Тестування на COVID-19: у скільки обходиться ПЛР-аналіз в Україні та інших країнах

Негативний ПЛР-тест, довідка про протипоказання до щеплення, COVID-сертифікат про вакцинацію чи про одужання – обов’язкові речі для повноцінної роботи та дозвілля під час локдауну. Так, майже скрізь, аби уникнути карантинних обмежень, необхідні ці документи.

Нова хвиля COVID-19 набирає обертів, влада прагне зупинити поширення вірусу завдяки вакцинації. Проте, наразі в Україні пройшли повний курс імунізації 33,1% населення, в Івано-Франківській області — 29,7%.

З 24 січня Івано-Франківська область перейшла до «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Відтак, тут посилили карантин. Особливо гостро обмеження відчувають невакциновані прикарпатці.

Так, без довідки про протипоказання до вакцинації, COVID-сертифіката про щеплення або про одужання від хвороби  не пускають до закладів харчування, освіти, торговельно-розважальних закладів, спортивних залів, фітнес-центрів, ринків. Масові заходи та культурні події дозволили проводити лише за умови, якщо сертифікат вакцинації мають як організатори та працівники, так і відвідувачі. 

Метою преференції для вакцинованих, пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я, є зробити життя людей, щеплених проти коронавірусної хвороби, максимально наближеним до того, яким воно було раніше, у «докарантинні» часи. Щоб також не відчувати обмежувальних заходів невакцинованим потрібно робити ПЛР-тест, який діятиме 72 години з моменту здачі аналізу.

Фіртка вирішила з'ясувати, у скільки обійдеться ПЛР-тестування, яке визначає наявність в організмі людини коронавірусної інфекції, в Україні, зокрема в обласному центрі Івано-Франківської області.У середньому за нетерміновий аналіз у медичних лабораторіях потрібно заплатити від 580 (20 доларів США) до майже 900 гривень (31 долар США). Якщо враховувати, що середня зарплатня в Івано-Франківській області складає приблизно 12 000 гривень (близько 414 доларів США), то вартість ПЛР-тесту не є дешевою.

Зокрема, розцінки наступні:

— у лабораторії «Сінево» ПЛР-тест з урахуванням знижки 10% за оплати на сайті складає 765 гривень;

— в «Ескулабі» за ПЛР-аналіз доведеться заплатити 599 гривень;

— у Медлюксі» вартість тестування — 850 гривень;

— у Медсервісі» — 600 гривень;

— у «Діамебі» — 640 гривень;

— у «Матриці» — 700 гривень; 

— у «Медекс Плюсі» — 650 гривень;

— в обласній клінічній лікарні Івано-Франківська — 600 гривень.

Крім того, більшість досліджень в Івано-Франківській області проводить обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України. Сюди направляють біоматеріал з центрів первинної медико-санітарної допомоги, поліклінік та лікувальних закладів Івано-Франківська та області. Тут також можна зробити тест на платній основі — його ціна складає 580 гривень 27 копійок. 

Зауважимо, що здати тест на коронавірус безкоштовно за призначенням лікаря можуть особи із підозрою на COVID-19, особи з ознаками інших ГРВІ чи з ознаками вірусної пневмонії, пацієнтам із позагоспітальною пневмонією та  контактним особам при появі симптомів, які не виключають коронавірус.


Ми також вирішили дізнатись, які розцінки на ПЛР-аналіз в інших країнах.


Польща

Якщо у пацієнта є скерування від лікаря, то у лікарнях чи пунктах тестування можна зробити аналіз безкоштовно. У приватних медичних лабораторіях найнижча ціна на ПЛР-тест близько 121 долар США або 495 злотих.

Угорщина

Найдешевше зробити тест у цій країні можна за 53 долари США або 16 981 угорський форинт. Найдорожче — за трохи більше, ніж 60,86 долара США або 19 500 угорських форинтів.

Румунія

Зробити ПЛР-тестування на коронавірусну хворобу у приватних медичних лабораторіях обійдеться у 44-53 долари США (195-235 румунських леїв).

Білорусь

У лабораторії при Національному аеропорті у Мінську ціна ПЛР-тестування складає приблизно 15 доларів США або 40 рублів. У медичних лабораторіях — 24-32  долари США або 63-84 білоруських рублів.

Молдова

У лабораторіях Молдови ПЛР-аналіз на COVID-19 коштуватиме приблизно 48 долари США або 872 молдовських леїв. 

