Тіло і душа: боротьба за здоров'я

 

Здоров’я починаємо цінувати по-особливому тоді, коли його втрачаємо. Розуміємо його цінність, коли відчуваємо на собі погані наслідки хвороби. Після видужання, стаємо більш уважні до всього, що може нам принести шкоду.

 

Те, що було раніше другорядним, те помалу стає основним для щасливого життя. Недаремно з кожним з кожним кроком у доросле життя все частіше починаєш бажати здоров’я собі та іншим. Бажаємо цього і в той же час знаємо, що позбавитися від хвороб неможливо. Можливо лікувати їх, застерігатися від них, тобто боротися за здоров’я.

 

Однією із причин захворювань є один тихий ворог. Він, затаївшись в нас, чекає на свій час, щоб завдати нам удару. Виявили його не так вже давно, хоч боролися із ним від самих початків боротьби за здоров’я.
Виявляється, що в нашому організмі є такі мікроорганізми, що викликають різні хвороби. Їх називаємо вірусами. За розмірами вони дуже маленькі, а от шкоду можуть зробити велику. Бувають навіть смертні випадки і траплялись вони переважно у людей, які були мало захищені. От з’явився вірус в тілі людини і сидить там собі спокійно, а коли прийде слушний час, то починає відразу проявляти свою нищівну силу. Сприятливим часом може бути слабість людини, в якій вже не має достатніх сил захистити себе від загрози, що раніше притаїлася. Удар наноситься поступово. Спочатку на слабші органи, які у свою чергу не зможуть виконати необхідну для здорового життя функцію, а вже потім і здорові органи можна нищити. Хворий орган дає навантаження на здоровий і за якийсь час здоровий орган стає також ослабленим, таким чином може бути кандидатом у наступній вірусній атаці.

 

Легко здогадатися, якщо би люди не лікувалися, то маленька хвороба була би трагічним кінцем. Правду кажуть, що немає гіршого, ніж запущена(задавнена, непролікована) хвороба. Лікарям тоді важко навіть встановити правдивий діагноз і корінь збудника хвороби. Коли ж не знати від чого почалась хвороба, тоді важко передбачити і те, щоб вона знову не повторилась після лікування. А причина може бути простенькою. Саме завдяки тому, що ми віднайшли корінь наших хвороб, багато з них відійшли від нас і вже не повторились, а навіть, якщо повторились, то відразу були зупинені. Лікарі завжди наголошують: краще передбачити хворобу, ніж лікувати її.

 

Від тілесно до духовного

Це у нашому тілесному житті і з тілесними лікарями. У нашому духовному житті можемо найти подібні факти, або як дехто зауважує існує зв’язок між духовним і тілесним. А ще дехто каже, що хвороба насправді починається у душі, а вже на тілі відбиваються наслідки. Правда це чи ні, це вже не нам судити, а от роздумати над нашим духовним станом можемо, навіть, використовуючи знання про фізичне здоров’я.

 

Кажемо: “ой не хотілось то і то сказати, а воно вилетіло само”. Вилетіло то воно “само” і ніхто не може в цьому заперечити, бо сам дуже часто відчував подібне, а от заперечити те, що вилетіло із твого серця вже неможливо. Каже Господь: “…Із повноти серця уста промовляють. …І те, що осквернює людину це те, що виходить з її уст”, і відповідно з її серця. Це вказує, що в середині людини можуть бути грішні наші схильності, які приховуються. Ми самі їх контролюємо, але  коли у складних ситуаціях ми слабнемо і втрачаємо контроль над ними, тоді наші духовні слабкості беруть верх над нами і тоді ми вже не маємо достатньої сили їм протидіяти. Складається враження, що пристрасті сильніші від нас і вони проти нашої волі керують нашими думками, словами і вчинками. Ось тому, багато людей кажуть, що сталось те, чого не хотілось. А насправді все вже давно хотілось. Перше бажання звичайно, що не було таким явним злом. Перед тим, як зробити злий вчинок, потрібно спочатку відкинути добрий вчинок. Як знаємо, нейтральних вчинків немає: вони, або корисні нам і добрі, або шкідливі і цим є погані.

 

Коли людина відкидає добро, втрачає не тільки зв’язок із добром, але і схильність шукати тільки доброго, а отже відкриває можливість до вчинків протилежних добру. Так помалу душа починає бути незахищеною і втрачає здатність ясно бачити контраст між злом і добром.

 

Коли не має ясності, тоді легко підзамінити добро якимись легким злим вчинком. Крок за кроком зло поступово входить у людину немов вірус. Поступово приживається у душі людини, ослаблюючи її.

 

Ослаблену душу легко ввести у великий блуд. Та найгірше те, що через таку поступовість людина звикає до “духовної хвороби”, підживлюючи її своїми поганими вчинками, які через повторення стають частиною її характеру.

 

Легкі задоволення від ефекту гріха дають відчути якесь задоволення. Така хвиля приємності стає немов “обезболююче”. Ми всі знаємо, що найгірший час, коли ефект знеболюючого проходить і ти повертаєшся до болючої реальності, яка тебе штовхає знову до якогось “штучного полегшення”. Ось так, звичка жити в грісі та залежність до якогось задоволення, щоб заглушити душевний біль, провокують людину до повної залежності до зла, а це означає дорога до самознищення.

 

Зло, як і віруси, мають за ціль знищити те, що живе і те, що слабше. Духовні віруси (пристасті, спокуси, нахили) мають за ціль ввести людину у зло і залишити її у цьому стані. Коли ж людина примириться і тим, що вона такою є, тоді починається духовне нищення самої людини та тих, хто є поруч. З кожним роком життя стає для багатьох людей все важче боротися із злом.

 

Деколи людина бореться із якоюсь духовною хворобою і довший час не може її викорінити, а причиною може бути те, що багато років було пройшло від того часу, як було перше падіння перед спокусою. Хоча людина усвідомила корінь своїх духовних упадків, але думка, що ціле життя було прожите саме так, віддалює людину від бажання змінитися, або творить великі труднощі відвикнути від автоматичного повторення. У таких випадках особистого бажання є замало, потрібно Духовне зцілення.

 

Поки не пізно

Але, поки хвороба не запанувала ще над нами, можна скріплювати наше духовне здоров’я, щоб віруси зла не притаїлися в нас і не прижились. Не завжди зможемо уникнути нападу наших ворогів, але завжди можемо бути готові дати їм достойну відсіч.

 

Молитва до Святого Духа

Царю небесний, утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, благий, душі наші.


01.06.2012 1640 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1882
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1820
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1817
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5365 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2114 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1480

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

686

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

743

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

936

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

971
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1721
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3635
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10214
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26089
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10141 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7679
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

863
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1363
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

349
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1238
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

836
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1042