ТОП-35 продовольчих ринків світу, які варто відвідати (фото)

 

Добіркка найбільших та найоригінальніших ринків світу, які можуть зацікавити туристів.

 

Журналісти BuzzFeed віднайшли найцікавіші ринки світу, які обіграють мільйони інших асортиментом товарів, атмосферою та архітектурою.

 

Північна Америка

1. Ринок Сент-Лоуренс (Торонто, Канада)

 

Чому його варто відвідати: історично ринок Сент-Лоуренс у Торонто об'єднує 120 виробників з усього міста. За рейтингом National Geographic, цей ринок навіть був визнаний кращим Продовольчим ринком світу. Тут можна купити кленовий сироп, спробувати сандвіч з канадським беконом.

 

 

2. Зелений ринок на Юніон-Сквер (Нью-Йорк, США)

Чому він вартий уваги: цей відкритий ринок в Юніон-Сквер на Манхеттені надає жителям міста свіжих місцевих продуктів, м'яса, і сирів з ферми по понеділках, середах, п'ятницях і суботах. Площа також притягує політичних активістів і вуличних артистів, а на вихідних тут завжди щось відбувається.

 

 

3. Східний ринок (Вашингтон, округ Колумбія, США)

 

Чому ви маєте туди піти: Східний ринок є жвавим центром діяльності на Капітолійському пагорбі. На вихідних він перетворюється на «блошиний ринок», відкритий для фермерів. Якщо ви зайдете на Східний ринку, спробуйте всередині чорничні гречані млинці, але будьте готові постояти в черзі!

 

4. Північний ринок (Колумбус, Огайо, США)

 

Чому його варто відвідати: Північний ринок розташований в центрі міста Колумбус, він об’єднує деякі з кращих місць для обідів у місті, ремісничих виробів. Тут спробуйте морозиво «У Джені» зі смаком темного шоколаду і коричневого вершкового масла та крихкого мигдалю. Після нього ви ніколи не погодитесь на щось інше.

 

5. Ринок у Вест-Сайді (Клівленд, Огайо, США)

 

Чому туди треба завітати: найстаріший ринок Клівленда продає різні продукти, що відображують культурне розмаїття міста, що знаходиться в красивому цегельному залі. Тут ви знайдете багато м'ясних прилавків, де торгують одними з кращих на Середньому Заході ковбасами та смаженими сардельками.

 

 

6. Ринок «Пайк Плейс» (Сіетл, Вашингтон, США)

 

 

Чому його варто відвідати: тут можна побачити видовище, як виробники риби один з одним кидаються лососем через стільниці всередині Ринку Пайк Плейс. Серед інших визначних цікавинок ринку – найперша кав’ярня «Старбакс» і барвиста стіна, обліплена тисячами жувальних гумок, які залишають відвідувачі.

 

 

7. Ринкова площа «Феррі Білдінг» (Сан-Франциско, Каліфорнія, США)

 

 

Чому варто відвідати: розташований на узбережжі затоки Сан-Франциско, «Феррі Білдінг» забезпечує відмінну їжу і відмінний краєвид протягом тижня, а також ринок відкритий для фермерів по вівторках, четвергах і суботах. Доїхати до ринку можна історичним трамваєм.

 

 

8. Меркадо де ла Мерсед (Мехіко, Мексика)

 

 

Чому туди треба завітати: Меркадо де ла Мерсед є найбільшим вражаючим ринком в Мехіко, враховуючи, що тут існує понад трьохсот постійних ринків у місті. Шукайте продавців, що продають кактуси, авокадо, і красиві свіжі фрукти, але слід уникати цей ринок вночі, коли тут стає менш безпечно.

 

 

Південна Америка

9. Ринок де Палокемао (Богота, Колумбія)

 

Чому сюди варто прийти: багато м'яса, фруктів і овочів можна знайти в цьому унікальному ринку Південної Америки. Обов’язково не пропустіть квітковий ринок з барвистим масивом троянд, експорт яких є найбільш цінним у Колумбії.

 

 

10. Центральний ринок (Сантьяго, Чилі)

 

Чому він вартий уваги: вражаюча будівля Центрального ринку з кованого заліза в столиці Чилі є домом для постачальників риби до ресторанів, де кухарі достеменно знаються на морепродуктах.

 

 

11. Муніципальний ринок (Сан-Паулу, Бразилія)

 

Чому його варто відвідати: Світло ллється в Муніципальний ринок через барвисті вітражі, що робить цей ринок немов святилищем для гурманів. Смажена Мортаделла та сандвічі з сиром улюблені серед мешканців Сан-Паулу.

