Тестування на COVID-19: у скільки обходиться ПЛР-аналіз в Україні та інших країнах

Негативний ПЛР-тест, довідка про протипоказання до щеплення, COVID-сертифікат про вакцинацію чи про одужання – обов’язкові речі для повноцінної роботи та дозвілля під час локдауну. Так, майже скрізь, аби уникнути карантинних обмежень, необхідні ці документи.

Нова хвиля COVID-19 набирає обертів, влада прагне зупинити поширення вірусу завдяки вакцинації. Проте, наразі в Україні пройшли повний курс імунізації 33,1% населення, в Івано-Франківській області — 29,7%.

З 24 січня Івано-Франківська область перейшла до «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Відтак, тут посилили карантин. Особливо гостро обмеження відчувають невакциновані прикарпатці.

Так, без довідки про протипоказання до вакцинації, COVID-сертифіката про щеплення або про одужання від хвороби  не пускають до закладів харчування, освіти, торговельно-розважальних закладів, спортивних залів, фітнес-центрів, ринків. Масові заходи та культурні події дозволили проводити лише за умови, якщо сертифікат вакцинації мають як організатори та працівники, так і відвідувачі. 

Метою преференції для вакцинованих, пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я, є зробити життя людей, щеплених проти коронавірусної хвороби, максимально наближеним до того, яким воно було раніше, у «докарантинні» часи. Щоб також не відчувати обмежувальних заходів невакцинованим потрібно робити ПЛР-тест, який діятиме 72 години з моменту здачі аналізу.

Фіртка вирішила з'ясувати, у скільки обійдеться ПЛР-тестування, яке визначає наявність в організмі людини коронавірусної інфекції, в Україні, зокрема в обласному центрі Івано-Франківської області.



У середньому за нетерміновий аналіз у медичних лабораторіях потрібно заплатити від 580 (20 доларів США) до майже 900 гривень (31 долар США). Якщо враховувати, що середня зарплатня в Івано-Франківській області складає приблизно 12 000 гривень (близько 414 доларів США), то вартість ПЛР-тесту не є дешевою.

Зокрема, розцінки наступні:

— у лабораторії «Сінево» ПЛР-тест з урахуванням знижки 10% за оплати на сайті складає 765 гривень;

— в «Ескулабі» за ПЛР-аналіз доведеться заплатити 599 гривень;

— у Медлюксі» вартість тестування — 850 гривень;

— у Медсервісі» — 600 гривень;

— у «Діамебі» — 640 гривень;

— у «Матриці» — 700 гривень; 

— у «Медекс Плюсі» — 650 гривень;

— в обласній клінічній лікарні Івано-Франківська — 600 гривень.

Крім того, більшість досліджень в Івано-Франківській області проводить обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України. Сюди направляють біоматеріал з центрів первинної медико-санітарної допомоги, поліклінік та лікувальних закладів Івано-Франківська та області. Тут також можна зробити тест на платній основі — його ціна складає 580 гривень 27 копійок. 

Зауважимо, що здати тест на коронавірус безкоштовно за призначенням лікаря можуть особи із підозрою на COVID-19, особи з ознаками інших ГРВІ чи з ознаками вірусної пневмонії, пацієнтам із позагоспітальною пневмонією та  контактним особам при появі симптомів, які не виключають коронавірус.


Ми також вирішили дізнатись, які розцінки на ПЛР-аналіз в інших країнах.


Польща

Якщо у пацієнта є скерування від лікаря, то у лікарнях чи пунктах тестування можна зробити аналіз безкоштовно. У приватних медичних лабораторіях найнижча ціна на ПЛР-тест близько 121 долар США або 495 злотих.

Угорщина

Найдешевше зробити тест у цій країні можна за 53 долари США або 16 981 угорський форинт. Найдорожче — за трохи більше, ніж 60,86 долара США або 19 500 угорських форинтів.

Румунія

Зробити ПЛР-тестування на коронавірусну хворобу у приватних медичних лабораторіях обійдеться у 44-53 долари США (195-235 румунських леїв).

Білорусь

У лабораторії при Національному аеропорті у Мінську ціна ПЛР-тестування складає приблизно 15 доларів США або 40 рублів. У медичних лабораторіях — 24-32  долари США або 63-84 білоруських рублів.

Молдова

У лабораторіях Молдови ПЛР-аналіз на COVID-19 коштуватиме приблизно 48 долари США або 872 молдовських леїв. 

Словаччина

Ціна ПЛР-тестування на коронавірусну інфекцію становить 48-65 доларів США або 1 300- 1750 словацьких крон.

Як бачимо, ПЛР-тестування в Україні дешевше, аніж в інших країнах Європи.



