ТОП 5 обстежень, які варто пройти кожному: радять лікарі Оксфорд Медікал

 

У дорослому житті настає рідкісна мить, коли ти знаходиш кілька цінних годин для профілактичного обстеження, але одразу ж зустрічаєшся з дилемою: а які обстеження варто пройти, щоб не витрачати час і кошти на зайве?

Почнемо зі спойлера: здавати кров на дефіцити всіх можливих вітамінів чи проводити КТ всього тіла не потрібно. Лікарі підготувати для пацієнтів ТОП-5 простих, безпечних і доступних обстежень, які варто пройти кожному пацієнту.

Загальноклінічний аналіз крові (ЗАК)

Загальноклінічний аналіз крові – це універсальний метод обстеження, який дозволяє звернути увагу на можливі найпоширеніші відхилення в організмі. ЗАК, в якості планового обстеження, є оптимальним як для дорослих, так немовлят віком від 9 місяців. Основними показниками ЗАК є:

  • Рівень гемоглобіну – це білок, зв’язаний із залізом, що міститься в еритроциті. Знижений гемоглобін вказує на анемію, яка є одним із перших маркерів хронічної кровотечі, захворювань системи кровотворення, захворювань травного тракту, порушень травлення, наявності новоутворень шлунку чи товстої кишки та ін.
  • Рівень еритроцитів – еритроцити (червоні кров’яні тільця) є головними переносниками кисню у крові та містять білок гемоглобін. Зниження еритроцитів може вказувати на анемію, захворювання системи крові.
  • Рівень лейкоцитів – лейкоцити (білі кров’яні тільця) є головними у боротьбі із сторонніми агентами і першими реагують на наявність інфекційного процесу, нагноєння та ін.
  • Рівень тромбоцитів – ризики формування тромбозу або кровотечі. 

Електрокардіографія (ЕКГ)

Електрокардіографія це метод оцінки електричної провідності серцевого м'яза, який виконується шляхом реєстрації електричних потенціалів. Завдяки методу ЕКГ ми можемо своєчасно виявити зміни, які часто є безсимптомними, наприклад ішемічну хворобу серця, аритмії, нестабільну стенокардію та багато інших.

Якщо під час розшифрування ЕКГ виявляється відхилення від нормальних показників, лікар кардіолог надає рекомендації щодо додаткових обстежень та лікування.

Рентгенографія органів грудної клітки

Захворювання органів дихання, в тому числі специфічні інфекції (туберкульоз), на жаль, доволі поширені в Україні. Попри доступність вакцинації, від відкритої форми туберкульозу, на жаль, ніхто не захищений на 100%.

Перші можливі зміни ми можемо побачити саме на знімку оглядової рентгенограми легень. Тому, згідно із рекомендаціями МОЗ України, щороку необхідно проходити обстеження легень всім громадянам віком від 15 років.

УЗД стандартний пакет

Ультразвукова діагностика – це метод ЕХО-сканування внутрішніх органів та м’яких тканин шляхом фіксації відбиття ультразвукових хвиль на межі різних середовищ.

Стандартне обстеження включає огляд:

  • щитоподібної залози;
  • нирок та наднирників;
  • печінки;
  • підшлункової залози;
  • селезінки;
  • жовчного міхура та жовчних проток;

Завдяки методу УЗД ми можемо виявити утворення внутрішніх органів, функціонування та розміри внутрішніх органів, наявність застійних явищ, запальних змін чи накопичення конкрементів.

Завдяки УЗД ми можемо виявити порушення на початкових етапах розвитку, щоб надати своєчасну допомогу. За потреби, до УЗД можна включити обстеження суглобів, судин, органів малого тазу, але це вже за рекомендацією лікаря.

Огляд сімейного лікаря

Коли пацієнти не орієнтуються у тому, з чого почати свій власний щорічний чек-ап, найкращим рішенням буде звернутися до сімейного лікаря, захопивши із собою результати вищеописаних обстежень. Таким чином, сімейний лікар зможе:

  • детально опитати пацієнт на предмет можливих скарг на порушення самопочуття, перенесені захворювання чи травми, наявність хронічних захворювань; з’ясувати, якими захворюваннями хворіли близькі родичі і визначити спадкові чинники передачі онкологічних чи ревматологічних захворювань;
  • оглянути пацієнта: оглянути шкіру та слизові оболонки на предмет новоутворень, висипу, патологічної пігментації; провести аускультацію легень, пропальпувати лімфатичні вузли та ін.
  • провести вимірювання артеріального тиску, пульсу, пульсоксиметрію;
  • ознайомитися із медичною картою пацієнта, даними щодо вакцинації, професійними шкідливостями, результатами останніх обстежень.

Вже сімейний лікар, опираючись на всю отриману інформацію допоможе сформувати для вас план подальших дій та спеціальних обстежень, в залежності від вашого віку, статі та анамнезу (огляд гінеколога, уролога, хірурга, ендоскопія та ін.)

Нагадуємо, що в  медичному центрі Оксфорд Медікал в Івано-Франківську доступна послуга заключення декларації із сімейним лікарем, що гарантує безкоштовне обслуговування у спеціаліста та надання послуг, передбачених пакетом НСЗУ.

Сподіваємось, що ця інформація була для вас корисною і допомогла заощадити ваш час та кошти.

Будьте здорові!
З турботою, ваш Оксфорд Медікал!

  • 0673777299, 0503777299

https://ivanofrankivsk.oxford-med.com.ua/

Реклама


07.12.2024 694
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2610
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1636 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3709
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5501
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1723
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2140

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

227

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

239

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

427

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

920
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

524
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

802
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2503 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

573
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

909
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4953
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

771
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

700
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

633
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

436
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

763
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

926 2