 

 

Європа

12. Ринок Святого Мігеля (Мадрид, Іспанія)

 

Чим він цікавий: іспанські сири, м'ясо, оливки, хліб, вино. Розташований поруч з Пласа-Майор – головною площею Мадрида, цей ринок має все необхідне. Народ Мадриду лягає спати пізно, тому цей ринок відкритий щодня до опівночі чи навіть пізніше, що робить його відмінним місцем для відвідування вночі.

 

 

13. Бокерія (Барселона, Іспанія)

Чому він вартий уваги: від фруктового морозива і соків до фруктів і овочів - цей ринок такий же барвистий, як і саме місто. Бокерія була заснована 1217 року, і як один з найпопулярніших продовольчих ринків в сучасній Європі, цей ринок чітко витримав випробування часом. Сюди варто приходити наприкінці дня, як сідає сонце, щоб знайти найдешевші ціни.

 

 

14. Кур Салєя (Ніцца, Франція)

Чому він вартий уваги: Тільки уявіть: ви їсте Макарон (французьке солодке печиво з яєчного білку з мигдалем та кремом) з ароматом лаванди на цьому ринку на півдні Франції. Кур Салєя розташований у кількох кроках від берега, тому це ідеальне місце, аби перекусити перед тим, як вирушити на пляж.

 

 

15. Марш Д’Алігр (Париж, Франція)

 

Чому його варто відвідати: на цьому ринку є все для гарного пікніка перед Ейфелевою вежею або в будь-якому з найкрасивіших парків Парижа. Розташований на схід від Бастилії, він не у самому центрі міста, але це Париж. 

 

16. Ринок Боро (Лондон, Великобританія)

 

Чому його треба відвідати: Витягнутий поряд зі станцією метро Лондонський міст, ринок переповнений натовпом гурманів, готових отримати в свої руки одні з найкращих інгредієнтів у світі. Поїздки на ринок Боро є майже паломництвом для будь-якого любителя харчування. Переконайтеся у цьому, відчувши запах трюфеля, скуштувавши пасту ручної роботи і спробувавши чоризо.

 

17. Критий ринок «Ostermalms Saluhall» (Стокгольм, Швеція)

 

Чому ринок вартий уваги: шведський стіл зі свіжих інгредієнтів та красиво підготовлені зали для куштування в центрі Стокгольма. Ринок надзвичайно красивий і стильний, як і все в Швеції.

 

18. Торвехарелн (Копенгаген, Данія)

 

Чому варто відвідати: у цьому ринку багато хлібобулочних виробів, тут можна замовити чашку кави, аби йти в ногу зі скандинавами, які п'ють більше кави в середньому, ніж будь-хто в світі.

 

 

19. Торгівельна площа Каупатторі (Гельсінкі, Фінляндія)

Чому треба його відвідати: Ринкова площа є ринком зовнішньої реклами на порту Гельсінкі. Шукайте яскраві помаранчеві та жовті намети, у яких постачальники продають свої фрукти і овочі, або спустіться до води і покупайте у постачальників риби, які продають її прямо з їхніх човнів.

20. Центральний критий ринок (Будапешт, Угорщина)

Чому сюди слід завітати: цей масивний продовольчий ринок має два поверхи. Внизу ви можете знайти угорську паприку, сири, у той час як нагорі міститься багато кіосків з обідами і сувенірами. Скуштуйте шматок торту Добос з пекарні. Цей традиційний угорський бісквіт з семи шарів наповнений шоколадом та политий карамеллю. Сім прошарків, нуль недоліків.

21. Центарльний ринок Сан-Лоренцо (Флоренція, Італія)

Чому його треба відвідати: тому що, коли ви у Флоренції, ваша місія – споживати всю піцу, пасту, морозиво і вино, яку тільки можливо.

22. Центральний ринок «Varvakios Agora» (Афіни, Греція)

Чому сюди слід завітати: атмосфера неймовірно жива, продавці перегукуються по всьому залу. Ринок посідає центральне місце у грецькому житті з давніх часів і залишається таким по сьогодні. Тут безліч свіжого м'яса, морепродуктів і оливок.

23. Ринок спецій (Стамбул, Туреччина)

Другий за величиною ринок Стамбула присвячений спеціям, тому що люди з Туреччини люблять готувати запашну їжу з пряностями. Кургани барвистих спецій по всьому базару створюють дисплеї, які виглядають красиво, пахнуть дивно і просяться бути розміщеними в Instagram.

Африка

24. Хан-ель-Халілі (Каїр, Єгипет)

Чому він вартий уваги: Цей ринок є однією з найбільших туристичних пам'яток в центрі Каїра. Тут повно продавців, що торгують сувенірами, спеціями, прикрасами із золота, вуличними продуктами. Завітайте до однієї з найстаріших кав'ярень в Каїрі «Fishawi» і спробуйте м'ятний чай.

