Топ 10 речей, які щодня вкорочують життя

 

На що необхідно звернути увагу кожному з нас.

 

1. Неправильне харчування

Вже давно всім нам відомий той факт, що калорійна їжа та їжа з малою кількістю вітамінів, але така, що містить багато консервантів і барвників, згубно впливає на здоров‘я, може призвести до ожиріння та серцево-судинних захворювань.

2. Сигарети, алкоголь і енергетичні напої

Куріння неминуче погіршує загальний стан усього організму, викликаючи хвороби легенів і серця. Алкогольні напої незалежно від міцності викликають звикання та вбивають організм повільно, але впевнено. До речі, спирт передається через материнське молоко дитині, що тягне за собою споювання ще не народженого немовляти. А про енергетики сам виробник говорить, що нічого гарного в них немає. Одна банка енергетика дорівнює 10 чашкам випитої залпом міцної кави. До того ж вони викликають звикання та при постійному їх вживанні відбуваються незмінні наслідки в організмі і людина з часом стає млявою та хворою.

3. Недосипання

Недосипання — один з найсильніших ворогів здоров’я. Організму потрібно в середньому 7 годин здорового сну, щоб повноцінно функціонувати. Постійне недосипання може привести до ожиріння, сприяти розвитку діабету або гіпертонії.

4. Будь-які види наркотиків

Будь наркотичні речовини, включаючи найбільш «безпечні» на перший погляд (травичка, таблетки), викликають звикання та руйнують організм. Крім того наркозалежна людина часто йде на злочин тільки заради отримання чергової дози. Хвороби у наркоманів одні з найстрашніших і невиліковних, які часто призводять до летального результату.

5. Депресія

Тривала депресія сильно впливає на психіку та погіршує загальний стан організму. Пропадає всяке бажання їсти, гуляти, спілкуватися з друзями. Все це залишає нехай не великий, але глибокий слід у здоров‘ї людини.

6. Ненависть і злість

Це теж люті вороги нашого з вами здоров’я. Вони поступово «псують нерви». Як показує статистика, ті, хто більшу частину свого життя провів в ненависті, агресії та злості, мають набагато більше шансів «звихнутися» під старість, у них підвищується шанс «подружитися» зі старечим маразмом.

7. Лінь

Ледачі люди не тільки ті, що лежать на дивані та дивляться телевізор, а ще й ті, що сидять цілими днями за комп‘ютером і лазять в інтернеті в пошуках чогось «цікавого». Зазвичай це «цікаве» ніяк не вплине на їх життя, якщо тільки не погіршить його. Лінь — зовсім не двигун прогресу, як нам говорять. Вона — джерело хвороб і «порожньої кишені».

8. Брехня

Брехлива людина постійно перебуває в напрузі. Їй потрібно весь час стежити за своїми словами, щоб не проговоритися там, де не потрібно. Потрібно постійно вигадувати новини, відмовки, причини і т.д. Все це в підсумку ні до чого доброго не призведе. На здоров’я це ще як впливає, особливо коли за брехню рано чи пізно вибивають всі зуби.

9. Телевізор

Телевізор — джерело не лише шкідливого випромінювання, але й шкідливої ??інформації. Часто телебачення транслює рекламу, яка ніяк не встає поруч із пропагандою здорового способу життя. Починаючи з реклами пива і сигарет, закінчуючи негативними новинами перед сном. Все це псує не тільки здоров'я, але і знижує впевненість в собі, прищеплює страх з ранніх років. Ніколи не помічали, як маленька дитина буквально «прилипає» до екрану телевізора, особливо при показі рекламних роликів?

10. Нерухомий спосіб життя

Це найсильніший ворог сучасної молоді. Мало того, що сигарети, спиртне та енергетичні напої повільно знищують нас, нерухомий спосіб життя все це примножує на 2 або на 3. Тому, щоб не страждати після 30-40 років серцево-судинними захворюваннями та подібною нісенітницею, потрібно періодично займатися спортом, або хоча б робити щоденні тривалі прогулянки на свіжому повітрі.

 

vkurse.ua


09.10.2012 2006 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

843 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2234
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

443

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717