За перше півріччя 2012 року у Калуську оДПІ подали декларації 275 суб’єктів господарської діяльності.
Порівняно із підсумками за перший квартал цього року відчутне невелике поліпшення ситуації.
Про це повідомила на зсіданні виконкому Калуської міської ради начальник відділу адміністрування податків на прибуток Калуської оДПІ Наталія Першина.
— Якщо за підсумками першого кварталу 100 суб’єктів підприємницької діяльності задекларували відсутність фінансово-господарської діяльності, то за підсумками першого півріччя їх— 96. Вийшли із категорії збиткових два підприємства. Якщо за перший квартал їх було зафіксовано 8, то за перше півріччя — 6, — сказала Наталія Першина. — Проте, є 124 підприємства, у яких, судячи з декларацій, є ризик для подальшого існування через низький рівень рентабельності.
Тож, податківці закликають підприємців вживати заходів із підвищення рентабельності, зокрема, переглянути собівартість продукції і можливість розширення ринків збуту продукції, зокрема, і вихід на зовнішні ринки. Традиційно збитковим є і ТОВ «Карпатнафтохім».
— Збитки підприємства можна легко пояснити. 2 мільярди битків — і 850 мільйонів заборгованого ПДВ. Якщо у підприємства відібрати 850 млн. оборотних коштів, що буде? — звернувся до присутніх міський голова Ігор Насалик. — Я неодноразово піднімав це питання на рівні області. Проте, наразі ситуація дуже складна. Занепокоїло міського голову і те, що рівень заробітних плат у малому і середньому бізнесі Калуша — найнижчий в Україні. Нині малий і середній бізнес, фактично, не мають змоги розвиватися. Зовнішні ринки для них закриті. Головно, через високі відсоткові ставки на кредити. За словами Ігоря Насалика, виходом із ситуації може стати створення у місті вільної економічної зони, пишуть Вікна.
Нещодавно керівництво «Карпатнафтохіму» подало відповідне звернення до Адміністрації Президента. Міський голова висловив бажання, щоб міська влада також підтримала таке рішення.
Читайте також:
Віктор Янукович створив Міжвідомчу робочу групу з вивчення проблем ТОВ «Карпатнафтохім»