25. Джамаа Ель-Фна (Марракеш, Марокко)

Чому сюди треба завітати: Ця громадська площа в Марракеші приваблює тисячі людей щодня. Вуличні виконавці забезпечують розвагами, у той час як постачальники надають їжу в цьому барвистому місці зустрічі.

26. Ринок Макола (Аккра, Гана)

Цей ринок є центром торгівлі Гани. На додаток до продуктів, таких як фрукти, овочі та гігантські равлики, ви можете знайти продавців, що продають ювелірні вироби та текстиль у гарячому стилі Західної Африки.

27. Добросусідський ринок (Кейптаун та Йоханнесбург, Південна Африка)

Відкритий по суботах, ринок заохочує місцевих жителів і туристів до проведення вихідних разом, насолоджуючись смачною їжею і південноафриканськими винами. Візьміть поїсти і випити та проведіть день, слухаючи живу музику і переглядаючи вантажні лавки одягу.

Азія

28. Ринок «Сук спецій» (Дубай, ОАЕ)

Чому його треба відвідати: у той час, як Дубай славиться своєю найбільшою сучасною архітектурою та розкішшю, ринок пряностей в районі Дейра показує місто як чарівний старий світ. З ринку ви можете прокотитися вниз на традиційному дерев'яному човні. Це, мабуть, найдешевша річ, яку місто може запропонувати.

29. Чандні Чоук (Делі, Індія)

Пройдіться переповненими вулицями Делі, аби відчути жвавість цього ринкового району, перевантаженого постачальниками, туристами та коровами. Вони вважаються священними в індуїстській культурі, тому до них ставляться з повагою.

30. Ринок Ор Тор Кор (Бангкок, Таїланд)

Від манго, лічі та фруктів дракона до тайської локшини і каррі - продавці на цьому ринку запропонують вам найкращі страви з тайської кухні. 

31. Нічний ринок «Donghuamen» (Пекін, Китай)

Цей ринок не для людей зі слабкими нервами. Відкрити тільки ввечері, він пропонує різні закуски, зокрема з жуків, морських зірок, морських коників і скорпіонів. 

32. Рибний ринок Цукідзі (Токіо, Японія)

Відомий рибний ринок Токіо є аукціоном, в якому покупці змагаються за гігантських цілих тунців. Ви можете переконатися в цьому самі, але підготуйтеся, що займати чергу доведеться рано. Щодня вхід дозволений лише 120 відвідувачам, і безумство починається близько 5:00 ранку.

33. Рибний ринок Нор’янжин (Сеул, Південна Корея)

Рибний ринок є одним з головних визначних пам'яток Сеула, і як і саме місто, ринок ніколи не спить. Можна купити рибу на ринку, а потім принести її в ресторан на другому поверсі, щоб вам її приготували.

Австралія

34. Ринок королеви Вікторії (Мельбурн, Австралія)

Ринок королеви Вікторії є улюбленою точкою любителів австралійської їжі, він відкритий щодня, крім понеділка та середи. Обов'язково спробуйте пончик з джемом з американської «Кухні від Пампушки» - харчової вантажівки, яка займається продажем своїх улюблених кондитерських виробів на ринку з 1950 року.

35. Сіднейський рибний ринок (Сідней, Австралія)

Відвідайте один з ресторанів всередині ринку, таких як «Пітер». Тут готують щойнозловлену рибу з гавані Сіднея. Тільки будьте готові боротися зі зграєю чайок, які шукають безкоштовної їжі.

Варті уваги ринки є й у столиці України

Книжковий ринок на Петрівці

Цей ринок є одним з найкрупніших в Україні та найбільшим в Києві книжним ринком. На Петрівці можна знайти книги будь-яких жанрів та галузей знань: від романів до професійної літератури вузького профілю. Окрім цього, на книжковому ринку широкий вибір канцтоварів та аудіо / відео-продукції та програмне забезпечення, як ліцензійне, так і таке, що порушує авторські права.

Бессарабський ринок

Критий продовольчий ринок, розташований на західному кінці Хрещатика. Побудований у стилі пізнього модерну понад 100 років тому, ринок прикрашений рельєфами на пасторальні теми. Арки входів увінчані головами биків. Решітки брами прикрашені качками, що злітають з озерної гладі, а головки заклепок виконані у формі квітів.

Оптовий ринок «Столичний»

Цей ринок є найбільшим ринком в Україні, його площа – 160 га. Він реалізований у форматі багатофункціонального логістичного комплексу: тут є найрізноманітніші товари. Ціни на ринку одні з найнижчих, однак купити товари можна лише оптом – не менше 10 кг.


23.09.2014 5168 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

318
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1391
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2528 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3626
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2966
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2142

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

611

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

461

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1629

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1794
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

282
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

498
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

798
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4977
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

354
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

875
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10122
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

504
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

257
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

369
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

396
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

717