Словаччина

Ціна ПЛР-тестування на коронавірусну інфекцію становить 48-65 доларів США або 1 300- 1750 словацьких крон.

Як бачимо, ПЛР-тестування в Україні дешевше, аніж в інших країнах Європи.За добу 28 січня в Україні виявили понад 37 351 новий випадок захворювання на COVID-19. Це найбільший показник за весь час пандемії. Медики пояснюють, що стрімке зростання захворюваності обумовлене поширенням штаму «Omicron», який швидко передається та має симптоми звичайної застуди. Вірус вражає всі вікові категорії населення, зокрема і дітей.

Наразі в Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки. З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 31 січня в Україні два регіони перебувають у «червоній» зоні епідемічної небезпеки.

Йдеться про Івано-Франківську та Рівненську області.

У «помаранчевій» зоні епіднебезпеки Вінницька, Волинська, Донецька, Закарпатська, Луганська, Запорізька, Одеська, Хмельницька, Сумська, Житомирська, Львівська, Тернопільська, Чернігівська, Черкаська та Чернівецька області.

Показники Дніпропетровської, Київської, Кіровоградської, Полтавської, Харківської та Херсонської областей відповідають «жовтій» зоні карантину.

Так, регіони потрапляють до «жовтої» зони у разі наявності протягом трьох днів підряд однієї з таких ознак:

 • кількість виявлених нових випадків інфікування COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів — більше ніж 75;
 • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) — більше як 4%;
 • кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення — менше ніж 300;
 • наявності підстав для встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки на території принаймні одного регіону.

При нормалізації ознак «зеленої» зони і їхньої фіксації протягом семи днів підряд, рішенням державної ТЕБ та НС регіон може перейти до «зеленого» рівня.

У разі погіршення показників в певному регіоні та встановленні «червоного» рівня епідемічної небезпеки вся інша територія країни перебуватиме у «жовтому» рівні. 

При визначенні «жовтої» зони на території країни слід обов'язково дотримуватись маскового режиму, фізичної дистанції у 1,5 м, а також забороняється: 

 • проведення масових заходів за участю більш як однієї особи на 4 м2 площі будівлі або території;
 • заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць;
 • заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж одна особа на 10 м2;
 • дошкільні навчальні заклади та 1-4 класи шкіл працюють у звичайному форматі, проте інші заклади освіти можуть працювати лише у разі наявності 80% вакцинованого хоча б одною дозою персоналу. В іншому випадку заклад освіти працює у дистанційному форматі;
 • обмеження по часу роботи закладів відсутні.

«Помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки не містить додаткових обмежень та визначається сигнальним про наближення регіону до «червоної» зони. Він визначається автоматично, коли буде спостерігатися перевищення хоча б одного з таких показників: 

 • завантаженість в регіоні (області) ліжок з киснем більше ніж на 65%;
 • кількість тестувань ПЛР та на антиген протягом 7 днів на 100 тис. населення менше ніж 300;
 • кількість госпіталізацій з коронавірусом чи підозрою за 7 днів на 100 тис. населення понад 60;
 • коефіцієнт виявлених випадків ПЛР або експрес-тестів на антиген понад 20%;
 • зростання кількості госпіталізацій за 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом більш ніж на 50%.

На «помаранчевому» рівні епідемічної небезпеки місцеві органи влади можуть вводити додаткові обмеження.

При запровадженні «червоного» рівня епідемічної небезпеки зберігаються всі попередні обмеження, а також забороняється:

 • робота закладів громадського харчування, окрім адресного доставлення та замовлень навинос;
 • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
 • робота закладів освіти, крім дитячих садків і початкових класів шкіл;
 • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
 • проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
 • робота закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.

При цьому обмеження «червоної» зони не стосуватимуться тих людей, які мають «зелені» COVID-сертифікати, негативні ПЛР-тести або нещодавно одужали від коронавірусної хвороби.

«Червоний» рівень встановлюється на території регіону в разі наявності протягом трьох днів підряд двох та більше таких ознак:

 • завантаженість ліжок, забезпечених подачею медичного кисню у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, — більш як 65%;
 • кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення — менше ніж 300;
 • кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення - більше ніж 60;
 • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) — більш як 20%;
 • рівень зростання загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом — більш як 50%.

