«Ти усвідомлюєш, що обираєш позицію, на якій можеш загинути, але ризикуєш», — військовослужбовець Іван Матюшенко

Іван Матюшенко – старший солдат, розвідник батареї управління та артилерійської розвідки 110-ї окремої механізованої бригади імені Марка Безручка.

У 2015-2016 роках проходив строкову службу в 43 окремій артилерійській бригаді великої потужності. З початком повномасштабного вторгнення добровільно став на захист держави. Упродовж двох років військовослужбовець боронив Авдіївку.

Своїм бойовим досвідом захисник поділився у програмі "Історії незламних", передає Фіртка.

"В більшості часу раніше я працював за кордоном. На одному місці мене втримати було неможливо. Так я працював у Польщі на кількох заводах. У мене була своя автівка. Було круто, кайфував.

І тут моя мама, яка працює недалеко від Івано-Франківська, телефонує і плаче, що вже починають падати ракети. Я ввімкнув телевізор й одразу почав збирати рюкзак.

Телефонував хлопцям, радилися що робити — їхати чи перечекати, бо, можливо, все скоро закінчиться.

Але мені вистачило одного копняка, щоб поїхати прямо додому. Цим копняком став мій однокласник, який ніколи не служив, не мав жодного досвіду і приїхав з Чехії. Він прийшов до мене з сигаретою і сказав: я пішов у військкомат. У нього була хвора спина, до слова. Так ми разом пішли, але разом не служили.

Його відправили в одну точку, мене натомість, оскільки я вже бойовий і вмію стріляти з автомата, прямо в Авдіївку. Так у Авдіївці я пробув від початку до кінця", — ділиться військовослужбовець.

Відтак, захисник потрапив у 25 десантну бригаду, де здобув новий досвід.

"Нас трохи навчили. Ну показали: ось тут противник. Ми перебігали по ангарах, ми їздили на жовтих автобусах, в один із яких попали. Він повністю згорів і люди у ньому загинули. Тоді ми зрозуміли, що жарти закінчилися.

Так я почав працювати на радіолокаційній станції, навчився і з неї ж почав працювати. Я від цієї роботи кайфував і кайфую досі. Я розумію, що, де і як відбувається і головне — розумію, що я корисний. Потім перейшов на оператора БПЛА, тобто дроніста.

Наша бригада тримала лінію оборони в 40 кілометрах. І ми були у кольці. Наших хлопців взяли у кольцо на "царській охоті" і група не могла проїхати. Один танк підбили і евакуаційна машина не могла також проїхати. Ані легкі, ані важкі дрони підняти також не могли, бо погода і радіоелектронна боротьба.

Але ми знайшли вихід і це була одна з найкращих операцій. І таких було багато. Треба думати і грати наче у шахи, лише шахи дронів і піхоти. Без піхоти не буде нічого. Її потрібно дуже оберігати.

Такою була моя мета. Ти прекрасно усвідомлюєш, що обираєш позицію, на якій можеш загинути, але ти ризикуєш", — додає Іван Матюшенко.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській громаді військовослужбовцям виплачують кошти на реабілітацію: скільки захисників вже отримали

Понад 12 пунктів: що відомо про виплати для військовослужбовців в Івано-Франківській громаді


22.05.2024 Тіна Любчик 601
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2725
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20856
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1815
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1296 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2313
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3958

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

593

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2069

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

759

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1365
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

426
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

950
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24452
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

678
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

697
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

647
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

789
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8135
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

671 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

828
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2118 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

780