Топ-5 бізнесу в Івано-Франківську, що заробляє на спеці

 

/data/blog/38238/328f201a6db990464656d112d90f7c93.jpg
Літо-2013 у розпалі. Але для когось – це пора відпочинку, а для когось, навпаки – час насичених робочих буднів та прибуткових жнив.
Сонце, за прогнозами синоптиків, цього літа жаритиме ще завзятіше, ніж торік. Тож, українці без сумніву шукатимуть порятунку від настирливого тепла в усьому, що дозволяє їм легше переносити спеку. А хто на цьому зароблятиме – довідувався «ЗК».

«Традиційно влітку спостерігається підвищення обсягу продажу безалкогольних напоїв (за винятком соків), пива і супутніх йому груп, морозива, м'яса для шашлику, а також цукру і соняшникової олії через сезон консервації, – розповідає керівник управління корпоративних комунікацій «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» Анна Курбатова. – Добре продаються специфічно літні товари – репеленти, товари для пікніків, сонцезахисні засоби».


Однак, за словами комерсантів, серед цього переліку є явно виражені лідери, продажі яких, порівняно з нелітніми місяцями, зростають у рази. Першу «трійку» в цьому рейтингу складають продовольчі товари: всіма улюблене морозиво, безалкогольні напої (мінеральна вода та квас), а також пиво.



Морозиво
Яке воно – літо без морозива, українцям уявити важко. За статистикою, кожен з наших співвітчизників влітку з’їдає майже кілограм-півтора «солодкої прохолоди». Продавці студених ласощів на спекотні дні чекають з нетерпінням, бо знають – це для них пора найбільших заробітків. Саме «морозивний» бізнес є найвигіднішим серед сезонних видів комерції.
«Загалом морозиво купують літом частіше, як мінімум у 20 разів, – розповідає керуючий магазином «Арсен» Андрій Глинянчук. – Найбільшим попитом користується звичайне порційне морозиво. Сімейні упаковки краще розкуповують зимою, хоча й у спеку попит на них теж зростає».
А якщо літо видається дуже спекотним, продажі холодної лакомини, порівняно з іншими порами року, можуть зрости навіть у сто разів, запевняють місцеві дистриб’ютори.
Внаслідок підвищеного ажіотажу ціни на морозиво улітку підвищуються в середньому на 10-15%.

Безалкогольні напої: солодкі газовані й мінеральні води, квас
Непогано заробляють на гарячих деньках також виробники та розповсюдники безалкогольних напоїв. Попит на їхню продукцію зростає приблизно у 2,5 раза. Щоправда, стосується це не усіх груп товарів.
«В останні роки люди все частіше купують звичайні мінеральні води. Реалізація солодких вод з року в рік зменшується», – каже Андрій Глинянчук.  
Щодо квасу, то його продаж, як зазначають бізнесмени, в теплу пору року, порівняно із зимовими місяцями, вищий в шість і більше разів. Однак попитом користується в основному розливний напій. Квас у пляшках за рівнем реалізації на полицях супермаркетів відчутно програє «мінералці».
Але і тут є свої тонкощі. За словами підприємців, продаж бочкового квасу залежить безпосередньо від погоди. Чим більше спекотних днів, тим більший оборот торгівлі. У період сильної спеки, одна «точка» протягом дня може реалізувати до 300 літрів квасу, тобто понад тисячу порцій. У звичайний літній день цей показник зазвичай не перевищує 100 літрів.   
Ціни на цю групу товарів у спеку збільшуються на 15–20%.

Пиво
Обсяги споживання пива теж зростають. І хоча цей слабоалкогольний напій, як запевняють представники торгових мереж, попитом користується цілий рік, висока позначка термометра все ж спонукає українців купувати його частіше.
«Чим більше холодильників, тим краще йде реалізація, – пояснює керуючий магазином «Арсен» Андрій Глинянчук. – У середньому продажі пляшкового пива зростають десь у півтора-два рази».
У закладах громадського харчування (без врахування літніх торгових майданчиків) хмільним напоєм влітку бадьоряться у 2-3 рази частіше, ніж у прохолодніші пори року.  
За даними пивних дистриб’юторів міста, найбільше франківці полюбляють втамовувати спрагу світлим пивом – 60% городян. 30% наших земляків надають перевагу пиву класу «преміум» та лише 10% – темним сортам.
Також улітку охочіше розкуповують світле пиво, тоді як взимку більший оборот у міцніших видів напою.
Щодо вартості, то сезонного збільшення, переконують дистриб’ютори, немає. Здорожчання «слабоалкоголки» відбувається за рахунок інших факторів: підвищення цін на сировину, транспортних витрат, – запевняють комерсанти.

