
Часто конфлікти виникають через непорозуміння, а мова ненасильницького спілкування – це мистецтво розуміти, що тобі потрібно й що ти хочеш від співрозмовника та вміння висловити свої потреби в безпечній формі для іншої людини.
У вівторок, 11 лютого, у Дитячо-юнацькому пластовому центрі в Івано-Франківську по вулиці Павлика, 10 відбувся черговий тренінг для батьків на тему «Ненасильницьке спілкування» з циклу семінарів про відповідальне та щасливе батьківство, повідомляє Фіртка.
читайте також: В Україні запрацювала "гаряча лінія" для осіб, які постраждали від домашнього насильства
Підхід до спілкування без насильства створив американський психолог, вчитель Маршалл Розенберг. Пропонується такий спосіб донесення своєї думки: не оцінювати, а говорити про факти, особисті почуття й потреби, висловлювати прохання замість вимоги.
Для розуміння теми про бар’єри, що іноді заважають спілкуватися, учасники тренінгу – батьки пластунів, спробували виконати практичне завдання: об'єднавшись у команди, намагалися змайструвати найвищу вежу, коли є певні обмеження (одна учасниця не могла говорити, друга – чути, третя - бачити). Поговорили про емоції та про те, як вони впливають на наше життя і наскільки важливо розуміти емоції і свої, і дитини. Також намагалися на практиці застосувати метод ненасильницького спілкування, розглянувши життєві ситуації, коли дитина провинилася.
Як завжди тренінг завершився іграми та майстеркою - цього разу власноруч варили мило з додаванням різноманітних декоративних елементів, ефірних олій та різнотрав'я.
Читайте також:
Як ефективно говорити з дітьми: франківські пластуни ділилися методами виховання (ФОТО)
В Івано-Франківську пластуни навчали, як розуміти потреби дітей (ФОТО)