Тільки четверо з майже двох тисяч франківських учителів вирішили взяти участь у ЗНО

 

зно

 

Незважаючи на те, що міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків навіть пообіцяв премію для десяти перших освітян, які зголосяться пройти ЗНО спільно з учнями, сміливців виявилося небагато. Тільки четверо з майже двох тисяч учителів міста вирішили взяти участь у ЗНО. Всі вони мають за плечима понад 20 років стажу.

 

Вчитель української мови та літератури ЗШ №25 Василь Костюк погодився на участь у ЗНО, щоб перевірити, наскільки фаховим вчителем він є, маючи 25 років стажу, та заради цікавості. Хоча пан Костюк ставив перед собою найвищу планку – 200 балів, однак у департаменті освіти й науки повідомили, що набрав вчитель 194 бали, пише Фіртка з посиланням на“Галицький кореспондент”.

 

“Я хотів отримати адреналін і отримав його. Тести здав добре, тільки одна помилка була, але підвело мене власне висловлювання. Не знаю, задоволений чи ні, але довів і собі, і тим учням, які казали, що завдання такі важкі, що навіть вчителі не знають відповідей, що нічого страшного там немає. Бояться тільки ті, хто дуже високі цілі ставить перед собою, бо розчаровуються, коли їх не досягають. Ну, і розчаровуються ті, які думали, що не будуть вчити, але здадуть”, – каже пан Василь.

 

Він додає, що значно цікавіше було б проходити тести, якби з його предмету зареєструвалося хоча б 10-20 вчителів. Тоді можна було б і позмагатися.

 

“З дітьми – це не змагання. Морального задоволення не було б, навіть якщо би набрав 200 балів. Бо це ЗНО не для вчителя, а для учня”, – підкреслює він.

 

Учителька біології Івано-Франківського навчально-реабілітаційного центру Школи №2 Софія Савчук кожного року проходила ЗНО з різних предметів, щоправда, в інтернеті. А от цього року наважилася нарешті офіційно зареєструватися.

 

“Я зовсім не переживала. У мене був звичайний день. Я більше переживала, як діти будуть сприймати те, що з ними здає дорослий. Їм було трохи ніякового, але я сказала: “Діти, розслабтеся, біологію знає тільки Бог”. Вони посміялися і зрозуміли, що все нормально”, – згадує пані Софія.

 

Якщо раніше вчителька вважала, що на вирішення тестових завдань з біології відведено мало часу, то тепер вона переконалася, що його більш ніж достатньо. Каже, що впоралася із завданнями на чернетці за 15 хвилин. Набрала ж вона 197 балів.

 

Гелена Сивогривова – вчитель приватної школи-садка “Перша ластівка”, викладає англійську мову і світову літературу. Розповідає, що з того часу, як запровадили ЗНО, завжди виконувала тестові завдання постфактум: або перевіряла роботи своїх випускників, яким не терпілося в той же день дізнатися, як вони впоралися із завданнями, або просто для себе, з цікавості.

 

“Мені б ніколи не спало на думку зареєструватися на ЗНО, якби не ініціатива нашого міського голови пана Марцінківа, – розповідає вона. – Я сприйняла її як інтелектуальний виклик – чи наважаться вчителі пройти ЗНО, чи спроможні вони на це? Такий собі новий “Ice Bucket Challenge” – відро холодної води для педагогів (сміється). Не можна було не відгукнутися на цей виклик. Звісно, дві тисячі гривень – це, міряючи учительською міркою, чудова платня за двогодинний тест, але премія не була моїм основним мотивом”.

 

Її результат з англійської мови – 199 балів.

 

З четвертою учасницею ЗНО, вчителькою біології природничо-математичного ліцею Вікторією Іванишин, на жаль, не вдалося поспілкуватись. У департаменті освіти і науки повідомили, що вона зараз у відпустці за кордоном.

 

Заступник директора департаменту освіти й науки Наталія Микула каже, що оцінки, які отримали вчителі, – це оцінки високого рівня.

 

“Вони успішно впоралися з завданнями, засвідчили, що як вчителі-предметними і фахівці володіють навчальним матеріалом, підтвердили свою професійну майстерність і знання свого предмету. Це надзвичайно високі бали”, – наголошує вона.

 

Коли ж департамент освіти й науки дізнається, скільки балів набрала Вікторія Іванишин, направить відповідного листа міському голові, і аж після того вчителі отримають премію.


04.07.2016 491 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1111
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2817
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

983
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1042
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1050 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3115 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

910

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

783

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

157
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2351
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1152
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

457
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15075
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7386
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

821
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

384
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

295
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

664
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1116