Травмовані війною: як українським жінкам отримати психологічну допомогу

В Україні діють різні програми підтримки ментального здоров'я українських жінок під час повномасштабного вторгнення.

Детальніше про це розповіла Перша леді України Олена Зеленська в інтерв'ю африканським ЗМІ, повідомляє Фіртка.

Як зазначила Перша леді, всеукраїнська програма ментального здоров'я охоплює всі категорії населення.

"Ми жінок в Україні не виокремлюємо, як окрему касту. Вони займають рівноцінне положення у системі нашої держави, у суспільстві. У нас кілька десятків жінок перебуває у війську.

Волонтерський рух тримається в основному на жінках. Жінки зараз дуже активні й багато доклали зусиль у протистоянні ворогу у цій війні", - каже Зеленська.

Однак, зі слів Олени Зеленської, війна сильно травмує. Особливо, якщо пригадати всі історії, які ми бачили після деокупації українських регіонів.

"Не можна не згадувати випадки зґвалтування. Не можна не пам'ятати про те, що зараз жінки, особливо, коли їхні чоловіки на фронті, взяли обов'язки не лише матері. Це дуже велике навантаження.

Багато жінок виїхали за кордон зі своїми дітьми, тікаючи від війни. Це також психологічні травми.

На щастя, є шляхи допомоги цим жінкам. Головне, щоб вони зверталися за допомогою, аби їх побачили. Для того, щоб вони були видимі, правильний шлях взяла держава. Ми не створюємо спеціальних центрів допомоги жінкам", - резюмує Зеленська.

Як наголосила Перша леді, жінка може отримати психологічну допомогу, звернувшись до свого сімейного лікаря.

Сімейні лікарі отримують додаткове навчання, щоб вони були спроможні побачити психологічні проблеми жінки й направити її до спеціаліста.

"Також по всій Україні створюють так звані центри допомоги врятованим. Прийшовши туди, людина отримає не тільки соціально-юридичну допомогу, а й психологічну.

Також зараз починається великий проєкт, який полягає у створенні в кожній громаді центрів спроможності.

Це будуть центри, де люди зможуть отримати соціальну, юридичну та психосоціальну допомогу. І якщо це необхідно - матимуть індивідуальні або групові заняття з психологом.

Але є випадки, коли травма беззаперечна. Тут також існують окремі програми для реабілітації жінок.

Хочу наголосити на тому, що ми не хочемо виокремлювати. Ми хочемо, щоб люди повсюди мали доступ для психологічної допомоги, де б вони не жили й в якому стані не були", - прокоментувала Олена Зеленська.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Олена Зеленська розповіла про депортацію українських дітей на окуповані території: що відомо

Перша леді України наголосила на важливості збереження культури під час повномасштабного вторгнення

Олена Зеленська розповіла про депортацію українських дітей на окуповані території: що відомо


Коментарі ()

24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині починалися ще з кінця 60-х років. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла рішення про створення музею в місті. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів Ксенею Циганюк. 

1225 9
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

9768 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

10777 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

4871
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2649
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2150

31% території країни під ризиком екологічного знищення через російське вторгнення, а понад 20 тисяч км² українських земель майже повністю знищені війною.

69

Останнім часом в соцмережах посилилась пропаганда трампістів, які звинувачують Байдена і Зеленського в тому, що ті нібито відмовляються від таких форм допомоги, як ленд-ліз і PDA.    

184

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

555

Огляд світових ЗМІ у контексті того, що може чекати українців у випадку перемоги на виборах в США Дональда Трампа.

954
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

151
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1156
15.02.2024

В Івано-Франківській області продовжуватимуть втілювати реформу шкільного харчування в освітніх закладах, адже діти мають споживати якісну та смачну їжу, приготовлену у добрих умовах.  

648
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2425
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1632
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

611
10.02.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

1032
23.02.2024

На чисельні прохання в Івано-Франківську відбудеться концерт рок-кумира, українського музиканта-мультиінструменталіста, вокаліста, композитора Олега Скрипки та гурту Воплі Відоплясова. Подія відбудеться 3 березня 18:00 - Івано-Франківськ, Panorama PUB,

266
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

267
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

713 2
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1346 1
11.02.2024

Президент Володимир Зеленський вніс нові зміни у керівництво Збройних сил України, зокрема замінивши командувачів Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ.  

930 1