Стейкінг – нескладний та популярний вид заробітку на криптовалюті. Прибуток інвестор отримує за рахунок заморожування своїх монет. Криптовалюта "здається в оренду" мережі, за що на баланс нараховуються бонуси. Але не всі монети результативні у цьому виді доходу на біржі. Фахівці Comers детально досліджували питання пасивного заробітку на криптоактивах. Пропонуємо рейтинг найкращих валют для стейкінгу.
Що таке стейкінг?
Стейкінг - це отримання «дивідендів» від блокування монет на рахунку. Процес схожий на депозит у банку: ви віддаєте гроші на певний термін, після чого банк повертає їх із відсотками. Алгоритм роботи стейкінгу:
- Вибір валюти. Не всю валюту можна застукати. Підходять лише монети із серії PoS – Proof of Stake.
- Заморожування монет. Користувач обирає кількість монет для стейкінгу. Потім встановлений актив блокується у гаманці на біржі. Користувач контролює монети, але не може їх витрачати доки не закінчиться термін стейкінгу.
- Одержання прибутку. Блокування валюти – взаємовигідне рішення. Активи користувачів підтримують роботу мережі. Вкладник отримує нагороди у вигляді нових монет.
Розмір винагороди залежить від кількості монет, їх виду та терміну «оренди». Плюс також у тому, що за період стейкінгу курс валюти може зрости та збільшити дохід інвестора.
Види заробітку на стейкінгу
Існує два способи отримання прибутку від стейкінгу криптовалют: налаштування ноди та делегування. Розглянемо докладніше кожен із них.
Налаштування ноди
Варіант для тих, хто добре орієнтується у роботі криптовалютних бірж. Користувач налаштовує ноду для роботи з валютою як валідатор. Мінус способу – мережа вимагає від валідатора утримувати на рахунку багато цифрової валюти. Наприклад, система Ethereum запросить "заморозити" близько 32 ETH (понад $70 000). Не кожен клієнт має таку суму. У цьому випадку можна звернутися до іншого виду стейкінгу.
Делегування
Клієнт звертається до готової інфраструктури в мережі криптовалют. Валідар у якого вже є своя нода, приймає транзакції на обробку. Застійкати монети також можна через пули, що вимагатиме невеликої кількості монет.
Топ-5 криптовалют
У добірку від Comers увійшли п'ять монет із найкращими результатами стейкінгу. Враховувалися прибутковість, ймовірність зростання курсу та перспективність розвитку валюти:
Ethereum (ETH)
Найбільш популярна монета у мережі. Рівень заробітку на стейкінгу ETH у 2024 році становив 3,6% річних. Хоча є монети з вищою ставкою, Ethereum стабільно низька інфляція, що виводить крипту в лідери.
Solana (SOL)
Середня доходність монети – 7% річних. Незважаючи на високий відсоток від стейкінгу, є ризик знецінення SOL через більш високу інфляцію, ніж ETH.
Cardano (ADA)
Багато аналітиків вважають, що Cardano – найвища перспектива, тому рекомендують зберегти криптовалюту до сприятливих умов на ринку. Але щоб монети таки приносили прибуток, а не просто залишалися в активах, їх можна перевести у стейкінг за 3,5% річних.
Sui (SUI)
Валюта знаходиться на стадії тестнета, але інвестори та криптоентузіасти пророкують їй велике майбутнє. На SUI можна отримати від 0,79% до 6,78% річних, середній рівень прибутку – 4% річних. Важливо врахувати, що монети мають високу інфляцію. ETH, SOL, ADA принесуть менший дохід, але можливість знеціниться у них набагато менше, ніж у SUI.
Aptos (APT)
Більш передбачуваний варіант криптовалюти, ніж Sui. Монети із віддачею від стейкінгу на рівні 6% річних. Інфляція нижча, ніж у SUI, але вища, ніж у ETH, SOL, ADA.
Кращі гаманці для зберігання криптовалюти
Але важливим моментом залишається безпечне зберігання криптовалюти. Для цього потрібно підшукати надійний криптогаманець. Криптогаманець – спеціальне програмне забезпечення для роботи з криптовалютою. Чинний за принципом інтернет-банкінгу. Монети можна зберігати, надсилати на інший рахунок, отримувати зарахування на свій депозит. Для постійних фінансових операцій ідеально підходять анонімні крипто гаманці. Порівняння кращих криптогаманців за посиланням https://comers.com.ua/luchshie-anonimnye-kriptokoshelki
Вибір криптогаманця залежить від цілей користувача. Для короткострокової торгівлі та швидких фінансових операцій доречніші гарячі гаманці, такі як Trustee Plus, Trust Wallet, Binance Wallet. Вони підключені до Інтернету та надають миттєвий доступ до засобів.
Холодний апаратний гаманець – оптимальний варіант для довгострокових інвестицій, оскільки найбезпечніший та найзахищеніший. Він не підключений безпосередньо до Інтернету. Являє собою фізичний пристрій на кшталт флеш-накопичувача або пластикової карти. Найбільш популярні у інвесторів холодні гаманці – Ledger Nano.
Реклама