За добу 28 січня в Україні виявили понад 37 351 новий випадок захворювання на COVID-19. Це найбільший показник за весь час пандемії. Медики пояснюють, що стрімке зростання захворюваності обумовлене поширенням штаму «Omicron», який швидко передається та має симптоми звичайної застуди. Вірус вражає всі вікові категорії населення, зокрема і дітей.

Наразі в Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки. З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 31 січня в Україні два регіони перебувають у «червоній» зоні епідемічної небезпеки.

Йдеться про Івано-Франківську та Рівненську області.

У «помаранчевій» зоні епіднебезпеки Вінницька, Волинська, Донецька, Закарпатська, Луганська, Запорізька, Одеська, Хмельницька, Сумська, Житомирська, Львівська, Тернопільська, Чернігівська, Черкаська та Чернівецька області.

Показники Дніпропетровської, Київської, Кіровоградської, Полтавської, Харківської та Херсонської областей відповідають «жовтій» зоні карантину.

Так, регіони потрапляють до «жовтої» зони у разі наявності протягом трьох днів підряд однієї з таких ознак:

  • кількість виявлених нових випадків інфікування COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів — більше ніж 75;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) — більше як 4%;
  • кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення — менше ніж 300;
  • наявності підстав для встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки на території принаймні одного регіону.

При нормалізації ознак «зеленої» зони і їхньої фіксації протягом семи днів підряд, рішенням державної ТЕБ та НС регіон може перейти до «зеленого» рівня.

У разі погіршення показників в певному регіоні та встановленні «червоного» рівня епідемічної небезпеки вся інша територія країни перебуватиме у «жовтому» рівні. 

При визначенні «жовтої» зони на території країни слід обов'язково дотримуватись маскового режиму, фізичної дистанції у 1,5 м, а також забороняється: 

  • проведення масових заходів за участю більш як однієї особи на 4 м2 площі будівлі або території;
  • заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць;
  • заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж одна особа на 10 м2;
  • дошкільні навчальні заклади та 1-4 класи шкіл працюють у звичайному форматі, проте інші заклади освіти можуть працювати лише у разі наявності 80% вакцинованого хоча б одною дозою персоналу. В іншому випадку заклад освіти працює у дистанційному форматі;
  • обмеження по часу роботи закладів відсутні.

«Помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки не містить додаткових обмежень та визначається сигнальним про наближення регіону до «червоної» зони. Він визначається автоматично, коли буде спостерігатися перевищення хоча б одного з таких показників: 

  • завантаженість в регіоні (області) ліжок з киснем більше ніж на 65%;
  • кількість тестувань ПЛР та на антиген протягом 7 днів на 100 тис. населення менше ніж 300;
  • кількість госпіталізацій з коронавірусом чи підозрою за 7 днів на 100 тис. населення понад 60;
  • коефіцієнт виявлених випадків ПЛР або експрес-тестів на антиген понад 20%;
  • зростання кількості госпіталізацій за 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом більш ніж на 50%.

На «помаранчевому» рівні епідемічної небезпеки місцеві органи влади можуть вводити додаткові обмеження.

При запровадженні «червоного» рівня епідемічної небезпеки зберігаються всі попередні обмеження, а також забороняється:

  • робота закладів громадського харчування, окрім адресного доставлення та замовлень навинос;
  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
  • робота закладів освіти, крім дитячих садків і початкових класів шкіл;
  • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
  • проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
  • робота закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.

При цьому обмеження «червоної» зони не стосуватимуться тих людей, які мають «зелені» COVID-сертифікати, негативні ПЛР-тести або нещодавно одужали від коронавірусної хвороби.

«Червоний» рівень встановлюється на території регіону в разі наявності протягом трьох днів підряд двох та більше таких ознак:

  • завантаженість ліжок, забезпечених подачею медичного кисню у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, — більш як 65%;
  • кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення — менше ніж 300;
  • кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення - більше ніж 60;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) — більш як 20%;
  • рівень зростання загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом — більш як 50%.

Зазначимо, що 15 грудня Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину на території України до 31 березня 2022 року.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Спалах захворюваності на COVID-19. Як вберегтись від штаму «Omicron»

Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Природні антитіла чи вакцинація: що дає надійніший захист від «Омікрону»

Pfizer: вірус циркулюватиме роками, але нинішня хвиля може бути останньою з обмеженнями


Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1363
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

969
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1229 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3654 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33839
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2799

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

330

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

721

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1658

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1034
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

591
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

481
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

857
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1805
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12167
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1463
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1247
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

508
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

213
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

293
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

335
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1226