ТОП-10 помилок недосвідчених туристів: Як не зіпсувати собі відпустку

 

 

Низка безглуздих помилок, що робляться туристами, може повністю зіпсувати враження від відпустки. Експерти CNN склали список найбільш популярних помилок недосвідчених мандрівників і розповіли про те, як їх уникнути.

 

1. Занадто великий багаж. Чим частіше людина їздить у далекі подорожі, тим менше речей вона складає в свою валізу. Тому що з власного досвіду знає: значна частина речей не використовується на відпочинку взагалі. Статистика говорить, що середній американський турист кладе у валізу як мінімум шість речей, якими ні разу не скористається за час подорожі. Експерти рекомендують дотримуватися простого правила: один предмет гардероба на два дні відпочинку.

 

2. Надмірна кількість сувенірів. Фахівці рекомендують не захоплюватися на відпочинку шопінгом і не купувати речі відразу після того, як вони сподобалися. Тут все просто: велика частина привезених з відпочинку товарів і сувенірів виявляються або неякісними, або марними. І спогади про ці покупки можуть назавжди перекреслити позитив від відпочинку. Рекомендація дуже проста: якщо сподобалася якась річ, потрібно почекати як мінімум два дні. Якщо вона продовжує подобатися так само сильно, як спочатку, тоді й тільки тоді її можна купувати.

 

3. Роумінг. Те, що користувачі називають послугами "міжнародного роумінгу", фінансисти називають "дивідендами для акціонерів". У дійсності ж, голосовий сервіс в далекій країні може не тільки влетіти в копієчку, а й зіпсувати враження від відпочинку через переживання про проблеми на роботі. Вихід один: не підключати роумінг напередодні поїздки.

 

4. Бажання поселитися виключно в центрі міста. Ціни на житло в центральній частині найкрасивіших міст позамежні, а таксисти, коли їх просиш відвезти в історичну частину європейської або азіатській столиці, іноді піднімають тариф в багато разів. Ідеальний варіант - жити за півгодини їзди від центру.

 

5. Туристи регулярно помиляються у термінах купівлі квитків на далекі перельоти. Намагаючись підібрати максимально дешевий квиток, люди купують квитки за кілька місяців до вильоту або, навпаки, в останній момент. Але численні дослідження показують, що оптимальний час для покупки квитків на літаки - за 21 день до вильоту на внутрішніх рейсах і за 34 дні до вильоту за кордон. Правда, сайт CheapAir.com говорить про те, що найдешевші квитки зазвичай продають за 49 днів до вильоту.

 

6. Обмін грошей в аеропорту. Багато хто вважає, що це найбільш вигідний і безпечний спосіб обміняти долари на місцеву валюту. Це не так. Експерти рекомендують шукати обмінники у великих містах.

 

7. Покупка дешевих шльопанців. Багато хто думає: "Я буду в них ходити лише тиждень, і то в країні, де мене ніхто не побачить. Навіщо витрачатися?". А потім під час тривалих прогулянок натирають собі пальці та змушені боротися з набряками ступень.

 

8. Відмова від їжі на вулиці. Більшість туристів позбавляє себе радості спробувати дешеву місцеву вуличну їжу. Особливо, якщо вони вирушили в подорож у країну третього світу. У дійсності ж, майже в 100% випадків боятися нічого: місцеві жителі ще менше люблять отримувати харчове отруєння, ніж туристи. Найпростіший спосіб знайти відмінний фаст-фуд на вулиці та отримати враження від місцевої їжі - стати в чергу до тієї крамниці, біля якої вона найбільша.

 

9. Неповне страхування. Більшість недосвідчених туристів міркує так: "що зі мною може трапитися за цей тиждень? Я буду вести себе акуратно". У дійсності, економія пари десятків доларів може обернутися лікуванням у розмірі до $ 10 тис. Це не той випадок, коли потрібно економити.

 

10. Бажання зробити побільше фотографій. Одержимість фотографуванням - головна "хвороба" сучасних туристів, кажуть експерти. Кожен зроблений знімок, як показують численні дослідження, заважає повною мірою насолодитися побаченими красотами. Крім того, опитування підтверджують, що більшість туристів вкрай рідко переглядає свої 500 фотографій із відпустки.

 

Корреспондент


14.08.2014 1227 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1012
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2603 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2185
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3035
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2641
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2359 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

488

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

495

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

988

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2209
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

688
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1957
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2053
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

227
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

840
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5539
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7404
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1416
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

692
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1071 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1574 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1431