Тіло і душа: боротьба за здоров'я

 

Здоров’я починаємо цінувати по-особливому тоді, коли його втрачаємо. Розуміємо його цінність, коли відчуваємо на собі погані наслідки хвороби. Після видужання, стаємо більш уважні до всього, що може нам принести шкоду.

 

Те, що було раніше другорядним, те помалу стає основним для щасливого життя. Недаремно з кожним з кожним кроком у доросле життя все частіше починаєш бажати здоров’я собі та іншим. Бажаємо цього і в той же час знаємо, що позбавитися від хвороб неможливо. Можливо лікувати їх, застерігатися від них, тобто боротися за здоров’я.

 

Однією із причин захворювань є один тихий ворог. Він, затаївшись в нас, чекає на свій час, щоб завдати нам удару. Виявили його не так вже давно, хоч боролися із ним від самих початків боротьби за здоров’я.
Виявляється, що в нашому організмі є такі мікроорганізми, що викликають різні хвороби. Їх називаємо вірусами. За розмірами вони дуже маленькі, а от шкоду можуть зробити велику. Бувають навіть смертні випадки і траплялись вони переважно у людей, які були мало захищені. От з’явився вірус в тілі людини і сидить там собі спокійно, а коли прийде слушний час, то починає відразу проявляти свою нищівну силу. Сприятливим часом може бути слабість людини, в якій вже не має достатніх сил захистити себе від загрози, що раніше притаїлася. Удар наноситься поступово. Спочатку на слабші органи, які у свою чергу не зможуть виконати необхідну для здорового життя функцію, а вже потім і здорові органи можна нищити. Хворий орган дає навантаження на здоровий і за якийсь час здоровий орган стає також ослабленим, таким чином може бути кандидатом у наступній вірусній атаці.

 

Легко здогадатися, якщо би люди не лікувалися, то маленька хвороба була би трагічним кінцем. Правду кажуть, що немає гіршого, ніж запущена(задавнена, непролікована) хвороба. Лікарям тоді важко навіть встановити правдивий діагноз і корінь збудника хвороби. Коли ж не знати від чого почалась хвороба, тоді важко передбачити і те, щоб вона знову не повторилась після лікування. А причина може бути простенькою. Саме завдяки тому, що ми віднайшли корінь наших хвороб, багато з них відійшли від нас і вже не повторились, а навіть, якщо повторились, то відразу були зупинені. Лікарі завжди наголошують: краще передбачити хворобу, ніж лікувати її.

 

Від тілесно до духовного

Це у нашому тілесному житті і з тілесними лікарями. У нашому духовному житті можемо найти подібні факти, або як дехто зауважує існує зв’язок між духовним і тілесним. А ще дехто каже, що хвороба насправді починається у душі, а вже на тілі відбиваються наслідки. Правда це чи ні, це вже не нам судити, а от роздумати над нашим духовним станом можемо, навіть, використовуючи знання про фізичне здоров’я.

 

Кажемо: “ой не хотілось то і то сказати, а воно вилетіло само”. Вилетіло то воно “само” і ніхто не може в цьому заперечити, бо сам дуже часто відчував подібне, а от заперечити те, що вилетіло із твого серця вже неможливо. Каже Господь: “…Із повноти серця уста промовляють. …І те, що осквернює людину це те, що виходить з її уст”, і відповідно з її серця. Це вказує, що в середині людини можуть бути грішні наші схильності, які приховуються. Ми самі їх контролюємо, але  коли у складних ситуаціях ми слабнемо і втрачаємо контроль над ними, тоді наші духовні слабкості беруть верх над нами і тоді ми вже не маємо достатньої сили їм протидіяти. Складається враження, що пристрасті сильніші від нас і вони проти нашої волі керують нашими думками, словами і вчинками. Ось тому, багато людей кажуть, що сталось те, чого не хотілось. А насправді все вже давно хотілось. Перше бажання звичайно, що не було таким явним злом. Перед тим, як зробити злий вчинок, потрібно спочатку відкинути добрий вчинок. Як знаємо, нейтральних вчинків немає: вони, або корисні нам і добрі, або шкідливі і цим є погані.

 

Коли людина відкидає добро, втрачає не тільки зв’язок із добром, але і схильність шукати тільки доброго, а отже відкриває можливість до вчинків протилежних добру. Так помалу душа починає бути незахищеною і втрачає здатність ясно бачити контраст між злом і добром.

 

Коли не має ясності, тоді легко підзамінити добро якимись легким злим вчинком. Крок за кроком зло поступово входить у людину немов вірус. Поступово приживається у душі людини, ослаблюючи її.

 

Ослаблену душу легко ввести у великий блуд. Та найгірше те, що через таку поступовість людина звикає до “духовної хвороби”, підживлюючи її своїми поганими вчинками, які через повторення стають частиною її характеру.

 

Легкі задоволення від ефекту гріха дають відчути якесь задоволення. Така хвиля приємності стає немов “обезболююче”. Ми всі знаємо, що найгірший час, коли ефект знеболюючого проходить і ти повертаєшся до болючої реальності, яка тебе штовхає знову до якогось “штучного полегшення”. Ось так, звичка жити в грісі та залежність до якогось задоволення, щоб заглушити душевний біль, провокують людину до повної залежності до зла, а це означає дорога до самознищення.

 

Зло, як і віруси, мають за ціль знищити те, що живе і те, що слабше. Духовні віруси (пристасті, спокуси, нахили) мають за ціль ввести людину у зло і залишити її у цьому стані. Коли ж людина примириться і тим, що вона такою є, тоді починається духовне нищення самої людини та тих, хто є поруч. З кожним роком життя стає для багатьох людей все важче боротися із злом.

 

Деколи людина бореться із якоюсь духовною хворобою і довший час не може її викорінити, а причиною може бути те, що багато років було пройшло від того часу, як було перше падіння перед спокусою. Хоча людина усвідомила корінь своїх духовних упадків, але думка, що ціле життя було прожите саме так, віддалює людину від бажання змінитися, або творить великі труднощі відвикнути від автоматичного повторення. У таких випадках особистого бажання є замало, потрібно Духовне зцілення.

 

Поки не пізно

Але, поки хвороба не запанувала ще над нами, можна скріплювати наше духовне здоров’я, щоб віруси зла не притаїлися в нас і не прижились. Не завжди зможемо уникнути нападу наших ворогів, але завжди можемо бути готові дати їм достойну відсіч.

 

Молитва до Святого Духа

Царю небесний, утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, благий, душі наші.


01.06.2012 1776 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

609
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1156
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2470
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1335
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1964 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2911

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

657

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

740

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1651

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1635
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

330
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

440
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18358
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7465
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3648
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1034
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10772
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

277
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

273
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

466
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

443
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

675