Топ-5 криптовалют для заробітку на стейкінгу

Стейкінг – нескладний та популярний вид заробітку на криптовалюті. Прибуток інвестор отримує за рахунок заморожування своїх монет. Криптовалюта "здається в оренду" мережі, за що на баланс нараховуються бонуси. Але не всі монети результативні у цьому виді доходу на біржі. Фахівці Comers детально досліджували питання пасивного заробітку на криптоактивах. Пропонуємо рейтинг найкращих валют для стейкінгу.

Що таке стейкінг?

Стейкінг - це отримання «дивідендів» від блокування монет на рахунку. Процес схожий на депозит у банку: ви віддаєте гроші на певний термін, після чого банк повертає їх із відсотками. Алгоритм роботи стейкінгу:

  1. Вибір валюти. Не всю валюту можна застукати. Підходять лише монети із серії PoS – Proof of Stake.
  2. Заморожування монет. Користувач обирає кількість монет для стейкінгу. Потім встановлений актив блокується у гаманці на біржі. Користувач контролює монети, але не може їх витрачати доки не закінчиться термін стейкінгу.
  3. Одержання прибутку. Блокування валюти – взаємовигідне рішення. Активи користувачів підтримують роботу мережі. Вкладник отримує нагороди у вигляді нових монет.

Розмір винагороди залежить від кількості монет, їх виду та терміну «оренди». Плюс також у тому, що за період стейкінгу курс валюти може зрости та збільшити дохід інвестора.

Види заробітку на стейкінгу

Існує два способи отримання прибутку від стейкінгу криптовалют: налаштування ноди та делегування. Розглянемо докладніше кожен із них.

Налаштування ноди

Варіант для тих, хто добре орієнтується у роботі криптовалютних бірж. Користувач налаштовує ноду для роботи з валютою як валідатор. Мінус способу – мережа вимагає від валідатора утримувати на рахунку багато цифрової валюти. Наприклад, система Ethereum запросить "заморозити" близько 32 ETH (понад $70 000). Не кожен клієнт має таку суму. У цьому випадку можна звернутися до іншого виду стейкінгу.

Делегування

Клієнт звертається до готової інфраструктури в мережі криптовалют. Валідар у якого вже є своя нода, приймає транзакції на обробку. Застійкати монети також можна через пули, що вимагатиме невеликої кількості монет.

Топ-5 криптовалют

У добірку від Comers увійшли п'ять монет із найкращими результатами стейкінгу. Враховувалися прибутковість, ймовірність зростання курсу та перспективність розвитку валюти:

Ethereum (ETH)

Найбільш популярна монета у мережі. Рівень заробітку на стейкінгу ETH у 2024 році становив 3,6% річних. Хоча є монети з вищою ставкою, Ethereum стабільно низька інфляція, що виводить крипту в лідери.

Solana (SOL)

Середня доходність монети – 7% річних. Незважаючи на високий відсоток від стейкінгу, є ризик знецінення SOL через більш високу інфляцію, ніж ETH.

Cardano (ADA)

Багато аналітиків вважають, що Cardano – найвища перспектива, тому рекомендують зберегти криптовалюту до сприятливих умов на ринку. Але щоб монети таки приносили прибуток, а не просто залишалися в активах, їх можна перевести у стейкінг за 3,5% річних.

Sui (SUI)

Валюта знаходиться на стадії тестнета, але інвестори та криптоентузіасти пророкують їй велике майбутнє. На SUI можна отримати від 0,79% до 6,78% річних, середній рівень прибутку – 4% річних. Важливо врахувати, що монети мають високу інфляцію. ETH, SOL, ADA принесуть менший дохід, але можливість знеціниться у них набагато менше, ніж у SUI.

Aptos (APT)

Більш передбачуваний варіант криптовалюти, ніж Sui. Монети із віддачею від стейкінгу на рівні 6% річних. Інфляція нижча, ніж у SUI, але вища, ніж у ETH, SOL, ADA.

Кращі гаманці для зберігання криптовалюти

Але важливим моментом залишається безпечне зберігання криптовалюти. Для цього потрібно підшукати надійний криптогаманець. Криптогаманець – спеціальне програмне забезпечення для роботи з криптовалютою. Чинний за принципом інтернет-банкінгу. Монети можна зберігати, надсилати на інший рахунок, отримувати зарахування на свій депозит. Для постійних фінансових операцій ідеально підходять анонімні крипто гаманці. Порівняння кращих криптогаманців за посиланням https://comers.com.ua/luchshie-anonimnye-kriptokoshelki

Вибір криптогаманця залежить від цілей користувача. Для короткострокової торгівлі та швидких фінансових операцій доречніші гарячі гаманці, такі як Trustee Plus, Trust Wallet, Binance Wallet. Вони підключені до Інтернету та надають миттєвий доступ до засобів.

Холодний апаратний гаманець – оптимальний варіант для довгострокових інвестицій, оскільки найбезпечніший та найзахищеніший. Він не підключений безпосередньо до Інтернету. Являє собою фізичний пристрій на кшталт флеш-накопичувача або пластикової карти. Найбільш популярні у інвесторів холодні гаманці – Ledger Nano.

Реклама


25.11.2024 1484
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

571
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3142
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21262
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2072
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1573 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2442

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

334

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

242

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

831

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2242
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

259
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

529
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1078
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

245
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

859
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

824
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

746
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8307
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

392
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1118 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2251 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

950