Нагадаю, що коли Джо Байден захотів виділити Україні 61 мільярди доларів допомоги на 2024 рік, трампісти використали це, як можливість натиснути на Байдена у питанні захисту південного кордону, що, безперечно, є серйозним питанням для США і стоїть головним у програмі Дональда Трампа..
Тому республіканці, розуміючи бажання Байдена виділити Україні 61 мільярд доларів, заявили, що окремим пакетом допомогу Україні не будуть голосувати, а лише при умові включення туди фінансування захисту південного кордону.
Байден з демократами пішли назустріч, після чого був створений єдиний пакет допомоги, куди включили фінансування південного кордону США, допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Тоді трампісти заявили, що Ізраїлю вони без проблем готові проголосувати допомогу, а от Україні – ні, і висунули нові умови щодо двопартійної угоди. Таким чином трампісти зробили заручницею своїх вимог лише Україну, і проголосували у Сенаті окремим пакетом допомогу Ізраїлю. Байден наклав на це вето, заявивши, що без допомоги Україні це не підпише.
Сьомого листопада минулого року демократи у Сенаті заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників, у якій переважають республіканці. Таким чином два тимчасові бюджети 2024 року США ухвалили без фінансування для України та Ізраїлю.
Після різдвяних канікул сенатори знову почали розглядати законопроєкт, куди включено все: і кордон, і допомога Україні, Ізраїлю і Тайваню. Але республіканці почали шукати нові приводи для блокування цього процесу і, після кожної поступки демократів, диктувати нові вимоги. І ці маніпуляції тривають вже майже чотири місяці.
Нарешті в Сенаті наприкінці січня республіканці і демократи узгодили спільні позиції і підготували законопроєкт на голосування. Фінансування затверджує Нижня палата Конгресу США. Але тут підключився Трамп, який почав давити на конгресменів, щоб вони в жодному вигляді за це не голосували. Спікер Нижньої палати Майк Джонсон в інтерв'ю Fox News зізнався, що постійно консультується з Трампом з цього питання.
Законопроєкт почали критикувати навіть ті конгресмени-республіканці, які його в очі не бачили. Вони почали заявляти, що міграційну проблему можна вирішити лише у разі повернення Дональда Трампа до Білого дому, тому вони не будуть за це голосувати. Це все робилось з подачі Трампа, який заявляв, що, аби розв'язати проблему кордону, треба на виборах проголосувати за нього.
Але, по-перше, невідомо чи він переможе, а по-друге, якщо так, то причому тут Україна?
Якщо трампісти готові майже рік чекати до інавгурації Трампа, щоб він особисто займався питанням кордону, то що заважає проголосувати українську частину допомоги, а після приходу Трампа до влади (це ще якщо він переможе) розв'язувати питання кордону? І для чого ці маніпуляції, коли стосовно допомоги Ізраїлю у них нема проблем, а заручницею зробили лише Україну? Що за подвійні стандарти?
Виникає й інше логічне питання: чому би не затвердити двопартійну угоду вже негайно, щоб почалася вже робота над укріпленням південного кордону, а, якщо, за думкою трампістів, Байден цю проблему вирішить не на 100%, то решту може завершити Трамп (якщо переможе), адже трампісти до цього часу постійно кричали, що кожен день зволікання приносить країні проблеми та збитки, а тут раптом готові чекати майже рік при невідомому результаті.
Тож проблема не в кордоні, а в шкурних інтересах і амбіціях Дональда Трампа, який хоче питання кордону зробити стержнем своєї виборчої кампанії, бо, якщо це питання вирішить Байден, то Трамп не буде з чим йти на вибори, і про це вже говорять всі, кому не ліньки. Для прикладу, цю причину підтвердила CNN, у публікації якої сказано:
«Республіканська партія вважає за краще використовувати прикордонну кризу як політичну тему для розмови, замість вирішення основної проблеми.»
Про це говорять навіть деякі самі республіканці, які мають совість. Наприклад, Сенатор – республіканець Мітт Ромні сказав:
«Я думаю, що кордон є дуже важливим питанням для Дональда Трампа. І той факт, що, якщо він повідомить сенаторам-республіканцям і членам Конгресу, що він не хоче, щоб ми вирішували проблему кордону, тому що він хоче звинуватити в цьому Байдена, є … справді жахливим...
Але реальність така, що у нас криза на кордоні, американський народ страждає через те, що відбувається на кордоні. І хтось балотується в президенти не для того, щоб спробувати вирішити проблему, а навпаки — щоб сказати: „Гей, заблокуйте цю проблему, не вирішуйте, дозвольте мені взяти на себе заслугу за вирішення цього питання пізніше“.
В цих умовах, коли трампісти, вкупі зі своїм амбітним егоїстичним поводирем, своїми маніпуляціями показали свою справжню суть і відмовились взагалі від негайного розв'язання проблеми кордону, Сенат США підготував Пакет допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню без включення у нього цього питання, і днями винесе цей документ на голосування у Нижню палату Конгресу США, надіючись на те, що там не всі є конченими трампістами — українофобами, але є і свідомі республіканці на кшталт Мітта Ромні, які розуміють важливість цього питання не лише для України, але й для цілого світу включно з США.
Республіканці покажуть з ким вони — з росією, чи Україною.