ТОП 5 обстежень, які варто пройти кожному: радять лікарі Оксфорд Медікал

 

У дорослому житті настає рідкісна мить, коли ти знаходиш кілька цінних годин для профілактичного обстеження, але одразу ж зустрічаєшся з дилемою: а які обстеження варто пройти, щоб не витрачати час і кошти на зайве?

Почнемо зі спойлера: здавати кров на дефіцити всіх можливих вітамінів чи проводити КТ всього тіла не потрібно. Лікарі підготувати для пацієнтів ТОП-5 простих, безпечних і доступних обстежень, які варто пройти кожному пацієнту.

Загальноклінічний аналіз крові (ЗАК)

Загальноклінічний аналіз крові – це універсальний метод обстеження, який дозволяє звернути увагу на можливі найпоширеніші відхилення в організмі. ЗАК, в якості планового обстеження, є оптимальним як для дорослих, так немовлят віком від 9 місяців. Основними показниками ЗАК є:

  • Рівень гемоглобіну – це білок, зв’язаний із залізом, що міститься в еритроциті. Знижений гемоглобін вказує на анемію, яка є одним із перших маркерів хронічної кровотечі, захворювань системи кровотворення, захворювань травного тракту, порушень травлення, наявності новоутворень шлунку чи товстої кишки та ін.
  • Рівень еритроцитів – еритроцити (червоні кров’яні тільця) є головними переносниками кисню у крові та містять білок гемоглобін. Зниження еритроцитів може вказувати на анемію, захворювання системи крові.
  • Рівень лейкоцитів – лейкоцити (білі кров’яні тільця) є головними у боротьбі із сторонніми агентами і першими реагують на наявність інфекційного процесу, нагноєння та ін.
  • Рівень тромбоцитів – ризики формування тромбозу або кровотечі. 

Електрокардіографія (ЕКГ)

Електрокардіографія це метод оцінки електричної провідності серцевого м'яза, який виконується шляхом реєстрації електричних потенціалів. Завдяки методу ЕКГ ми можемо своєчасно виявити зміни, які часто є безсимптомними, наприклад ішемічну хворобу серця, аритмії, нестабільну стенокардію та багато інших.

Якщо під час розшифрування ЕКГ виявляється відхилення від нормальних показників, лікар кардіолог надає рекомендації щодо додаткових обстежень та лікування.

Рентгенографія органів грудної клітки

Захворювання органів дихання, в тому числі специфічні інфекції (туберкульоз), на жаль, доволі поширені в Україні. Попри доступність вакцинації, від відкритої форми туберкульозу, на жаль, ніхто не захищений на 100%.

Перші можливі зміни ми можемо побачити саме на знімку оглядової рентгенограми легень. Тому, згідно із рекомендаціями МОЗ України, щороку необхідно проходити обстеження легень всім громадянам віком від 15 років.

УЗД стандартний пакет

Ультразвукова діагностика – це метод ЕХО-сканування внутрішніх органів та м’яких тканин шляхом фіксації відбиття ультразвукових хвиль на межі різних середовищ.

Стандартне обстеження включає огляд:

  • щитоподібної залози;
  • нирок та наднирників;
  • печінки;
  • підшлункової залози;
  • селезінки;
  • жовчного міхура та жовчних проток;

Завдяки методу УЗД ми можемо виявити утворення внутрішніх органів, функціонування та розміри внутрішніх органів, наявність застійних явищ, запальних змін чи накопичення конкрементів.

Завдяки УЗД ми можемо виявити порушення на початкових етапах розвитку, щоб надати своєчасну допомогу. За потреби, до УЗД можна включити обстеження суглобів, судин, органів малого тазу, але це вже за рекомендацією лікаря.

Огляд сімейного лікаря

Коли пацієнти не орієнтуються у тому, з чого почати свій власний щорічний чек-ап, найкращим рішенням буде звернутися до сімейного лікаря, захопивши із собою результати вищеописаних обстежень. Таким чином, сімейний лікар зможе:

  • детально опитати пацієнт на предмет можливих скарг на порушення самопочуття, перенесені захворювання чи травми, наявність хронічних захворювань; з’ясувати, якими захворюваннями хворіли близькі родичі і визначити спадкові чинники передачі онкологічних чи ревматологічних захворювань;
  • оглянути пацієнта: оглянути шкіру та слизові оболонки на предмет новоутворень, висипу, патологічної пігментації; провести аускультацію легень, пропальпувати лімфатичні вузли та ін.
  • провести вимірювання артеріального тиску, пульсу, пульсоксиметрію;
  • ознайомитися із медичною картою пацієнта, даними щодо вакцинації, професійними шкідливостями, результатами останніх обстежень.

Вже сімейний лікар, опираючись на всю отриману інформацію допоможе сформувати для вас план подальших дій та спеціальних обстежень, в залежності від вашого віку, статі та анамнезу (огляд гінеколога, уролога, хірурга, ендоскопія та ін.)

Нагадуємо, що в  медичному центрі Оксфорд Медікал в Івано-Франківську доступна послуга заключення декларації із сімейним лікарем, що гарантує безкоштовне обслуговування у спеціаліста та надання послуг, передбачених пакетом НСЗУ.

Сподіваємось, що ця інформація була для вас корисною і допомогла заощадити ваш час та кошти.

Будьте здорові!
З турботою, ваш Оксфорд Медікал!

  • 0673777299, 0503777299

https://ivanofrankivsk.oxford-med.com.ua/

Реклама


07.12.2024 758
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

446
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2990
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21142
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2010
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1526 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2398

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

78

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

762

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2179

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

857
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

189
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

486
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1026
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

187
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

804
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

772
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

706
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8247
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

915 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

904
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2205 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

846