Трампівські маніпуляції з питанням допомоги Україні

Нагадаю, що коли Джо Байден захотів виділити Україні 61 мільярди доларів допомоги на 2024 рік, трампісти використали це, як можливість натиснути на Байдена у питанні захисту південного кордону, що, безперечно, є серйозним питанням для США і стоїть головним у програмі Дональда Трампа..

Тому республіканці, розуміючи бажання Байдена виділити Україні 61 мільярд доларів, заявили, що окремим пакетом допомогу Україні не будуть голосувати, а лише при умові  включення туди фінансування захисту південного кордону.

Байден з демократами пішли назустріч, після чого був створений єдиний пакет допомоги, куди включили фінансування південного кордону США, допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Тоді трампісти заявили, що Ізраїлю вони без проблем готові проголосувати допомогу, а от Україні – ні, і висунули нові умови щодо двопартійної угоди.  Таким чином трампісти зробили заручницею своїх вимог лише Україну, і проголосували у Сенаті окремим пакетом допомогу Ізраїлю. Байден наклав на це вето, заявивши, що без допомоги Україні це не підпише.

 

Сьомого листопада минулого року  демократи у Сенаті заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників, у якій переважають республіканці. Таким чином два тимчасові бюджети 2024 року США ухвалили без фінансування для України та Ізраїлю.

Після різдвяних канікул сенатори знову почали розглядати законопроєкт, куди включено все: і кордон, і допомога Україні, Ізраїлю і Тайваню. Але республіканці почали шукати нові приводи для блокування цього процесу і, після кожної поступки демократів, диктувати нові вимоги. І ці маніпуляції тривають вже майже чотири місяці.

Нарешті в Сенаті наприкінці січня республіканці і демократи узгодили спільні позиції і підготували законопроєкт на голосування. Фінансування затверджує Нижня палата Конгресу США. Але тут підключився Трамп, який почав давити на конгресменів, щоб вони в жодному вигляді за це не голосували. Спікер Нижньої палати Майк Джонсон в інтерв'ю Fox News зізнався, що постійно консультується з Трампом з цього питання.

Законопроєкт почали критикувати навіть ті конгресмени-республіканці, які його в очі не бачили. Вони почали заявляти, що міграційну проблему можна вирішити лише у разі повернення Дональда Трампа до Білого дому, тому вони не будуть за це голосувати. Це  все робилось з подачі Трампа, який заявляв, що, аби розв'язати проблему кордону, треба на виборах проголосувати за нього.

Але, по-перше, невідомо чи він переможе, а по-друге, якщо так, то причому тут Україна?

Якщо трампісти готові майже рік чекати до інавгурації Трампа, щоб він особисто займався питанням кордону, то що заважає проголосувати українську частину допомоги, а після приходу Трампа до влади (це ще якщо він переможе) розв'язувати питання кордону?  І для чого ці маніпуляції, коли стосовно допомоги Ізраїлю у них нема проблем, а заручницею зробили лише Україну? Що за подвійні стандарти?

Виникає й інше логічне питання: чому би не затвердити двопартійну угоду  вже негайно, щоб почалася вже робота над укріпленням південного кордону, а, якщо, за думкою трампістів, Байден цю проблему вирішить не на 100%, то решту може завершити Трамп (якщо переможе), адже трампісти до цього часу постійно кричали, що кожен день зволікання приносить країні проблеми та збитки, а тут раптом готові чекати майже рік при невідомому результаті.

Тож проблема не в кордоні, а в шкурних інтересах і амбіціях Дональда Трампа, який хоче питання кордону зробити стержнем своєї виборчої кампанії, бо, якщо це питання вирішить Байден, то Трамп не буде з чим йти на вибори, і про це вже говорять всі, кому не ліньки. Для прикладу, цю причину підтвердила CNN,  у публікації якої сказано:

«Республіканська партія вважає за краще використовувати прикордонну кризу як політичну тему для розмови, замість вирішення основної проблеми.»

Про це говорять навіть деякі самі республіканці, які мають совість. Наприклад,  Сенатор – республіканець Мітт Ромні сказав:

«Я думаю, що кордон є дуже важливим питанням для Дональда Трампа. І той факт, що, якщо він повідомить сенаторам-республіканцям і членам Конгресу, що він не хоче, щоб ми вирішували проблему кордону, тому що він хоче звинуватити в цьому Байдена, є … справді жахливим...

Але реальність така, що у нас криза на кордоні, американський народ страждає через те, що відбувається на кордоні. І хтось балотується в президенти не для того, щоб спробувати вирішити проблему, а навпаки — щоб сказати: „Гей, заблокуйте цю проблему, не вирішуйте, дозвольте мені взяти на себе заслугу за вирішення цього питання пізніше“.

В цих умовах, коли трампісти, вкупі зі своїм амбітним егоїстичним поводирем, своїми маніпуляціями показали свою справжню суть і відмовились взагалі від негайного розв'язання проблеми кордону, Сенат США підготував Пакет допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню без включення у нього цього питання, і днями винесе цей документ на голосування  у Нижню палату Конгресу США, надіючись на те, що там не всі є конченими трампістами — українофобами, але є і свідомі республіканці на кшталт Мітта Ромні, які розуміють важливість цього питання не лише для України, але й для цілого світу включно з США.

Республіканці покажуть з ким вони — з росією, чи Україною.


10.02.2024 Ярослав Івашин 1294
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1586 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

658
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2635
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1768
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

2878
03.03.2025
Вікторія Матіїв

Про адаптацію та реінтеграцію ветеранів, проєкти, спрямовані на підтримку родин загиблих бійців та виклики для дружин полеглих воїнів, журналістка Фіртки поспілкувалася із директоркою комунального закладу "Ветеранський простір", засновницею громадської організації "Дружини Янголів", дружиною загиблого захисника Павла Василіва — Любов'ю Василів.

2101

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

543

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

755

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1165

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1763
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

465
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

662
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1135
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

882
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

651
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

888
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7545
22.03.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

33092 1
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1345
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1097 1
17.03.2025

Раніше Зеленський зазначав, якщо буде перемир’я, то протягом 30-денного режиму тиші обговорюватимуть гарантії безпеки для України.

997
13.03.2025

Після закінчення війни буде знятий воєнний стан, і після зняття воєнного стану вибори проходитимуть згідно з українським законодавством.  

1878