В Україні діють різні програми підтримки ментального здоров'я українських жінок під час повномасштабного вторгнення.
Детальніше про це розповіла Перша леді України Олена Зеленська в інтерв'ю африканським ЗМІ, повідомляє Фіртка.
Як зазначила Перша леді, всеукраїнська програма ментального здоров'я охоплює всі категорії населення.
"Ми жінок в Україні не виокремлюємо, як окрему касту. Вони займають рівноцінне положення у системі нашої держави, у суспільстві. У нас кілька десятків жінок перебуває у війську.
Волонтерський рух тримається в основному на жінках. Жінки зараз дуже активні й багато доклали зусиль у протистоянні ворогу у цій війні", - каже Зеленська.
Однак, зі слів Олени Зеленської, війна сильно травмує. Особливо, якщо пригадати всі історії, які ми бачили після деокупації українських регіонів.
"Не можна не згадувати випадки зґвалтування. Не можна не пам'ятати про те, що зараз жінки, особливо, коли їхні чоловіки на фронті, взяли обов'язки не лише матері. Це дуже велике навантаження.
Багато жінок виїхали за кордон зі своїми дітьми, тікаючи від війни. Це також психологічні травми.
На щастя, є шляхи допомоги цим жінкам. Головне, щоб вони зверталися за допомогою, аби їх побачили. Для того, щоб вони були видимі, правильний шлях взяла держава. Ми не створюємо спеціальних центрів допомоги жінкам", - резюмує Зеленська.
Як наголосила Перша леді, жінка може отримати психологічну допомогу, звернувшись до свого сімейного лікаря.
Сімейні лікарі отримують додаткове навчання, щоб вони були спроможні побачити психологічні проблеми жінки й направити її до спеціаліста.
"Також по всій Україні створюють так звані центри допомоги врятованим. Прийшовши туди, людина отримає не тільки соціально-юридичну допомогу, а й психологічну.
Також зараз починається великий проєкт, який полягає у створенні в кожній громаді центрів спроможності.
Це будуть центри, де люди зможуть отримати соціальну, юридичну та психосоціальну допомогу. І якщо це необхідно - матимуть індивідуальні або групові заняття з психологом.
Але є випадки, коли травма беззаперечна. Тут також існують окремі програми для реабілітації жінок.
Хочу наголосити на тому, що ми не хочемо виокремлювати. Ми хочемо, щоб люди повсюди мали доступ для психологічної допомоги, де б вони не жили й в якому стані не були", - прокоментувала Олена Зеленська.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Олена Зеленська розповіла про депортацію українських дітей на окуповані території: що відомо
Перша леді України наголосила на важливості збереження культури під час повномасштабного вторгнення
Олена Зеленська розповіла про депортацію українських дітей на окуповані території: що відомо