Фото: art-investor.biz
Минулого року Прикарпаття відвідали 1045,3 тис. туристів та екскурсантів. Обсяги обслуговування – 464,1 млн. грн.
Від діяльності туристичних підприємств області до бюджетів усіх рівнів за 2012 рік надійшло 44,4 млн. грн.
Платники туристичного збору сплатили у минулому році 873,3 тис. грн., що на 28% більше, ніж у 2011 році. Загальна сума залучених грантових коштів у галузь туризму Івано-Франківщини склала (торік) 1 млн. 119 тис. євро, зі звіту голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка про підсумки виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку області за 2012 рік і делегованих обласною радою повноважень.
Найбільше туристичного збору у минулому році надійшло до бюджетів міст Яремче, Івано-Франківська, Коломиї, Косівського та Надвірнянського районів. П'ятірку лідерів формують: ТОВ «Парктур»(ТК «Буковель»), ЗАТ «Івано-Франківськтурист», ТОВ «Туристична фірма «Надія», ПП «Перлина Карпат», ПП «КЕЙ».
Довідка Фіртки:
На Прикарпатті - 345 закладів розміщення туристів, у тому числі 64 готелі; такі послуги надають 785 приватних садиб сільського зеленого туризму. Сертифіковано 108 закладів, з них 19 отримали категорію три «зірки», 2 – чотири «зірки». Туристичні послуги надають Понад 100 туроператорів та турагентівнадають туристичні послуги (зареєстровані 165 ). В області -13 центрів і пунктів туристичної інформації; дозвіл на право здійснення туристичного супроводу отримали 77 екскурсоводів та провідників (8 з них -у 2012 році). Впродовж 2012 року прознаковано 100 км туристських шляхів; виготовлено інформаційні щити і вказівники «Народний музей етнографії та побуту с.Саджава», «Геологічна пам’ятка природи «Старуня» (Богородчанський район); для культурно-духовного туристично-мистецького комплексу «Маєток святого Миколая» (Косівський район). За підтримки облдержадміністрації впроваджувались 4 проекти міжнародної технічної допомоги: «Гармонізація розвитку туризму в сільській місцевості Карпатського регіону», «Мистецька палітра Прикарпаття», «Мережа Карпатської кулінарної спадщини», «Без кордонів: мережа природних маршрутів в Східних Карпатах».– проведено щорічний обласний конкурс проектів з розвитку туризму. Переможцями стали проекти ГО «Народна довіра»: «Облаштування Хресної дороги духовно-паломницького центру Матері Божої в с.Погоня для осіб з фізичними обмеженими можливостями, дітей та людей похилого віку»; ГО «Фонд підтримки підприємництва Надвірнянщини»: «Панорамна вежа на мальованій горі»; РГО «Спадщина Гуцульщини»: «Збереження та облаштування астрономічно-календарного святилища з центром на г. Лисина Космацька»; БО «Піклувальна рада Петрівської ЗОШ І-ІІІ ст. «Сила громади» (Тлумацький район): проект «Туристичний потенціал Дністровського каньйону – майбутнє розвитку нашого села!»; ГО «Відродження Кутищенського краю» (Тлумацький район): «Комфорт для туристів – розвиток для села!».