ТОП-8 порад українцям щодо революційної кризи: Як заощаджувати, куди вкладати гроші?

 

 

Еспресо.TV вирішило запитати у доктора економічних наук Володимира Ланового як простим людям поводитися в нинішніх складних економічних умовах.

 

1. Що людям робити з грошовою "заначкою"? Берегти вдома, покласти в банківський сейф, чи витратити на щось вагоме (авто, побутова техніка, подорожі), бо все-одно пропадуть гроші?

Гроші краще тримати при собі, не витрачати. Готуватися до наступних видатків, які можливо не будуть профінансовані зарплатами чи іншими доходами. Банками не довіряти.

 

2. Що робити з доларами? Купувати, продавати, міняти на гривню-євро або не рухати і тримати при собі?

Долари не продавати, краще тримати в заощадженнях.

 

3. Банківський депозит: саме час відкривати, чи навпаки - забирати? Що робити з уже існуючими (міняти валюту вкладу)?

Щодо депозитів, краще гроші з банків забрати. Будь-яку форму грошового внеску, в національній валюті чи іноземній, я радив би забрати.

 

4. Чи варто зараз купувати або вкладати гроші в нерухомість?

Ситуація з нерухомістю невизначена. Ті люди, які мають великі гроші, вони не знають, тут вони будуть перебувати чи за кордоном. Де їх буде бізнес, де сім'ям жити. Поки що політична невизначеність не дає одностайних відповідей. А ті люди, які не мають грошей особливих, вони не зможуть нічого купити, тому що кредити банки особливо не дають. (Фіртка - оскільки ціни на нерухомість часто номіновані в доларах, то з досвіду - падіння національної валюти приводить і до падіння цін нерухомості у валюті. "Гривнева" ціна тримається. Тобто - зараз вигідно продавати нерухомість, якщо ви очікуєте падіння гривні. А якщо маєте валюту - тримайте, ціни у валюті падатимуть...)

 

5. Чи варто зараз купувати чи продавати золото?

В Україні золото коштує дорожче ніж на світовому ринку. Працює золота мафія, яка завищує ціни, тому тут не варто купувати, купуйте краще за кордоном. Збереження грошей в золоті в Україні обернеться скоріш великими втратами. (Фіртка - а от в цьому пункті не можемо погодитися з Володимиром Лановим. Оцінка його щодо золота коректна лише якщо мова йде про ювелірні вироби чи колекційні та ювілейні монети з золота і срібла. Щодо дорогоцінних металів в злитках, а тим більше інвестиційних монет Нацбанку України - то в цьому випадку золото жорстко прив'язане до щоденної світової ціни на метали. "Не варто слідкувати за щоденним коливанням ціни на золото. Його не треба продавати. Його треба просто МАТИ. Як найнадійніший страховий внесок на випадок світового краху паперових незабезпечених валют", - сказав один гуру інвестицій... Щоправда, вкладення в золото раціональне лише на кілька років щонайменше. До року-двох, напевно, краще валюта).

 

6. Варто чи не варто брати зараз кредит?

На кредити дуже високі відсоткові ставки. Зобов'язання настільки великі, що краще не брати зараз кредит. Про них не говорять, але є інші різні приховані умови.

 

 7. Чи треба людям запасатися базовими продуктами: сіль, олія, цукор, борошно?

Гостроти кривавого протистояння, військового протистояння вдалось уникнути і я сподіваюсь, що торгівля буде продовжуватися, а не звужуватися. Є надія, що ми пройдемо цю фазу можливих товарних дефіцитів. Поки що я б не рекомендував закуповувати масово харчі. (Фіртка - а чого б і не запастися по можливості хоча б піврічним запасом круп, жирів, консервів, горілки, зрештою...? гуцули ж не дурні люди...)))

 

8. Чи є сенс при такій економічний ситуації людям реєструвати ФОПи (фізична особа підприємець) і займатися чимось на кшталт "купи-продай" і таким чином заробляти гроші?

За такої влади, за такої податкової, міліції просто не можна нічим займатися, бо усе заберуть. З такою політичною владою і ситуацією чимось займатися в країні важко.  


03.02.2014 1765 7
Коментарі (7)

Вася 2014.02.03, 15:23
Хороша порада - все забирати все руйнувати - посіяти паніку і до кінця розвалити державу. Молодець Володька. Ті що мають гроші трохи втратять але виживуть, а от біднота стане ще біднішою як завалиться фінансово-банківська система держави.
Дримбограй 2014.02.03, 15:38
Та чо, бідні прийдуть до багатих "просити" матеріальної допомоги.... Скучно точно не буде!)
вася 2014.02.03, 15:39
ууу... Європа все ближче і ближче.Даєш долар по 15 грн. вже сьогодні, на майдан, мерщій всі на майдан.
Жора 2014.02.03, 16:03
Та ні не прийдуть бо багаті втечуть за кордон, а біднота буде тут далі гризтися.
Іван 2014.02.03, 17:49
Аті хто живе на одну зарплату-нехай пропють і все по барабану,і гайда на майдан там на халяву годують виживем захід нам поможе.А що прийдеться робити,це все таки краще чим милостиню просити.
Оптиміст 2014.02.04, 19:46
В умовах що нас йдуть варто відмітити наступні пункти: 1. Вода (+ каністри із харчової пластмаси) 2. Паливо і джерела енергії (дизель, бензин, спирт, вугілля, дрова, полімери, батареї живлення) 3. Їжа (сіль, консерви, цукор, сухофрукти, борошно, жир, джеми, шоколад) 4. Ліки 5. Засоби захисту 6. Одяг і спецзасоби, снасті, кріплення та шнури, інструменти,засоби гігієни, засоби звязку і виживання 7. Спорядження для подорожей (рюкзаки, каримати, спальні мішки, намети, компас, карти) 8. Зброя і набоя до неї, захист від зброї 9. Польове кухонне приладдя і посуд 10. Альтернативна валюта на час заворухи(спирт, їжа, зброя та набої, вода, їжа, одяг, валюта кількох видів, ліки, цигарки, чай, сіль, цукор, сірники, пальне)
Олег 2014.04.22, 00:45
Як на мене, то поради вкрай не розумні. Абсолютно очевидно, що написані вони людиною, яка слабо розбирається в фінансах і яку я б для себе навряд чи взяв би інвестиційним радником.
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

872
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1568 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2336
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2173 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7513
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15227 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

276

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1008

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1074

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1862
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

258
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

635
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

879
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3110
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

893
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1931
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

978
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35125 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

230
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

459
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

601
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

927