ТОП 5 обстежень, які варто пройти кожному: радять лікарі Оксфорд Медікал

 

У дорослому житті настає рідкісна мить, коли ти знаходиш кілька цінних годин для профілактичного обстеження, але одразу ж зустрічаєшся з дилемою: а які обстеження варто пройти, щоб не витрачати час і кошти на зайве?

Почнемо зі спойлера: здавати кров на дефіцити всіх можливих вітамінів чи проводити КТ всього тіла не потрібно. Лікарі підготувати для пацієнтів ТОП-5 простих, безпечних і доступних обстежень, які варто пройти кожному пацієнту.

Загальноклінічний аналіз крові (ЗАК)

Загальноклінічний аналіз крові – це універсальний метод обстеження, який дозволяє звернути увагу на можливі найпоширеніші відхилення в організмі. ЗАК, в якості планового обстеження, є оптимальним як для дорослих, так немовлят віком від 9 місяців. Основними показниками ЗАК є:

  • Рівень гемоглобіну – це білок, зв’язаний із залізом, що міститься в еритроциті. Знижений гемоглобін вказує на анемію, яка є одним із перших маркерів хронічної кровотечі, захворювань системи кровотворення, захворювань травного тракту, порушень травлення, наявності новоутворень шлунку чи товстої кишки та ін.
  • Рівень еритроцитів – еритроцити (червоні кров’яні тільця) є головними переносниками кисню у крові та містять білок гемоглобін. Зниження еритроцитів може вказувати на анемію, захворювання системи крові.
  • Рівень лейкоцитів – лейкоцити (білі кров’яні тільця) є головними у боротьбі із сторонніми агентами і першими реагують на наявність інфекційного процесу, нагноєння та ін.
  • Рівень тромбоцитів – ризики формування тромбозу або кровотечі. 

Електрокардіографія (ЕКГ)

Електрокардіографія це метод оцінки електричної провідності серцевого м'яза, який виконується шляхом реєстрації електричних потенціалів. Завдяки методу ЕКГ ми можемо своєчасно виявити зміни, які часто є безсимптомними, наприклад ішемічну хворобу серця, аритмії, нестабільну стенокардію та багато інших.

Якщо під час розшифрування ЕКГ виявляється відхилення від нормальних показників, лікар кардіолог надає рекомендації щодо додаткових обстежень та лікування.

Рентгенографія органів грудної клітки

Захворювання органів дихання, в тому числі специфічні інфекції (туберкульоз), на жаль, доволі поширені в Україні. Попри доступність вакцинації, від відкритої форми туберкульозу, на жаль, ніхто не захищений на 100%.

Перші можливі зміни ми можемо побачити саме на знімку оглядової рентгенограми легень. Тому, згідно із рекомендаціями МОЗ України, щороку необхідно проходити обстеження легень всім громадянам віком від 15 років.

УЗД стандартний пакет

Ультразвукова діагностика – це метод ЕХО-сканування внутрішніх органів та м’яких тканин шляхом фіксації відбиття ультразвукових хвиль на межі різних середовищ.

Стандартне обстеження включає огляд:

  • щитоподібної залози;
  • нирок та наднирників;
  • печінки;
  • підшлункової залози;
  • селезінки;
  • жовчного міхура та жовчних проток;

Завдяки методу УЗД ми можемо виявити утворення внутрішніх органів, функціонування та розміри внутрішніх органів, наявність застійних явищ, запальних змін чи накопичення конкрементів.

Завдяки УЗД ми можемо виявити порушення на початкових етапах розвитку, щоб надати своєчасну допомогу. За потреби, до УЗД можна включити обстеження суглобів, судин, органів малого тазу, але це вже за рекомендацією лікаря.

Огляд сімейного лікаря

Коли пацієнти не орієнтуються у тому, з чого почати свій власний щорічний чек-ап, найкращим рішенням буде звернутися до сімейного лікаря, захопивши із собою результати вищеописаних обстежень. Таким чином, сімейний лікар зможе:

  • детально опитати пацієнт на предмет можливих скарг на порушення самопочуття, перенесені захворювання чи травми, наявність хронічних захворювань; з’ясувати, якими захворюваннями хворіли близькі родичі і визначити спадкові чинники передачі онкологічних чи ревматологічних захворювань;
  • оглянути пацієнта: оглянути шкіру та слизові оболонки на предмет новоутворень, висипу, патологічної пігментації; провести аускультацію легень, пропальпувати лімфатичні вузли та ін.
  • провести вимірювання артеріального тиску, пульсу, пульсоксиметрію;
  • ознайомитися із медичною картою пацієнта, даними щодо вакцинації, професійними шкідливостями, результатами останніх обстежень.

Вже сімейний лікар, опираючись на всю отриману інформацію допоможе сформувати для вас план подальших дій та спеціальних обстежень, в залежності від вашого віку, статі та анамнезу (огляд гінеколога, уролога, хірурга, ендоскопія та ін.)

Нагадуємо, що в  медичному центрі Оксфорд Медікал в Івано-Франківську доступна послуга заключення декларації із сімейним лікарем, що гарантує безкоштовне обслуговування у спеціаліста та надання послуг, передбачених пакетом НСЗУ.

Сподіваємось, що ця інформація була для вас корисною і допомогла заощадити ваш час та кошти.

Будьте здорові!
З турботою, ваш Оксфорд Медікал!

  • 0673777299, 0503777299

https://ivanofrankivsk.oxford-med.com.ua/

Реклама


07.12.2024 612
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

227
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1352
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2448 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3588
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2912
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2124

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

587

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

434

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1612

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1773
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

259
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

478
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

775
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4943
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

335
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

851
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10099
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

477
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

229
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

348
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

377
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

695