ТОП-10 помилок недосвідчених туристів: Як не зіпсувати собі відпустку

 

 

Низка безглуздих помилок, що робляться туристами, може повністю зіпсувати враження від відпустки. Експерти CNN склали список найбільш популярних помилок недосвідчених мандрівників і розповіли про те, як їх уникнути.

 

1. Занадто великий багаж. Чим частіше людина їздить у далекі подорожі, тим менше речей вона складає в свою валізу. Тому що з власного досвіду знає: значна частина речей не використовується на відпочинку взагалі. Статистика говорить, що середній американський турист кладе у валізу як мінімум шість речей, якими ні разу не скористається за час подорожі. Експерти рекомендують дотримуватися простого правила: один предмет гардероба на два дні відпочинку.

 

2. Надмірна кількість сувенірів. Фахівці рекомендують не захоплюватися на відпочинку шопінгом і не купувати речі відразу після того, як вони сподобалися. Тут все просто: велика частина привезених з відпочинку товарів і сувенірів виявляються або неякісними, або марними. І спогади про ці покупки можуть назавжди перекреслити позитив від відпочинку. Рекомендація дуже проста: якщо сподобалася якась річ, потрібно почекати як мінімум два дні. Якщо вона продовжує подобатися так само сильно, як спочатку, тоді й тільки тоді її можна купувати.

 

3. Роумінг. Те, що користувачі називають послугами "міжнародного роумінгу", фінансисти називають "дивідендами для акціонерів". У дійсності ж, голосовий сервіс в далекій країні може не тільки влетіти в копієчку, а й зіпсувати враження від відпочинку через переживання про проблеми на роботі. Вихід один: не підключати роумінг напередодні поїздки.

 

4. Бажання поселитися виключно в центрі міста. Ціни на житло в центральній частині найкрасивіших міст позамежні, а таксисти, коли їх просиш відвезти в історичну частину європейської або азіатській столиці, іноді піднімають тариф в багато разів. Ідеальний варіант - жити за півгодини їзди від центру.

 

5. Туристи регулярно помиляються у термінах купівлі квитків на далекі перельоти. Намагаючись підібрати максимально дешевий квиток, люди купують квитки за кілька місяців до вильоту або, навпаки, в останній момент. Але численні дослідження показують, що оптимальний час для покупки квитків на літаки - за 21 день до вильоту на внутрішніх рейсах і за 34 дні до вильоту за кордон. Правда, сайт CheapAir.com говорить про те, що найдешевші квитки зазвичай продають за 49 днів до вильоту.

 

6. Обмін грошей в аеропорту. Багато хто вважає, що це найбільш вигідний і безпечний спосіб обміняти долари на місцеву валюту. Це не так. Експерти рекомендують шукати обмінники у великих містах.

 

7. Покупка дешевих шльопанців. Багато хто думає: "Я буду в них ходити лише тиждень, і то в країні, де мене ніхто не побачить. Навіщо витрачатися?". А потім під час тривалих прогулянок натирають собі пальці та змушені боротися з набряками ступень.

 

8. Відмова від їжі на вулиці. Більшість туристів позбавляє себе радості спробувати дешеву місцеву вуличну їжу. Особливо, якщо вони вирушили в подорож у країну третього світу. У дійсності ж, майже в 100% випадків боятися нічого: місцеві жителі ще менше люблять отримувати харчове отруєння, ніж туристи. Найпростіший спосіб знайти відмінний фаст-фуд на вулиці та отримати враження від місцевої їжі - стати в чергу до тієї крамниці, біля якої вона найбільша.

 

9. Неповне страхування. Більшість недосвідчених туристів міркує так: "що зі мною може трапитися за цей тиждень? Я буду вести себе акуратно". У дійсності, економія пари десятків доларів може обернутися лікуванням у розмірі до $ 10 тис. Це не той випадок, коли потрібно економити.

 

10. Бажання зробити побільше фотографій. Одержимість фотографуванням - головна "хвороба" сучасних туристів, кажуть експерти. Кожен зроблений знімок, як показують численні дослідження, заважає повною мірою насолодитися побаченими красотами. Крім того, опитування підтверджують, що більшість туристів вкрай рідко переглядає свої 500 фотографій із відпустки.

 

Корреспондент


14.08.2014 1098 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

647
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2247
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1993
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2017
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6036 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2296 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

174

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

987

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

988

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1237
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

471
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1925
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3825
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26343
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

420
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10334 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7876
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

426
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

265
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

426
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

509
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1438