Зазначимо, що 15 грудня Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину на території України до 31 березня 2022 року.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Спалах захворюваності на COVID-19. Як вберегтись від штаму «Omicron»

Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Природні антитіла чи вакцинація: що дає надійніший захист від «Омікрону»

Pfizer: вірус циркулюватиме роками, але нинішня хвиля може бути останньою з обмеженнями


Коментарі ()

05.12.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як  навчитися контролювати свій внутрішній стан, щоб захистити себе від травматичних переживань і страхів.

135
30.11.2022
Тетяна Дармограй

Журналістка Фіртки поспілкувалась з коучем та психологинею Наталією Сігурйонссон про те, як рідні військовослужбовців можуть подбати про свій психологічний стан, як пояснити дитині, чому вона тривалий час не бачить рідних та як підтримати захисника чи захисницю, які боронять Україну на фронті.

529
26.11.2022
Тіна Любчик

Цьогоріч в рамках проєкту «Прикарпаття – регіон для релокації», який розпочався в Івано-Франківській області, організували серію круглих столів, тобто зустрічей, де підприємці релокованого бізнесу мали можливість познайомитися з підприємцями Прикарпаття.

1751 1
19.11.2022
Уляна Мокринчук

Як харчуватись під час війни, аби не нашкодити своєму здоров’ю, а також, як підготувати свій організм до зимового періоду та запобігати вірусним захворювання Фіртка поцікавилась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

1309
18.11.2022

Фіртка поспілкувалася з Олегом Доскачем, директором з розвитку девелоперської компанії про те, чим «живе» ринок первинного житлового будівництва на заході України та Івано-Франківська, зокрема? З якими викликами стикнулася компанія і як їх вирішила? Як ефективно вести управління під час війни, економічної кризи та шаленої конкуренції?

1509
14.11.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка підготувала актуальну інформацію про пошуки зниклих безвісти в Україні та що не варто робити, щоб не нашкодити зниклому.

1733

Постараємось зрозуміти чому, маючи традицію дарування подарунків в ніч на Св. Миколая, ми також приймаємо до себе в гості Діда Мороза та Санта Клауса.  

202

За інформацією міністра оборони України Олексія Резнікова, від 24 лютого росія нанесла по нашій території понад 16 тисяч ракетних ударів. Кожна із цих випущених ракет в бік України доводить: росія — країна-терорист.

386

Останні свої публічні виступи Урсула фон дер Ляєн символічно проводить в синьо-жовтому вбранні, або в сорочках з українською вишивкою. Її виступи в підтримку України викликають дуже хвилюючі емоції. Хотілося б ще раз їх пригадати...

1351

Останнім часом з наближенням зими в українському суспільстві серед християн східного обряду підіймається «календарне питання», а саме - дата святкування Різдва Христового: традиційно (за юліанським календарем) – 7 січня, чи за григоріанським календарем – 25 грудня.

2463
01.12.2022

Раціональне харчування – це харчування, що забезпечує зростання, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє поліпшенню його здоров’я і профілактиці захворювань.  

567
26.11.2022

Рекомендації щодо профілактики захворювання на COVID-19 та гострих респіраторних захворювань та  грипу Фіртка дізнавалась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

752
20.11.2022

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

1004
05.12.2022

Православна церква України цьогоріч дозволила святкувати Православне Різдво за західним стилем або не за юліанським, а за григоріанським календарем, а саме 25 грудня.

171
28.11.2022

У результаті огляду комплексу приміщень правоохоронці виявили проросійську та антиукраїнську агітаційну літературу, у якій заперечується існування українського народу і мови та право України на державність.

505
20.11.2022

Сьогодні в Україні триває чимало дискусії з приводу, коли святкувати Різдво. Чимало громадян хотіли б перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

5965
14.11.2022

Парафія села Криворівня Івано-Франківської області вирішила перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

1335
05.12.2022

Прикарпатська співачка та акторка FIINKA заспіває на сцені Нацвідбору пісню «Довбуш».  

177
05.12.2022

Зеленський стверджує, що, попри публічні попередження західних чиновників і лідерів про загрозу повномасштабного вторгнення Росії, до 24 лютого офіційному Києву так ніхто і не надав жодних конкретних розвідувальних даних про підготовку до нападу.

124
27.11.2022

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що поразка Росії у війні проти України матиме позитивні наслідки для всього світу.  

518
19.11.2022

Білий дім заявив, що тільки президент України Володимир Зеленський може прийняти рішення про початок мирних переговорів з Росією, відкинувши думку про те, що США тиснуть на Київ для переговорів.

919
14.11.2022

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяви Росії, яка "не сприймає попередніх умов щодо України.  

1059