфекцій, та повне розуміння механізмів здебільшого відсутнє", - зазначають автори.

  • Однією з причин у звіті називають триваючу вірусну інфекцію легенів, головного мозку, жирових або інших тканин. 
  • Іншою причиною може бути тривала і неадекватна імунна відповідь після того, як інфекцію вилікували.
  • Дослідження хронічної втоми після хвороб показало, що деякі пацієнти можуть бути просто біологічно схильні до такої реакції. 

Коли людям вводили препарат для лікування гепатиту С, у багатьох пацієнтів виникали грипоподібні захворювання, а у деяких - поствірусна втома.

Дослідники виявили, що в організмах деяких людей є молекули, які провокують подальший розвиток хронічної втоми у людей.


20.01.2021 21641
Коментарі ()

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

853
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1886 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

857
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2784
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1906
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3125

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

678

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

859

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1276

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1872
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

578
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

777
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1244
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1014
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

761
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1017
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7651
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

952
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3721
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

862
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1448
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1216 1