Кондиціонери
Зростають також продажі кондиціонерів. Попит на «кліматизери», як переконують збувачі, теж залежить від стовпчика термометра. Консультанти магазинів побутової техніки пригадують літо 2010-го, коли через аномальну спеку споживачі майже вимели кондиціонери із прилавків, що спричинило дефіцит товару.
«Купити кондиціонер людину змушує погода. Отже, чим спекотніше на вулиці, тим більший рівень продажів, – пояснює старший спеціаліст по клімат-техніці мережі «Фокстрот» Олена Светлична. – При підвищенні нічної температури до позначки +20 градусів і вище продажі збільшуються у три-чотири рази».
Але в той час, коли осінні та зимові покупки кондиціонерів – це, як правило, середній і вище середнього цінові сегменти (5-10 тисяч гривень), то влітку вибір людей, зазвичай, падає на дешевший кліматичний пристрій – вартістю до 2 тисяч гривень. Таку тенденцію фахівці пояснюють тим, що влітку покупка кондиціонера є частіше вимушеною, аніж запланованою. Тоді як в прохолодніші пори року – це зважена купівля, пов’язана з плановим ремонтом або із вдосконаленням умов проживання. А на таке українці не скупляться.

Літні торгові майданчики
«Літники» у гарячу пору заробляють «на ура». За інформацією міського управління торгівлі, сьогодні в Івано-Франківську легально функціонують 94 літні майданчики. Від них бюджет міста лише за видачу підприємцям відповідних дозволів отримає понад 600 тисяч гривень. В минулому році тільки за розміщення майданчиків комерсанти вкупі сплатили більше мільйона гривень. А не скупляться підприємці на свої «літники» тому, що доходи від цього сезонного бізнесу – одні з найбільших.   
«Заклад, який має літній майданчик, за рахунок цього майданчика може давати в сукупності виручку більшу, ніж без нього взимку чи навесні, – розповідає операційний директор мережі «23 ресторани» Олександр Токмиленко. –  Особливо це стосується центру міста. Там приріст може складати 30-40%. А якщо сам заклад маленький, але у нього великий майданчик, то він літом може давати в два рази більшу виручку».
Як зазначає ресторатор, лідерами продажів у літніх кнайпах традиційно є пиво та квас, тобто холодні напої.   
«Виграє нині той, хто має більший асортимент, – продовжує Олександр Токмиленко. –  Для ресторанного бізнесу дуже важливим є розміщення, але сьогодні літні майданчики більше розділяються на ті, які продають напої та морозиво, і ті, що продають шашлик. І ті, й інші літом мають своїх відвідувачів».
А от заклади, які влітку не обживаються літною палаткою, за словами Олександра Токмиленка, залежно від розміщення зменшують свої прибутки на 20-40%.


19.07.2013 1215 1
Коментарі (1)

Я 2013.07.19, 16:28
Розумні покупці купують кондиціонери не в магазинах, а у спеціалізованих інженерно-монтажних фірм. Тому що продавці не тямляться в цьому складному обладнанні та зовсім не знають як правильно встановити кондиціонер. А найняту магазином для монтажів на сезон "бригаду" не знайдете на наступні роки для обслуговування чи ремонту цієї складної техніки. Та й надіятись на їх якісний монтаж не варто. Їх інтерес - максимально здешевити монтаж, щоб собі залишилось більше, та й досвіду і обладнання зазвичай бракує.
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

10685 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1780
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1673
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2691
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4524
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3176

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

255

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

990

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1396

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1284
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1655
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1449
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1178
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

542
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

618
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1820
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1943 8
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20313
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

294
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

646 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

685
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1025