Трампівські маніпуляції з питанням допомоги Україні

Нагадаю, що коли Джо Байден захотів виділити Україні 61 мільярди доларів допомоги на 2024 рік, трампісти використали це, як можливість натиснути на Байдена у питанні захисту південного кордону, що, безперечно, є серйозним питанням для США і стоїть головним у програмі Дональда Трампа..

Тому республіканці, розуміючи бажання Байдена виділити Україні 61 мільярд доларів, заявили, що окремим пакетом допомогу Україні не будуть голосувати, а лише при умові  включення туди фінансування захисту південного кордону.

Байден з демократами пішли назустріч, після чого був створений єдиний пакет допомоги, куди включили фінансування південного кордону США, допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Тоді трампісти заявили, що Ізраїлю вони без проблем готові проголосувати допомогу, а от Україні – ні, і висунули нові умови щодо двопартійної угоди.  Таким чином трампісти зробили заручницею своїх вимог лише Україну, і проголосували у Сенаті окремим пакетом допомогу Ізраїлю. Байден наклав на це вето, заявивши, що без допомоги Україні це не підпише.

 

Сьомого листопада минулого року  демократи у Сенаті заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників, у якій переважають республіканці. Таким чином два тимчасові бюджети 2024 року США ухвалили без фінансування для України та Ізраїлю.

Після різдвяних канікул сенатори знову почали розглядати законопроєкт, куди включено все: і кордон, і допомога Україні, Ізраїлю і Тайваню. Але республіканці почали шукати нові приводи для блокування цього процесу і, після кожної поступки демократів, диктувати нові вимоги. І ці маніпуляції тривають вже майже чотири місяці.

Нарешті в Сенаті наприкінці січня республіканці і демократи узгодили спільні позиції і підготували законопроєкт на голосування. Фінансування затверджує Нижня палата Конгресу США. Але тут підключився Трамп, який почав давити на конгресменів, щоб вони в жодному вигляді за це не голосували. Спікер Нижньої палати Майк Джонсон в інтерв'ю Fox News зізнався, що постійно консультується з Трампом з цього питання.

Законопроєкт почали критикувати навіть ті конгресмени-республіканці, які його в очі не бачили. Вони почали заявляти, що міграційну проблему можна вирішити лише у разі повернення Дональда Трампа до Білого дому, тому вони не будуть за це голосувати. Це  все робилось з подачі Трампа, який заявляв, що, аби розв'язати проблему кордону, треба на виборах проголосувати за нього.

Але, по-перше, невідомо чи він переможе, а по-друге, якщо так, то причому тут Україна?

Якщо трампісти готові майже рік чекати до інавгурації Трампа, щоб він особисто займався питанням кордону, то що заважає проголосувати українську частину допомоги, а після приходу Трампа до влади (це ще якщо він переможе) розв'язувати питання кордону?  І для чого ці маніпуляції, коли стосовно допомоги Ізраїлю у них нема проблем, а заручницею зробили лише Україну? Що за подвійні стандарти?

Виникає й інше логічне питання: чому би не затвердити двопартійну угоду  вже негайно, щоб почалася вже робота над укріпленням південного кордону, а, якщо, за думкою трампістів, Байден цю проблему вирішить не на 100%, то решту може завершити Трамп (якщо переможе), адже трампісти до цього часу постійно кричали, що кожен день зволікання приносить країні проблеми та збитки, а тут раптом готові чекати майже рік при невідомому результаті.

Тож проблема не в кордоні, а в шкурних інтересах і амбіціях Дональда Трампа, який хоче питання кордону зробити стержнем своєї виборчої кампанії, бо, якщо це питання вирішить Байден, то Трамп не буде з чим йти на вибори, і про це вже говорять всі, кому не ліньки. Для прикладу, цю причину підтвердила CNN,  у публікації якої сказано:

«Республіканська партія вважає за краще використовувати прикордонну кризу як політичну тему для розмови, замість вирішення основної проблеми.»

Про це говорять навіть деякі самі республіканці, які мають совість. Наприклад,  Сенатор – республіканець Мітт Ромні сказав:

«Я думаю, що кордон є дуже важливим питанням для Дональда Трампа. І той факт, що, якщо він повідомить сенаторам-республіканцям і членам Конгресу, що він не хоче, щоб ми вирішували проблему кордону, тому що він хоче звинуватити в цьому Байдена, є … справді жахливим...

Але реальність така, що у нас криза на кордоні, американський народ страждає через те, що відбувається на кордоні. І хтось балотується в президенти не для того, щоб спробувати вирішити проблему, а навпаки — щоб сказати: „Гей, заблокуйте цю проблему, не вирішуйте, дозвольте мені взяти на себе заслугу за вирішення цього питання пізніше“.

В цих умовах, коли трампісти, вкупі зі своїм амбітним егоїстичним поводирем, своїми маніпуляціями показали свою справжню суть і відмовились взагалі від негайного розв'язання проблеми кордону, Сенат США підготував Пакет допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню без включення у нього цього питання, і днями винесе цей документ на голосування  у Нижню палату Конгресу США, надіючись на те, що там не всі є конченими трампістами — українофобами, але є і свідомі республіканці на кшталт Мітта Ромні, які розуміють важливість цього питання не лише для України, але й для цілого світу включно з США.

Республіканці покажуть з ким вони — з росією, чи Україною.


10.02.2024 Ярослав Івашин 1013
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

3982 1
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1399
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1488
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2615
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2334
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2264

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

235

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1470

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2221

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2961
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

520
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

671
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

661
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

508
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15956
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2854
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1134
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26612 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

984
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

844 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

647