
Традиційний Філософський квартирник "Під Абсент" в четвер, 8 травня, за підтримки Культурологічної фундації "Цинамоновий Хрущ" розгляне тему «Синхронічність та архетипи в психо-філософії Карла Густава Юнга». Місце квартирника традиційне - меморіальна квартира художника академіка Володимира Чернявського, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка 69/7.
--------------------------
З Вікіпедії:
Кількість архетипів в колективному несвідомому може бути необмеженою. Проте особливе місце в теоретичній системі Юнга приділяється персоні, анімі, анімусу, тіні і самості [2-6].
Персона (від латинського слова — «маска») — це публічне обличчя людини, те, як вона проявляє себе у відносинах з людьми, які соціальні ролі грає відповідно до соціальних вимог. Персона служить меті справляти враження на інших і приховувати від інших свою справжню сутність. Персона як архетип необхідна для того, щоб ладнати з іншими людьми в повсякденному житті.
--------
Архетип «Тінь» являє собою пригнічену, тіньову, погану і тваринну сторону особистості, містить соціально неприйнятні сексуальні і агресивні імпульси, аморальні думки і пристрасті. Але у Тіні є і позитивні властивості. Юнг розглядає Тінь як джерело життєвої сили, спонтанності, творчого початку в житті людини. Юнг вважав, що функція свідомості – Его - полягає в тому, щоб направляти в потрібне русло енергію Тіні, приборкувати згубну сторону своєї натури до такого ступеня, щоб жити в гармонії з іншими, але в той же час відкрито виражати свої імпульси і насолоджуватися здоровим і творчим життям.
Самість — найважливіший архетип в теорії Юнга, він є серцевиною особистості, навколо якої організовані і об'єднані всі інші елементи.
--------------------------
Синхроничность (синхронистичность) — термин, введённый швейцарским психологом и мыслителем К. Г. Юнгом в одноименной статье [1]. Юнг противопоставляет синхронистичность фундаментальному физическому принципу причинности и описывает синхронистичность как постоянно действующий в природе творческий принцип, упорядочивающий события «нефизическим» (непричинным) путём, только на основании их смысла.
Несмотря на то, что термин «синхронистичность», на первый взгляд, предполагает одновременность, Юнг использует его в гораздо более широком смысле, относя к любой «нефизической» (неочевидной) взаимосвязи событий, независимо от их разделённости во времени и пространстве. Введение синхронистичности Юнг использует при рассмотрении различных спорных, с точки зрения современной академической науки, явлений и теорий, объясняющих эти явления: телепатии, астрологии, странных совпадений, ясновидения, действия магических практик, поведения пчёл и даже переживаний пациентов в состоянии клинической смерти. Принципиальные моменты своей эмпирической концепции Юнг обсуждал с известным физиком Паули, существует их совместная работа[2].
--------------------------
Наступна тема (на червень) - Філософія Пєлєвіна в романі "Чапаєв і "пустота"
--------------------------
ЦІКАВА ЦИТАТА КОРЧИНСЬКОГО ЩОДО ВАЖЛИВОСТІ ФІЛОСОФІЇ:
Якось мені трапилася збірочка статей Хайдегера. У передмові було написано, що з цими статтями він виступав на баварському радіо у п’ятдесятих роках. Хайдегер належав до німецької філософської традиції. Всі німецькі філософи, будучи латентними нацистами, глибоко зневажали своїх читачів і писали так, щоб ті відчували свою неповноцінність. Сприймати ці тексти проблемно навіть на письмі, а баварці слухали це по радіо.
Тодішнім радіопродюсерам здавалося беззаперечним, що радіослухачів буття цікавить більше, аніж побут. Звісно, що тодішній рівень німецької публіки був трохи вищим, аніж теперішній рівень публіки української, проте можливо і нам не варто весь час сюсюкати за політику, мичати за економіку, але хоч іноді звертатися до справді важливих проблем?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Традиційний Філософський Квартирник "Під Абсент" зустрінеться на тему «Фрідріх Ніцше та сучасність»
На Традиційному Філософському квартирнику "Під Абсент" поговорять про "Філософію влади в творах Джона Рональда Руела Толкіна"Традиційний Філософський квартирник "Під Абсент" розгляне тему: "Карма: механізм чи філософія?".
Традиційний філософський квартирник "Під абсент" звернеться до "філософії барокко" Бенедикта Спінози
Традиційний філософський квартирник "Під Абсент" звернувся до філософії Карлоса Кастанеди. Цього разу "під текілу"
Напередодні 8 Березня в Івано-Франківську "Під абсент" говорили про жіноче начало світобудови (аудіофайли)
В Івано-Франківську на Традиційному філософському квартирнику «Під абсент» звернулися до індійської філософії
В Івано-Франківську "Під абсент" поговорили про Час та Різдво
Традиційцний філософський квартирник "Під абсент" повернеться до класики "жанру"