В традиційний перший четвер місяця - 1 серпня, - 0 17.30 Традиційний Філософський квартиник "Під Абсент" звернеться до теми Егорегорів. Місце квартирника традиційне - Меморіальна квартира академіка художника Володимира Чернявського. Традиційно квартирник відбудеться за сприянна Культурологічної Фундації "Цинамоновий Хрущ".
Еґре́ґор (дав.-гр. ἐγρήγοροι — «варта») — в окультних давніх і новітніх релігійних рухах а також теоріях — «душа», «стани», «ментальний конденсат», який породжують думки й емоції людей; відтак еґреґор набуває самостійного буття.
Вважається, що еґреґори мають реліквії, пам'ятні речі та інші предмети, які, на переконання самих людей, допомагають їм в різний спосіб або, навпаки, несуть нещастя, прокляття. Сила і довговічність еґреґора залежить від узгодженості і чисельності групи.
Теорію еґреґора не визнає офіційна наука, хоча й не може заперечити факт їх існування.
Ближчим за все в офіційній науці є поняття мем.
Вважається, що слово «еґреґор» було запозичена з грецького тексту Септуагінти, де воно згадується в «Плачі Єремії», 4:14.
Крім того, слово вживається в грецьких текстах Книги Еноха та Книги Ювілеїв.
Поняття еґреґора є одним з понять теософії. У своїх працях його охоче використовували Папюс та інші дослідники. В окультизмі еґреґор — істота, наділена квазірозумом.
За рахунок існування, за окультною термінологією, одночасно в астральному та ментальному плані, воно здатне на найпростіші логічні операції з емоціями і почуттями людей.
З погляду біоенергоінформатики «еґреґор» — енерго-інформаційно-тимчасова структура, яка виникає за співспрямованих дій групи людей, які об'єднані спільним прагненням.
Постулюється наявність різних еґреґорів: релігійних, родоплемінних, кланових, магічних орденів, деяких філософських учень, творчих шкіл, колективів, які тривало та цілеспрямовано співпрацюють, соціальних течій тощо.
У рамках такого об'єднання людей передбачається взаємний розвиток еґреґора й індивідуумів через обмін інформацією, енергіями, що сприяє розвитку гіпотетичного «колективного розуму».
Загалом же еґреґор можна охарактеризувати, як якесь породження думок групи людей, чинне незалежно від кожного з членів групи, а можливо, і від всієї групи в цілому.
Попередній Квартирник: В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ ТРАДИЦІЙНИЙ ФІЛОСОФСЬКИЙ КВАРТИРНИК «ПІД АБСЕНТ» РОЗГЛЯНУВ 36 СТРАТЕГЕМ СУНЬ ЦЗИ:http://firtka.if.ua/?action=show&id=37655
ЦІКАВА ЦИТАТА КОРЧИНСЬКОГО ЩОДО ВАЖЛИВОСТІ ФІЛОСОФІЇ:
Якось мені трапилася збірочка статей Хайдегера. У передмові було написано, що з цими статтями він виступав на баварському радіо у п’ятдесятих роках. Хайдегер належав до німецької філософської традиції. Всі німецькі філософи, будучи латентними нацистами, глибоко зневажали своїх читачів і писали так, щоб ті відчували свою неповноцінність. Сприймати ці тексти проблемно навіть на письмі, а баварці слухали це по радіо.
Тодішнім радіопродюсерам здавалося беззаперечним, що радіослухачів буття цікавить більше, аніж побут. Звісно, що тодішній рівень німецької публіки був трохи вищим, аніж теперішній рівень публіки української, проте можливо і нам не варто весь час сюсюкати за політику, мичати за економіку, але хоч іноді звертатися до справді важливих проблем?
Читайте також:
В Івано-Франківську Традиційний філософський квартирник "Під Абсент" розглянув 36 стратегем Сунь Цзи
Традиційний філософський квартирник "Під абсент" звернеться до "філософії барокко" Бенедикта Спінози
Традиційний філософський квартирник "Під Абсент" звернувся до філософії Карлоса Кастанеди. Цього разу "під текілу"
Напередодні 8 Березня в Івано-Франківську "Під абсент" говорили про жіноче начало світобудови (аудіофайли)
В Івано-Франківську на Традиційному філософському квартирнику «Під абсент» звернулися до індійської філософії
В Івано-Франківську "Під абсент" поговорили про Час та Різдво
Традиційцний філософський квартирник "Під абсент" повернеться до класики "жанру"