ТОП-8 порад українцям щодо революційної кризи: Як заощаджувати, куди вкладати гроші?

 

 

Еспресо.TV вирішило запитати у доктора економічних наук Володимира Ланового як простим людям поводитися в нинішніх складних економічних умовах.

 

1. Що людям робити з грошовою "заначкою"? Берегти вдома, покласти в банківський сейф, чи витратити на щось вагоме (авто, побутова техніка, подорожі), бо все-одно пропадуть гроші?

Гроші краще тримати при собі, не витрачати. Готуватися до наступних видатків, які можливо не будуть профінансовані зарплатами чи іншими доходами. Банками не довіряти.

 

2. Що робити з доларами? Купувати, продавати, міняти на гривню-євро або не рухати і тримати при собі?

Долари не продавати, краще тримати в заощадженнях.

 

3. Банківський депозит: саме час відкривати, чи навпаки - забирати? Що робити з уже існуючими (міняти валюту вкладу)?

Щодо депозитів, краще гроші з банків забрати. Будь-яку форму грошового внеску, в національній валюті чи іноземній, я радив би забрати.

 

4. Чи варто зараз купувати або вкладати гроші в нерухомість?

Ситуація з нерухомістю невизначена. Ті люди, які мають великі гроші, вони не знають, тут вони будуть перебувати чи за кордоном. Де їх буде бізнес, де сім'ям жити. Поки що політична невизначеність не дає одностайних відповідей. А ті люди, які не мають грошей особливих, вони не зможуть нічого купити, тому що кредити банки особливо не дають. (Фіртка - оскільки ціни на нерухомість часто номіновані в доларах, то з досвіду - падіння національної валюти приводить і до падіння цін нерухомості у валюті. "Гривнева" ціна тримається. Тобто - зараз вигідно продавати нерухомість, якщо ви очікуєте падіння гривні. А якщо маєте валюту - тримайте, ціни у валюті падатимуть...)

 

5. Чи варто зараз купувати чи продавати золото?

В Україні золото коштує дорожче ніж на світовому ринку. Працює золота мафія, яка завищує ціни, тому тут не варто купувати, купуйте краще за кордоном. Збереження грошей в золоті в Україні обернеться скоріш великими втратами. (Фіртка - а от в цьому пункті не можемо погодитися з Володимиром Лановим. Оцінка його щодо золота коректна лише якщо мова йде про ювелірні вироби чи колекційні та ювілейні монети з золота і срібла. Щодо дорогоцінних металів в злитках, а тим більше інвестиційних монет Нацбанку України - то в цьому випадку золото жорстко прив'язане до щоденної світової ціни на метали. "Не варто слідкувати за щоденним коливанням ціни на золото. Його не треба продавати. Його треба просто МАТИ. Як найнадійніший страховий внесок на випадок світового краху паперових незабезпечених валют", - сказав один гуру інвестицій... Щоправда, вкладення в золото раціональне лише на кілька років щонайменше. До року-двох, напевно, краще валюта).

 

6. Варто чи не варто брати зараз кредит?

На кредити дуже високі відсоткові ставки. Зобов'язання настільки великі, що краще не брати зараз кредит. Про них не говорять, але є інші різні приховані умови.

 

 7. Чи треба людям запасатися базовими продуктами: сіль, олія, цукор, борошно?

Гостроти кривавого протистояння, військового протистояння вдалось уникнути і я сподіваюсь, що торгівля буде продовжуватися, а не звужуватися. Є надія, що ми пройдемо цю фазу можливих товарних дефіцитів. Поки що я б не рекомендував закуповувати масово харчі. (Фіртка - а чого б і не запастися по можливості хоча б піврічним запасом круп, жирів, консервів, горілки, зрештою...? гуцули ж не дурні люди...)))

 

8. Чи є сенс при такій економічний ситуації людям реєструвати ФОПи (фізична особа підприємець) і займатися чимось на кшталт "купи-продай" і таким чином заробляти гроші?

За такої влади, за такої податкової, міліції просто не можна нічим займатися, бо усе заберуть. З такою політичною владою і ситуацією чимось займатися в країні важко.  


03.02.2014 1701 7
Коментарі (7)

Вася 2014.02.03, 15:23
Хороша порада - все забирати все руйнувати - посіяти паніку і до кінця розвалити державу. Молодець Володька. Ті що мають гроші трохи втратять але виживуть, а от біднота стане ще біднішою як завалиться фінансово-банківська система держави.
Дримбограй 2014.02.03, 15:38
Та чо, бідні прийдуть до багатих "просити" матеріальної допомоги.... Скучно точно не буде!)
вася 2014.02.03, 15:39
ууу... Європа все ближче і ближче.Даєш долар по 15 грн. вже сьогодні, на майдан, мерщій всі на майдан.
Жора 2014.02.03, 16:03
Та ні не прийдуть бо багаті втечуть за кордон, а біднота буде тут далі гризтися.
Іван 2014.02.03, 17:49
Аті хто живе на одну зарплату-нехай пропють і все по барабану,і гайда на майдан там на халяву годують виживем захід нам поможе.А що прийдеться робити,це все таки краще чим милостиню просити.
Оптиміст 2014.02.04, 19:46
В умовах що нас йдуть варто відмітити наступні пункти: 1. Вода (+ каністри із харчової пластмаси) 2. Паливо і джерела енергії (дизель, бензин, спирт, вугілля, дрова, полімери, батареї живлення) 3. Їжа (сіль, консерви, цукор, сухофрукти, борошно, жир, джеми, шоколад) 4. Ліки 5. Засоби захисту 6. Одяг і спецзасоби, снасті, кріплення та шнури, інструменти,засоби гігієни, засоби звязку і виживання 7. Спорядження для подорожей (рюкзаки, каримати, спальні мішки, намети, компас, карти) 8. Зброя і набоя до неї, захист від зброї 9. Польове кухонне приладдя і посуд 10. Альтернативна валюта на час заворухи(спирт, їжа, зброя та набої, вода, їжа, одяг, валюта кількох видів, ліки, цигарки, чай, сіль, цукор, сірники, пальне)
Олег 2014.04.22, 00:45
Як на мене, то поради вкрай не розумні. Абсолютно очевидно, що написані вони людиною, яка слабо розбирається в фінансах і яку я б для себе навряд чи взяв би інвестиційним радником.
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

843
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1113 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3438 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33749
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2681
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3830

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

241

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

652

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1565

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

959
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

510
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

410
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

789
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12093
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1392
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1164
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1259
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

428
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

124
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

201
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

267
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1158