Ти любиш морозиво?

 

 

Наречений прогулюючись з нареченою, запитав: “Ти любиш морозиво?” Вона відповіла миттєво: “Так, дуже”. Тоді він зупинився і, дивлячись спокійно на неї, продовжив: “Як ти його любиш?”

 

– Ну, як … все просто, коли маю бажання, то купую і їм його…
– А хіба так виявляється любов до того, кого любиш? Ти мене також так любиш?
– Звісно, що ні. Але якщо його не з’їсти, то навіщо було тоді його брати?


З'їсти, знищити, зробити собі приємне – хіба це ознака того, хто любить?

У тваринному світі саме так проявляється любов. Де ТОБІ добре, де ТОБІ зручно і вигідно – це ТИ любиш. Любиш себе і використовуєш інших, щоб так показати любов до себе.
Я, МЕНІ, ДЛЯ СЕБЕ.
Головно, щоб мені було добре, а іншим вже, як там вийде. Егоїзм – це велике стремління доброти, приємності, що завжди зупиняється на своєму Я.

 

Люди можуть любити один одного по-людськи

Попри все лише одна людина наділена свободою, і лише одна людина може використати свою свободу, щоб вільно любити, любити людською любов’ю, що є відблиском Божественної любові.
Саме така любов є вільною від інстинктів і рефлексів, від потреб і корисливості. Саме така любов походить від серця, від чистих почуттів і від вільного рішення – дарувати себе іншому, тобто ближньому.

 

Любов може бути вільною, настільки, наскільки людина є вільна.

Якщо людина втрачає свободу і впадає у рабство, скочується до тваринного способу мислення, тоді і ознаки любові будуть ті ж самі, що у тваринному світі: на рівні інстинкту і рефлексу.

Тепер може і стане ясно, що хтось дуже хоче бачити наш початок у мавпі, щоб виправдати свої тваринні любовні потяги. У сучасному світі вислів “Я люблю” часто плутається із “МЕНІ ПОДОБАЄТЬСЯ”.

Різниця проста:
Любити – це дарувати себе іншому, отож відходить від себе до іншого.
Подобається – це приємне почуття, коли інший тобі робить приємність.

Коли міняється смак, потреба і т.д. тоді і слово ПОДОБАЄТЬСЯ заміняється іншим: НЕВДОВОЛЕННЯ.
Любов зупиняється тоді, коли ти приймаєш рішення, більше себе не дарувати.

 

Навчись спочатку говорити про свої вподобання і дай, щоб інші сказали, як вони відчувають на собі твою любов

Інколи задумуєшся: чому закохані розходяться? Чому кажуть, що вже більше не люблять один одного?
Може вони і не любили один одного, а просто подобались? Смаки помінялись і все змінилось.
Може хтось один із них, або ж вони разом, просто прийняли рішення: більше не любити одне одного, більше не дарувати себе іншому, щоб дарувати себе вже комусь зовсім іншому.

Але це вже інша тема до роздумів.

о.Віталій Тарасенко

kyrios


28.04.2017 3276 0
Коментарі (0)

09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

2078
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

868
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

676
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10228 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2772 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2042

Як московити крали історію наших предків.

428

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

248

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

788

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

817
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

225
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

327
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

546
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

224
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

228
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

479
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

554
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5823
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

138
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

284
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

449
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

525