Трампівські маніпуляції з питанням допомоги Україні

Нагадаю, що коли Джо Байден захотів виділити Україні 61 мільярди доларів допомоги на 2024 рік, трампісти використали це, як можливість натиснути на Байдена у питанні захисту південного кордону, що, безперечно, є серйозним питанням для США і стоїть головним у програмі Дональда Трампа..

Тому республіканці, розуміючи бажання Байдена виділити Україні 61 мільярд доларів, заявили, що окремим пакетом допомогу Україні не будуть голосувати, а лише при умові  включення туди фінансування захисту південного кордону.

Байден з демократами пішли назустріч, після чого був створений єдиний пакет допомоги, куди включили фінансування південного кордону США, допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Тоді трампісти заявили, що Ізраїлю вони без проблем готові проголосувати допомогу, а от Україні – ні, і висунули нові умови щодо двопартійної угоди.  Таким чином трампісти зробили заручницею своїх вимог лише Україну, і проголосували у Сенаті окремим пакетом допомогу Ізраїлю. Байден наклав на це вето, заявивши, що без допомоги Україні це не підпише.

 

Сьомого листопада минулого року  демократи у Сенаті заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників, у якій переважають республіканці. Таким чином два тимчасові бюджети 2024 року США ухвалили без фінансування для України та Ізраїлю.

Після різдвяних канікул сенатори знову почали розглядати законопроєкт, куди включено все: і кордон, і допомога Україні, Ізраїлю і Тайваню. Але республіканці почали шукати нові приводи для блокування цього процесу і, після кожної поступки демократів, диктувати нові вимоги. І ці маніпуляції тривають вже майже чотири місяці.

Нарешті в Сенаті наприкінці січня республіканці і демократи узгодили спільні позиції і підготували законопроєкт на голосування. Фінансування затверджує Нижня палата Конгресу США. Але тут підключився Трамп, який почав давити на конгресменів, щоб вони в жодному вигляді за це не голосували. Спікер Нижньої палати Майк Джонсон в інтерв'ю Fox News зізнався, що постійно консультується з Трампом з цього питання.

Законопроєкт почали критикувати навіть ті конгресмени-республіканці, які його в очі не бачили. Вони почали заявляти, що міграційну проблему можна вирішити лише у разі повернення Дональда Трампа до Білого дому, тому вони не будуть за це голосувати. Це  все робилось з подачі Трампа, який заявляв, що, аби розв'язати проблему кордону, треба на виборах проголосувати за нього.

Але, по-перше, невідомо чи він переможе, а по-друге, якщо так, то причому тут Україна?

Якщо трампісти готові майже рік чекати до інавгурації Трампа, щоб він особисто займався питанням кордону, то що заважає проголосувати українську частину допомоги, а після приходу Трампа до влади (це ще якщо він переможе) розв'язувати питання кордону?  І для чого ці маніпуляції, коли стосовно допомоги Ізраїлю у них нема проблем, а заручницею зробили лише Україну? Що за подвійні стандарти?

Виникає й інше логічне питання: чому би не затвердити двопартійну угоду  вже негайно, щоб почалася вже робота над укріпленням південного кордону, а, якщо, за думкою трампістів, Байден цю проблему вирішить не на 100%, то решту може завершити Трамп (якщо переможе), адже трампісти до цього часу постійно кричали, що кожен день зволікання приносить країні проблеми та збитки, а тут раптом готові чекати майже рік при невідомому результаті.

Тож проблема не в кордоні, а в шкурних інтересах і амбіціях Дональда Трампа, який хоче питання кордону зробити стержнем своєї виборчої кампанії, бо, якщо це питання вирішить Байден, то Трамп не буде з чим йти на вибори, і про це вже говорять всі, кому не ліньки. Для прикладу, цю причину підтвердила CNN,  у публікації якої сказано:

«Республіканська партія вважає за краще використовувати прикордонну кризу як політичну тему для розмови, замість вирішення основної проблеми.»

Про це говорять навіть деякі самі республіканці, які мають совість. Наприклад,  Сенатор – республіканець Мітт Ромні сказав:

«Я думаю, що кордон є дуже важливим питанням для Дональда Трампа. І той факт, що, якщо він повідомить сенаторам-республіканцям і членам Конгресу, що він не хоче, щоб ми вирішували проблему кордону, тому що він хоче звинуватити в цьому Байдена, є … справді жахливим...

Але реальність така, що у нас криза на кордоні, американський народ страждає через те, що відбувається на кордоні. І хтось балотується в президенти не для того, щоб спробувати вирішити проблему, а навпаки — щоб сказати: „Гей, заблокуйте цю проблему, не вирішуйте, дозвольте мені взяти на себе заслугу за вирішення цього питання пізніше“.

В цих умовах, коли трампісти, вкупі зі своїм амбітним егоїстичним поводирем, своїми маніпуляціями показали свою справжню суть і відмовились взагалі від негайного розв'язання проблеми кордону, Сенат США підготував Пакет допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню без включення у нього цього питання, і днями винесе цей документ на голосування  у Нижню палату Конгресу США, надіючись на те, що там не всі є конченими трампістами — українофобами, але є і свідомі республіканці на кшталт Мітта Ромні, які розуміють важливість цього питання не лише для України, але й для цілого світу включно з США.

Республіканці покажуть з ким вони — з росією, чи Україною.


24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

1743 14
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

9862 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

10883 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

4969
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2722
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2228

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

163

31% території країни під ризиком екологічного знищення через російське вторгнення, а понад 20 тисяч км² українських земель майже повністю знищені війною.

291

Останнім часом в соцмережах посилилась пропаганда трампістів, які звинувачують Байдена і Зеленського в тому, що ті нібито відмовляються від таких форм допомоги, як ленд-ліз і PDA.    

352

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

628
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

244
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1236
15.02.2024

В Івано-Франківській області продовжуватимуть втілювати реформу шкільного харчування в освітніх закладах, адже діти мають споживати якісну та смачну їжу, приготовлену у добрих умовах.  

719
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2967
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1704
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

677
10.02.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

1097
23.02.2024

На чисельні прохання в Івано-Франківську відбудеться концерт рок-кумира, українського музиканта-мультиінструменталіста, вокаліста, композитора Олега Скрипки та гурту Воплі Відоплясова. Подія відбудеться 3 березня 18:00 - Івано-Франківськ, Panorama PUB,

342
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

363
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

795 2
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1416 1
11.02.2024

Президент Володимир Зеленський вніс нові зміни у керівництво Збройних сил України, зокрема замінивши командувачів Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ.  

999 1