ТОП-8 порад українцям щодо революційної кризи: Як заощаджувати, куди вкладати гроші?

 

 

Еспресо.TV вирішило запитати у доктора економічних наук Володимира Ланового як простим людям поводитися в нинішніх складних економічних умовах.

 

1. Що людям робити з грошовою "заначкою"? Берегти вдома, покласти в банківський сейф, чи витратити на щось вагоме (авто, побутова техніка, подорожі), бо все-одно пропадуть гроші?

Гроші краще тримати при собі, не витрачати. Готуватися до наступних видатків, які можливо не будуть профінансовані зарплатами чи іншими доходами. Банками не довіряти.

 

2. Що робити з доларами? Купувати, продавати, міняти на гривню-євро або не рухати і тримати при собі?

Долари не продавати, краще тримати в заощадженнях.

 

3. Банківський депозит: саме час відкривати, чи навпаки - забирати? Що робити з уже існуючими (міняти валюту вкладу)?

Щодо депозитів, краще гроші з банків забрати. Будь-яку форму грошового внеску, в національній валюті чи іноземній, я радив би забрати.

 

4. Чи варто зараз купувати або вкладати гроші в нерухомість?

Ситуація з нерухомістю невизначена. Ті люди, які мають великі гроші, вони не знають, тут вони будуть перебувати чи за кордоном. Де їх буде бізнес, де сім'ям жити. Поки що політична невизначеність не дає одностайних відповідей. А ті люди, які не мають грошей особливих, вони не зможуть нічого купити, тому що кредити банки особливо не дають. (Фіртка - оскільки ціни на нерухомість часто номіновані в доларах, то з досвіду - падіння національної валюти приводить і до падіння цін нерухомості у валюті. "Гривнева" ціна тримається. Тобто - зараз вигідно продавати нерухомість, якщо ви очікуєте падіння гривні. А якщо маєте валюту - тримайте, ціни у валюті падатимуть...)

 

5. Чи варто зараз купувати чи продавати золото?

В Україні золото коштує дорожче ніж на світовому ринку. Працює золота мафія, яка завищує ціни, тому тут не варто купувати, купуйте краще за кордоном. Збереження грошей в золоті в Україні обернеться скоріш великими втратами. (Фіртка - а от в цьому пункті не можемо погодитися з Володимиром Лановим. Оцінка його щодо золота коректна лише якщо мова йде про ювелірні вироби чи колекційні та ювілейні монети з золота і срібла. Щодо дорогоцінних металів в злитках, а тим більше інвестиційних монет Нацбанку України - то в цьому випадку золото жорстко прив'язане до щоденної світової ціни на метали. "Не варто слідкувати за щоденним коливанням ціни на золото. Його не треба продавати. Його треба просто МАТИ. Як найнадійніший страховий внесок на випадок світового краху паперових незабезпечених валют", - сказав один гуру інвестицій... Щоправда, вкладення в золото раціональне лише на кілька років щонайменше. До року-двох, напевно, краще валюта).

 

6. Варто чи не варто брати зараз кредит?

На кредити дуже високі відсоткові ставки. Зобов'язання настільки великі, що краще не брати зараз кредит. Про них не говорять, але є інші різні приховані умови.

 

 7. Чи треба людям запасатися базовими продуктами: сіль, олія, цукор, борошно?

Гостроти кривавого протистояння, військового протистояння вдалось уникнути і я сподіваюсь, що торгівля буде продовжуватися, а не звужуватися. Є надія, що ми пройдемо цю фазу можливих товарних дефіцитів. Поки що я б не рекомендував закуповувати масово харчі. (Фіртка - а чого б і не запастися по можливості хоча б піврічним запасом круп, жирів, консервів, горілки, зрештою...? гуцули ж не дурні люди...)))

 

8. Чи є сенс при такій економічний ситуації людям реєструвати ФОПи (фізична особа підприємець) і займатися чимось на кшталт "купи-продай" і таким чином заробляти гроші?

За такої влади, за такої податкової, міліції просто не можна нічим займатися, бо усе заберуть. З такою політичною владою і ситуацією чимось займатися в країні важко.  


03.02.2014 1816 7
Коментарі (7)

Вася 2014.02.03, 15:23
Хороша порада - все забирати все руйнувати - посіяти паніку і до кінця розвалити державу. Молодець Володька. Ті що мають гроші трохи втратять але виживуть, а от біднота стане ще біднішою як завалиться фінансово-банківська система держави.
Дримбограй 2014.02.03, 15:38
Та чо, бідні прийдуть до багатих "просити" матеріальної допомоги.... Скучно точно не буде!)
вася 2014.02.03, 15:39
ууу... Європа все ближче і ближче.Даєш долар по 15 грн. вже сьогодні, на майдан, мерщій всі на майдан.
Жора 2014.02.03, 16:03
Та ні не прийдуть бо багаті втечуть за кордон, а біднота буде тут далі гризтися.
Іван 2014.02.03, 17:49
Аті хто живе на одну зарплату-нехай пропють і все по барабану,і гайда на майдан там на халяву годують виживем захід нам поможе.А що прийдеться робити,це все таки краще чим милостиню просити.
Оптиміст 2014.02.04, 19:46
В умовах що нас йдуть варто відмітити наступні пункти: 1. Вода (+ каністри із харчової пластмаси) 2. Паливо і джерела енергії (дизель, бензин, спирт, вугілля, дрова, полімери, батареї живлення) 3. Їжа (сіль, консерви, цукор, сухофрукти, борошно, жир, джеми, шоколад) 4. Ліки 5. Засоби захисту 6. Одяг і спецзасоби, снасті, кріплення та шнури, інструменти,засоби гігієни, засоби звязку і виживання 7. Спорядження для подорожей (рюкзаки, каримати, спальні мішки, намети, компас, карти) 8. Зброя і набоя до неї, захист від зброї 9. Польове кухонне приладдя і посуд 10. Альтернативна валюта на час заворухи(спирт, їжа, зброя та набої, вода, їжа, одяг, валюта кількох видів, ліки, цигарки, чай, сіль, цукор, сірники, пальне)
Олег 2014.04.22, 00:45
Як на мене, то поради вкрай не розумні. Абсолютно очевидно, що написані вони людиною, яка слабо розбирається в фінансах і яку я б для себе навряд чи взяв би інвестиційним радником.
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17538
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1582
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1123
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2166
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3708
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1412

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1824

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

593

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1216

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1371
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

717
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24319
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

572
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

537
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

680
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1576
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

736
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7782
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

701
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1826 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

671
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

579